Menu

Makale Hırsızlığının Sitelere Verdiği Zararlar Nelerdir

Para kazanma rehberi

Google Duplicate Content Nedir,Google nin site sahiplerine ve makale yazarlarına sunduğu en önemli özelliği,makale hırsızları için geliştrilmiş sisteme Duplicate content denir ve kopya içeriklerle biryerlere gelmek isteyen siteleri anında yakalamak için geliştirilmiştir.

Yani Google, özgün olmayan içerikleri kolaylıkla tespit edip arama sonuçlarında yükselmelerine izin vermez.Baba adamdır bu Google…=)

Makale Hırsızlığının Sitelere Verdiği Zararlar Nelerdir

Duplicate content nasıl çalışır;Google bot yani google robotları,yeni yazdığınız bir makaleyi fark ettiklerinde,bu google robotları makaleyi duplicate content sunucularına inceletirler.Bu robotlar duplicate content sunucusuna makalenin özgünmü yoksa kopya mı olduğuna karar vermesini sağlar.

---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

Özgün içerikleri aynen kopyalayıp sitenize aldığınızda,google bunu fark ederek, arama sonuçlarında ilk sayfalarda görüntülenmenize izin vermiyor. Yani kopya içerikle googleda yükselmek mümkün olmuyor. Google Panda algoritma güncellemesi sonrasında,özgün içerik konusu çok daha önemli hale gelmiştir.

Makale hırsızları her webmastırın kabusudur,emek verilerek yazdığımız özgün yazıların başka bir sitede yayımlandığını görmek kadar kötübirşey yoktur.Bütün webmasterların öncü hedefi sitelerini Google arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülemektir.

Makale yazmak için iyi bir araştırmacı olmak gerekir,resim tasarımından anlamak gerekir,video tasarımından anlamak gerekir,sosyal medyayı kullanmak gerekir,anahtar kelime bulma yöntemlerini bilmek gerekir,makalelerde seo nasıl yapılırı bilmek gerekir işte bunların hepsi emektir emek hırsızlığıda kul hakkına girer.

Google bu filtresi yeterlimidir tabiki değil insanların etkiye tepki gösterme yönleri oldukça yüksektir ne yapılıyor ozaman kopyala özgünleştir yayımla buna çözüm yok işte
Doğal makale nedir, duplicate content, duplicate content nedir, makale hırsızlığı, makale nasıl çalınır.makale nasıl kopyalanır, Makale nedir, Makale özellikleri, seo, Özgün makaleler,

Webmastırlar çeşitli yöntemlerle yazıların kopyalanmasını sağlamaya çalışsa da pek mümkün olmamaktadır.Örneğin;resimlerin kopyalanmasını engellemek için yapılan kopyalanan resmin yerine başka bir yönlendirme ile başka bir resmin kopyalanmasını sağlamak,yani yazıdaki resimle kopyalanan resim farklı oluyor.

Yazıların kopyalanmasını engellemek için ise genelde benim de yaptığım gibi Html kodları kullanılır,engel olurmu yazının çalınmasına tabiki hayır.

Birde RSS hırsızları vardır bu nasıl oluyor derseniz sitelerin RSS Feed adreslerini kullanarak yazdığınız yazıların olduğu gibi sitelerinde yayımlanmalarını sağlıyorlar özel proğramlarla.Tabi bunu PR si yüksek olan hırsız site sahipleri yapıyordur,makaleniz orada yayımlandığı için size çok az bir değer kalıyor google de.Bir nebzede olsa blog ayarlarına girerek diğer ayarlar kısmında bulunan Blog İçerik Takibi kısmını Kısa olarak seçmek engel olabilir.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Makale Hırsızlığının Sitelere Verdiği Zararlar Nelerdir "

Önerilen Yazı
×