Menu

Sosyal Medya Nedir ve Sosyal Medya Uzmanlığı

Para kazanma rehberi
Medya tek taraflı üretim yapıp tüketiciye sunmaktır örneğin;gazete,televizyon,dergi gibi. Sosyal medya ise, hem medya içeriğini üretenler hem de tüketenlerin herkes olduğu bir medya kanalıdır.Sosyal Medya Nedir ve Sosyal Medya Uzmanlığı


  • Sosyal medya çoğulcudur,bütün internet kullanıcıları,bireyler birer haber ve bilgi sağlayıcılarıdır. 
  • Sosyal medya saydamdır,bilginin kimler tarafından oluşturulduğu paylaşıldığı görülür. 
  • Sosyal medya ya bağlanmak kolaydır, internet bağlantısı olanlar kolaylıkla sosyal medyada olan biteni görür. 
  • Sosyal medya bir iletişim kanalıdır, isteyenler birbirleriyle iletişim kurabilirler. 

İnsanların internet te Bloglar ve Facebook, Twitter, Friendfeed ve Linkedin gibi platformlar aracılığıyla kolaylıkla bilgi ve görüşlerini paylaşmasıyla sosyal medya ortaya çıkmıştır.

sosyal medya ajansı, sosyal medya haberleri, sosyal medya optimizasyonu, sosyal medya siteleri, sosyal medya uzmanlığı, sosyal medya yöneticisi, Sosyalmedya,
Google gibi arama motorlarına reklam vermektense sosyal medyaya reklam vermek daha iyidir,çünkü daha odaklı olur yani reklamı görecek kişilerin yaşı cinsiyeti işi bilindiği için daha odaklıdır ve hedef kitle bellidir,örneğin google verilen reklama herkesin tıklama olasılığı vardır sadece hit artar ama sosyal medyadaki reklamlar ise kitlen belli olduğu için hedeflidir çünkü bu hedefli kitle o sosyal medyanın birer üyesidir.Bundan dolayı google Google +plus u kurdu reklamlardan daha çok pay almak için,tamamen duygusal.

Sosyal Medyanın Özellikleri

Aslında internet başlı başına bir sosyal medyadır,herkez her yere kolaylıkla görüşlerini yazabilmektedir. Facebook’ta sayfa açıp veya grup kurup kendisi veya ait olduğu topluluk hakkında açıklamalar yapılabilmektedi. Twitter’da yazmış olduğun 140 karekter uzunluğundaki kısa bir yazı ülke gündemini bir anda değiştirebilmektedir. Wikipedia’daki bir makaleyi üye olan her kullanıcı düzenleyebilmektedir.Bugün hemen hemen bütün televizyon kanalları anlık olarak Facebook,Twitter gibi sosyal medyayı kullanmaktadır.

Özetle;Sosyal medya dünyadaki herkesin birbirleriyle iletişim kurabildiği (kişiler,şirketler, markalar..) ve bilgi paylaşımında bulunabildiği bir medya dünyasıdır.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Sosyal Medya Nedir ve Sosyal Medya Uzmanlığı "

Önerilen Yazı
×