Menu

Backlink Aramada En İyi SEO Yöntemleri

Para kazanma rehberi
Backlink nedir: Sitelere bir siteden gelen linklere backlink denir , yani PR değeri sitesinden yüksek olan site sahipleri PR si yüksek olan sitelere kendi sitelerinin linklerini eklemesidir.


Tabi backlink in en büyük amacı yine Google a iyi görünmektir.Google arama motorları, siteleri tarama yaparken PR si yüksek olan sitelerde sitenizi görürse bu site kalitelidir der ona göre çabuk indeksler ve PR si yüksek siteye girenler sizin sitenizi görüp yönelmesi hitinizi artırır.
Backlink Aramada En İyi SEO Yöntemleri
Bu gibi çalışmalar SEO yani site dışı optimizasyonun temelini oluşturur.


---Sadece SEO İpuçları-2

---Sadece SEO İpuçları-1SEO teknikleri açısından backlink nedir?

Arama motorları,site içeriğinizle alakalı ve kaliteli sitelerden aldığınız linkler karşılığında, sitenizi daha yukarılarda listelediğine göre,webmasterın siteleri için off-pafe SEO açısından kaliteli backlink edinmek oldukça önem arzetmektedir.
SEO teknikleri açısından backlinkin önemli işlevi daha vardır o da rakiplerin analizi ve elde edilen verilerin kullanımı bu backlinkwatch site ile rakip siteye bağlantı veren siteleri bulup PR si yüksek olan sitelere aşağıda saydığım yöntemlerle backlink çalışması yapılabilinir.
---SEO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass

Ücretsiz olarak Backlink nasıl sağlanır

-DMOZ,Yahoo gibi kaliteli dizinlere kayıt olmak bunlar ücretsizdir,birde ücretli olan dizin siteleri vardır,
-Sosyal paylaşım sitelerini Facebook,Twitter gibi siteleri kullanarak sitemize bağlantı verebilirsiniz,
-Forumlar bu bağlamda çok kullanılmalıdır konunuzla ilgili açılmış konulara biraz yazdığınız konu hakkında yazmak ve site linkinizi eklemek çok etkili olur,
-Bloglar çok önemlidir bide PR si 5 veya 6 ise yemede yanında yat,
-Ben henüz kullanmadım ama makale sitelerine makaleler yazarakta tabi PR önemli backlink alınabilir.
-Ücretsiz Backlink için en önemli nokta Nofollow site olmasa iyi olur.Ama Nofollow backlinklerinde çok çok azda olsa sitenize katkısı olur,backlink olmasada hit için etkisi olur.
-Programlarla elde edilen profil backlinkler yok hükmündedir,bu backlink taktiğinin filtre cezalarını beraberinde getirdiğini unutmamak gerekir.
-Video Backlinkler, oldukça değerli linklerdir ama hazırlanması biraz zordur.
-Link değişimi ile sağlanan backlink,siz başkasının sitesine link oda sizin sitenize link vermesidir,yani karşılıklı link takası yapılır.
-Blok becklink ise blok siteleri kurarak sitenizle ilgili yazılar yazarak backlink almadır.Bunun teknik ismi Link Building dir.
-Sitelere link verirken <a href="site adresin">Site adı</a> bu html kodu kullanılır.

---25 Seo Stratejisi

---Bedava 13 SEO Anahtar Kelime Araçları


Backlink için önemli olan kalıcı nağlantılar oluşturmaktır webmasterların dikkat etmesi gereken en önemli nokta PR si yüksek nofollow olmayan sitelere kalıcı bağlantılar yapmak,backlink alınan siteleri sürekli olarak güncelleyip takip etmektir.

Backlink hakında yazacaklarım şimdilik bukadardır.Bir sonraki yazım Google yi kullanarak backlink nasıl bulunur üzerine olacaktır.Bu konu hakkında görüşü olanlar lütfen yorumlarını eksik etmesinler.Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

1 yorum ''Backlink Aramada En İyi SEO Yöntemleri"

YORUM EKLE
  1. hocam makale siteleri de yok hukmundedir artık. Hatta ceza bile yiyebiliriz.

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×