Menu

Dmoz Dizinine Kayıt Olma Yöntemi Resimli Anlatım

Para kazanma rehberi

DMOZ.org sitenize giriş yapalım Türkçe kısmı için : www.dmoz.org/World/Türkçe/ aşağıdaki gibi bir site açılır.Buradan hemen orta kısımda kırmızıyla belirtiğim alanda sitemize uygun olan ilk kategoriyi seçitoruz,bu katagori seçiminde sonuna kadar gitmek gerekir benin blog sitem için katagoriler Bilgisayar/Yazılım/İnternet/Site Yönetimi şeklindedir.

Dmoz Dizinine Kayıt Olma Yöntemi Resimli AnlatımDmoz Dizinine Kayıt Olma Yöntemi Resimli Anlatım>

En son adımda çerçeve içine aldığım alanda görüldüğü gibi benim sitemin en kök hali oluşmuş oldu.En son yere geldiğinizin belirtisi o katagorilerde Türkiye de listelenmiş siteleri alt tarafta görürsünüz.

---SEO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass

Dmoz Dizinine Kayıt Olma Yöntemi Resimli Anlatım

Katagori seçimi bittikten sora kırmızı ok ile gösterdiğim  adres öner kısmına tıklayarak aşağıdaki resimdeki sitemizi kayıt edeceğimiz uzun bir sayfa açılacaktır.İlk kısımda aşağıdaki gibi çeşitli açıklamalar belirtiliyor kayıt katagorilerinin nasıl olması ve kayıt kuralları hakında kısa bilgiler veriliyor.
Dmoz Dizinine Kayıt Olma Yöntemi Resimli Anlatım

Bu uzun sayfanın ikinci kısmı ise sitemizi ekleyeceğimiz kısımdır,burada site adresi,site başlığı,site açıklaması ile ilgili kutuları dolduruyoruz.Tabi önemli bir yere sitemizi eklediğimiz için her kutunun altında çeşitli açıklamalar vardır,DMOZ dizin sitesinin en büyük avantajı kullanım dillerine Türkçe yi de eklemeleri oldu,İngilizceyi bilmeyenler için kuralları okuyup anlamak zor oluyordu.

Tabi burada en önemlisi site açıklaması kısmıdır burayı doldururken reklam içeren sitenizi öven içeriğinizle ilgili olmayan imla kurallarına uygun olmayan kelimeler yazılmamalıdır,Sitenizin açıklamasını 25-30 sözcüğü geçmemesine özen gösterin.Sekmelerin altındaki açıklamaları dikkatlice okursanız hatasız bir kayıt yaparsınız.
Dmoz Dizinine Kayıt Olma Yöntemi Resimli Anlatım

Bu uzun sayfanın en son kısmı kayıt işleminin bitirilmesi için eposta adresi ve verilen şifrenin girilmesi istenen kısımdan oluşuyor bunları doldurduktan sonra en altta bulunan gönder butonuna tıklayarak sitemizi Açık Dizin Projesi olan DMOZ dizin sitesine göndeririz.
Dmoz Dizinine Kayıt Olma Yöntemi Resimli Anlatım

DMOZ dizini için sitenizin mümkün mertebede tasarımı bitmiş olması gerekir,katagori seçimi sonuna kadar vede önemlisi doğru yapılması gerekir,sitenizi birkaç sefer üst üste göndermeyiniz,editörler haftalık olarak siteleri inceler bazıları daha uzun bir sürede siteleri inceleyebilir.
Not:DMOZ dizinine uygun bir şekilde kaydınızı yaptınız siteniz kabul edilmediyse,burada sorun başvurunuzdan değil sitenizden kaynaklanıyordur.Sitenizin içeriğini özgün ve site tasarımınız kaliteli en basitinden kırık linki olmamalıdır,bir veya iki ay geçtikten sonra cevap gelmeze sitenizi gözden geçirip tekrar ekleyebilirsiniz.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

1 yorum ''Dmoz Dizinine Kayıt Olma Yöntemi Resimli Anlatım"

YORUM EKLE
  1. gönder deyince bişey demedi, tekrar aynı sayfaya yönlendi, acaba gönderim oldumu yoksa teşekkürler siteniz kayıt altına alındı gibi bişey diyecekmiydi?

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×