Menu

Makalelerde Hedef Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır

Para kazanma rehberi
Bu yazımızda makalelerde kullanılan anahtar kelimelerin yazı içerisinde ne sıklıkla kullanılması gerektiği üzerine olacaktır.Makale yazma ile ilgili daha önce yazdığım Makale Hırsızlığı ve SEO ile Makale Yazma Sanatı yazılarımızada bakmanızı öneririm.

Anahtar kelime yoğunluğu anahtar kelimenin geçtiği sayfada kaç adet olduğunun sayısal ifadesidir.

Anahtar kelime yoğunluğu, bir anahtar sözcük veya anahtar kelime öbeği, tüm diğer sayfa içeriğinde kaç kez yazıldığının yüzdesel ifadesidir.Başlık,tüm alt başlıklar,yazı metni,alt metni ve reklam dahil olmak üzere yapılan ölçümlemedir.

Örneğin 100 kelimelik bir makalede,anahtar kelimemiz arama motoru olsun ve sayfada 3 kez geçsin,bu makalenin arama motoru kelimesindeki anahtar kelime yoğunluğu% 3 tür.


Makalelerde Hedef Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır

---Bütün Yönleri ile Bloktan Nasıl Para Kazanılır

Aşağıdaki gibi basit bir formül yöntemi ile anahtar kelime yoğunluğunuzu hesaplayabilirsiniz.

Anahtar Kelime Yoğunluğu=Sayfadaki anahtar kelime / toplam kelime sayısı * 100

Anahtar kelime yoğunluğu,web siteniz üzerinde canlı görüntüler için önemlidir.Birçok makale yazarı yüksek bir anahtar kelime yoğunluğuna sahip içerik oluşturmaktadır oysaki SEO nun makaleler için temel kuralı bir makalede bir enfazla iki çeşit anahtar kelime kullanmaktır.Fazla hedeflenen anahtar kelime yoğunluğu arama motorlarının kafasını karıştırır ve makalenizin istenilen yerlere gelmesine engel olur.

Yaklaşık% 5 veya daha az bir Kelime Yoğunluğu için çalışın

Anahtar kelime yoğunluğu ne olması gerektiği hakkında hiçbir katı kural yoktur.Spam durumuna düşmemek ve okuyucuları sıkmamak için bu oranı yukarıdaki formüle bağlı olarak %5 civarında tutmak gerekir ayrıca çok gerekli ise anahtar kelimenin eş anlamlılarınıda kullana bilirsiniz bir veya iki tane olmak kaydıyla ekleyebilirsiniz. 


---Yüzlerce Bedava Blogger Temaları

Amacımız SEO odaklı makaleler olmalıdır yoksa yazdıklarımızın bir değeri olmaz ve gereksiz anahtar kelimelerle arama motorlarını rahatsız ederiz tabi bunun dönüşüde makalemiz spam durumuna düşmesi olur.

Anahtar Kelime Yoğunluğu Nedir yazımız hakkında yazacaklarım şimdilik bukadardır.Bu konu hakkında görüşleri olanlar lütfen yorumlarını yazsınlar.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Makalelerde Hedef Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır "

Önerilen Yazı
×