Menu

Blok Nasıl Olmalı ve Blok Nedir

Para kazanma rehberi

Bloklar İnternet ortamındaki not defteri dir.Bloglarla neler yapabilirsiniz,eğer yazı yazmak hobiniz ise internet ortamında ki en iyi not defteriniz bloglardır.

Ayrıca açtığınız blokta site içeriğinize uygun olarak belirli reklam verenlerin reklamlarını blok sitenizde yayınlayarak tıklama başına veya satış adedine bağlı olarak ücretler kazanıla bilinir.

Google AdSense,Amazon,Ebay,Xticaret gibi yerlerden reklamlar alıp sitenizde yayınlayabilirsiniz.


Bloklara Genel Bir Yaklaşım ve Blok Nedir


Blog olarak kullanabileceğiniz ücretsiz servisler vardır.Bunların başında blogger, wordpress vb blok siteleri gelmektedir. Fakat ücretsiz blogların bazıları sizin açtığınız sitede reklam yayınlamaktadır. Bu durum hoş olmasa da kullanılmaktadır.Fakat wordpress.com ve blogger.com blog hizmeti verirken reklam yayımlamanız için sizi zorlamamaktadır.

Google blogger da kendi şahsi reklamlarınızı yayımlamanıza izin verirken wordpress.com ücretsiz blog servisinde buna müsade etmemektedir. Ücretinizi ödediğiniz zaman bütün blog servislerini reklamsız kullanabilirsiniz.

Örneğin wordpress.com’dan ücretini ödemek için kaydıyla limitsiz ve kendi alan adınızla kullanabilmektesiniz.

Bunun yanında blogger da alan adı hizmeti vermektedir. 10 $ karşılığında kendi isminizle blogunuzu yönetebilmektesiniz. En popüler bloglama şekli ise host ve alan adı alarak wordpress programını hostunuza yükleyerek kullanmak. En popüler yöntem olmasının nedenlerinden biri herşeyin elinizde olması ve tüm yönetimin size ait olası.

Bu uzantıları kullanarak kendinize ücretsiz siteler açabilir ve yazılarınızı burada yayımlayabilirsiniz.Blogları google sevmektedir. Çünkü bloglar aktif alanlardır. Eğer günlük en az 1 yazı yayınlarsanız sitenizi çok iyi yerlere taşıyabilirsiniz. Bir ay aralıksız yazı yazın ve sağlam konular belirleyin o zaman çok net göreceksiniz ki ziyaretçilerin akın akın geldiğini…


Bloglar hakkında anlatacaklarım şimdilik bu kadar.Bir sonraki yazım Blogger da blok sitesi nasıl kurulur üzerine olacaktır.Bu konuyla ilgili bilgileri ve görüşleri olanlar lütfen yorum kutusuna yorumlarını yazsınlar.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Blok Nasıl Olmalı ve Blok Nedir "

Önerilen Yazı
×