Menu

Yandex Arama Motorunun Bütün Ayrıntıları

Para kazanma rehberi

Yandex arama motoru nedir,Rus girişimçiler tarafından kurulan Yandex rusyada şuan birinci sırada olan arama mororu özelliğini taşımaktadır.Dünya genelinde de yükselişini sürdürmektedir.Rus firması Yandex bilinçli bir politika izleyerek gelişmesini bölgesel ağırlıkta yapmaktadır şuan için Google Arama Tendlerine göre en aktif kullanıcılar şöyledir.

Yandex Arama Motorunun Bütün AyrıntılarıYandex Arama Motorunun Bütün Ayrıntıları

Bu verilerde gösteriyorki ağırlıkta eski Rus Cumhuriyetlerinde tıklanma oranları oldukça yüksektir,bunun en büyük etkeni tabiki televizyon reklamlarına şuan için çok ağırlık vermesidir.Dünya geneli arama geliştirme ekibini Türkiye de kurmuştur bu ekibin başınada,Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini medya sektöründe deneyimli işadamı Mehmet Ali Yalçındağ vererek Türkiye ye nekadar önem verdiklerini göstermektedirler.Tamamen duygusal olarak Yalçındağ beyi firmanın başına getirdiler nedenmi duygusal işte,

Türkiye internet kullanımında çok ileriye gidiyor tabi internetinde enbüyük gelir kaynağı reklamdır duygusallık burdan geliyor Google nin reklam pastasından pay almak.

2000 yılında kurulan Yandex Rusya’da pazarın yüzde 75’ini kontrol ediyor.Yandex resmi verilerine göre 2011 geliri 622 milyon dolar.Yandex’in düna genelinde 11 ofisi bulunuyor. Bunlardan 6 sı Rusya’da, 3 ü Ukrayna’da, biri Türkiye’de ve biri de ABD’de. Grubun tüm dünyada 3 bin 500’ün üzerinde çalışanı bulunuyor. ABD’de Nasdaq borsasında hakla açık olan Yandex’in piyasa değeri 5.9 milyar dolara olarak tahmin ediliyor.


---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

---Goomass İle Twıtter Eğitimi


Google şuan için 190 milyar dolar piyasa değerine sahip,Yandex ise 5.9 milyar dolara değerde şuan için,bu değerle google nin yanında devede kulak kalıyor bunu neden yazdın diyeçeksiniz herkezin google yi yakalama gibi bir derdi varya ondan dolayıdır.Yani Google yi yakalaması imkansız görünüyor.Google şuan PR olarak 6 değerini vermiş bakalım 10 olurmu.

En önemli özelliği 10 gb disk alanını kullanıma açması görünüyor ve bulunduğunuz şehrin hava  durumunu haritasını ilk sayfada görmek iyi oluyor,birde anlık haberleri görmekte kolaylık sağlıyor alışılmışın dışında,aşağıdaki resimde Yandex in tüm servislerini görebilirsiniz.
Yandex Arama Motorunun Bütün Ayrıntıları


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Yandex Arama Motorunun Bütün Ayrıntıları "

Önerilen Yazı
×