Menu

Bütün Yönleriyle Yeni Kullanacaklar İçin Twitter İpuçları

Para kazanma rehberi
Twitter ın sosyal medya alanına kattığı en büyük kolaylık 140 karekterlik bir yazı yazmadır.Bu 140 karekter okadar önemlidir ki Google bile PR olarak en yüksek değeri vermiştir,twitter ın PR değeri 10 dur.Unutmamak gerekir ki Google Facebook,Twitter gibi güçlü sosyal ağlara önem veriyor.

Resim url si ister yazı yazmada sınır 140 karekterdir.Yazılar alt yazılı bir filim seyreder gibi önünden akıp gider akışın tamamını takip etmek adeta imkansızdır.İlgilendiğiniz  konulardaki haberleri okuyabilirsiniz,bir çok site ve dergiyi twitter ile takip edebilirsiniz.Şuan için  ülkemizde kullanımı dünya genelindeki kullanımından daha azdır.
Bütün Yönleriyle Yeni Kullanacaklar İçin Twitter İpuçları


---Yeni Twitter Sözlüğü

Yazdığınız yazılar sizin takip ettiğiniz veya sizi takip edenlerin twitter larına anlık olarak görünür,buda site sahipleri ve reklamdan para kaanmak isteyenler için çok önemlidir.
Twitter ile ilgili olduğunuz konularda yeni insanlarla karşılaşabilir,hayranı olduğunuz sanatçıları siyasetçileri,müzisyenleri bulabilir veya takip etmek isteyebileceğiniz yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

---Twitter Takipçilerinizi Arttırmak İçin 8 Adım

Twitter ın en önemli özelliği takipçi sayısını artırmaktır eğer attığınız tiwittlerin takipçisi çok azsa tiwitlerinizin bir önemi yoktur demektir,etkileşim yoksa sadece yazarsınız.Özellikle seo cular için  önemli bir konu,twitter takipçi sayısını nasıl artırılacağı ile ilgili konulardır.

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

SEO cular şunu bilmelidirler ki,Twitter da Google sıralama algoritması çok önemli bir rol oynadığı resmi bir şekilde kabul edilmiştir.İnternet siteniz çok güçlü twitter takipçileri tarafından tweet alırsa,seo olarak yüksek sıralama sonuçlarını görmek mümkündür.
Unutmamak gerekir ki twitter da tweet leriniz tıklanıyor ve takipçi sayınız sürekli artıyorsa Googlenin bunu görmeme imkanı yoktur buda size yol su elektrik olarak geri geleceğinden emin olabilirsiniz.Kesin olan şu ki twitter da bir hesab açıp oraya sitemizin linkini koymak twitter kullanarak seo yapmak anlamına gelmektedir.

---Twitter Kullanma Yöntemleri

Twitter da kullanıcıları listelere ayırarak sıralayabilirsiniz.Bu sıralamalardan birtanesini görüntülemek için tıkladığınızda o gruba dahil olan tüm kullanıcılardan gelen tweetleri bir arada görürsünüz.
twitter, twitter follow, twitter free followers, twıtter kaydol, twitter listed nedir, twitter nasıl kullanılır, twitter ne, twıtter nedir, twıtter.com, türkçe twitter,

Bir kişiyi sıralamaya eklemek için o kişiyi takip etmeniz gerekmez.Veya bir kişinin tweetlerini okumak istiyor fakat mesajlarını zaman akışınızda görmek istemiyorsanız listelemeler sayesinde bunu yapabilirsiniz.Başka birinin oluşturduğu bir listeyi takip etmeniz onun listelediği tüm kullanıcıları takipetmek anlamına gelmez yani yalnızca listenin kendisini takip etmiş olursunuz.

---Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Tweet yazarken o tweet in anahtar kelimesi olabilecek bir sözcük varsa sözcüğün başına # ekleyip twitinize yazın # Sembolü,hashtag olarak adlandırılan twitter anahtar kelime veya konuyu işaretlemek için kullanılır. Herhangi bir kullanıcının listelerini veya hashtags hizmet konuları takip edebilirsiniz.

Twitter hesabınız ile ilgili gerekli bilgileri ve  istatistikleri almak istiyorsanız buraya bakabilirsiniz.http://twittergrader.com/ 
Ayrıca bu sitedende http://mytweeple.com/home.aspx?yourock=true adreside twitter hesabınız ile ilgili özellikle followers/ follow ile ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz.

Twitter da iyi bir yerlere gelebilmek için aşağıdaki yöntemleri uygulamak etkili olur

  • Liste oluşturun
  • Listeleri takip edin
  • Twitter Search kullanın
  • Hashtag yani # kullanın
  • Belli aralıklarla düzenli twitleyin


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Bütün Yönleriyle Yeni Kullanacaklar İçin Twitter İpuçları "

Önerilen Yazı
×