Menu

Rss nedir Nasıl kullanılır Ne işe yarar

Para kazanma rehberi
RSS’in açılımı Really Simple Syndication kelimeleridir.RSS internet kullanıcılarının beğendikleri sitelerindeki yeni yazıları takip etmek için kullandıkları bir içerik besleme yöntemidir.Dosya uzantı biçimleri .rss ve .xml'dir.

RSS sağlaycı siteler açılmadan önce genelde siteleri sık kullanılanlara eklerdik tabi yoğun çalışmalar arasında o sitelere geri dönüp yeni şeyler varmıdır diye bakmak oldukça zaman alıyordu webmastr ların en büyük problemiydi siteleri takip etmek,işte webmastır dostu RSS ler webmastırlar için büyük kolaylıklar sağladı.

Rss nedir Nasıl kullanılır Ne işe yarar

---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

---Para Kazanmanın Yeni Adresi FaceBook Para Rehberi

Rss akışları ilgilendiğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz bilgiler takip ettiğinizi sitelerde yayınlandığı anda sizi bilgilendirerek size zaman kazandıran bir teknolojidir

Bir sitenin RSS ne abone olup sitenin en son yazılarıdan anında haberdar olmak sadece birkaç saniyenizi alır.Sitelere abone olmanın birkaçtane yöntemi vardır bunlardan en çok kullanılanı sitelerin RSS Feed adresini kullanmaktır.

Nasıl Bir RSS Okuyucu Kullanılmalıdır?

Takip etmek istediğiniz web sitelerini rss yoluyla bilgi almak için ilk yapılması gereken bir Rss okuyucu edinmektir.RSS yöntemini destekleyen sistelerin hazırladıkları XML biçimli dosyalara bir çok programla erişmek mümkündür. XML okuyucusu olan bu programlar, web gezgini veya e-posta sağlayıcı olabileceği gibi sadece RSS içereriği izlemek için hazırlanan masaüstü programları da olabilir.

Aşağıdaki adreslere tıklayarak kendinize uygun olan bir RSS okuyucuyu kullana bilirsiniz.
Web İçerikli RSS Okuyucular: Google Reader ,Bloglines ,NetVibes ,Lazyfeed
Bilgisayarınızın masaüstüde kullanabileceğiniz RSS Okuyucular: FeedDemon ,Omea Reader ,RSS Owl ,Sharp Reader

Genelde webmastırların en çok kullandığı Google nin ücretsiz olarak kullanıma sunduğu Google Reader kullanılır.Google Reader;okunmamış yazıları açıkrenk işaretleyerek yeni yazılardan haber verir,yazılara tıklayarak yeni gelişmelerden haberdar olunur Google Reader  dan çıkmadan.Sitelere abone olmaya kendi sitelerinizle başlayarak kullaımını öğrenmek daha etkili olur.Abone olunmak istenen sitenin RSS genelde turuncu renkte bir icondur ona tıklandığında sitenin tüm içeriği görülür.Sitenin RSS adresini kopyalayıp Google Reader da abonelik ekle bölümüne yapıştırarak siteyi takip edebilirsiniz.

Bazı sitelerin Rss abonelik seçeneklerinin yanı sıra e-mail abonelik seçenekleri de bulunmaktadır.Buraya tıklayarak SEO Mektebi sitemizin e-mail abonesi olabilirsiniz. İstediğiniz zaman aboneliği sonlandırabilirsiniz ve e-mail adresiniz kimse ile paylaşılmaz.
Bu yazılarımızı yayınladığımızda anında haberdar olmak için sitemizin rss adresini (http://feeds.feedburner.com/seomektebi) Google Reader hesabınıza eklemeyi unutmayın. 


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Rss nedir Nasıl kullanılır Ne işe yarar "

Önerilen Yazı
×