Menu

Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Para kazanma rehberi
twitter, twitter follow, twitter kullanma kılavuzu, twitter profil ayarları resimli anlatım, twitter profil sayfası ayarları, twitter türkiye, türkçe twitter,
Twitter Profil Ayarları Resimli Anlatım,Twitter Kullanma KılavuzuTwitter da en önemli olan profil sayfanızı düzenlemektir.Şimdi Profil sayfası düzenlemeyi resimli olarak anlatalım.

Twitter sayfasına girdikten sonra hemen üst kısımda  gösterilen araç çubuğu üzerinde sağda 
tekerlek dişli çark sekmesi var ona tıklayalım. Alttaki resimde kırmızı 1 ile gösterdiğim yere tıklayalım.


---Bütün Eski Tweetleri Doğal Olarak Tek Tek Silme
---Bütün Tweet Arşivinizi Bilgisayara İndirme

Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Orada yer alan kırmızı 2 ile gösterdiğim Ayarlar bağlantısına tıklayın ve profilinizi doldurmaya başlayın.


---Twitter Takipçilerinizi Arttırmak İçin 8 Adım


Twitter Profil Sayfası Ayarları,Twitter Follow

Twitter Hesap Ayarları

Hesap ayarlarına girildiğinde aşağıdaki gibi bir resim karşınıza çıkar.Bu adımları hızlıca geçe bilirsiniz,bunlar üye olduğunuz zaman verdiğiniz bilgilerdir tabi değiştirmek isterseniz karar sizin.
Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Bu sayfada iki önemli ayar bulunmaktadır,birincisi yayınladığınız tüm mesajların Twitter Arşivini İsteme 


Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Arşiv isteme tuşuna basıldığında aşağıdaki sayfa açılacak ve size bir uyarı sayfası sunacaktır,bir süre sonra tüm twitter da yayınladığınız mesajların listesi size iletilecektir.

Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

İkinci önemli ayar ise Hesabımı devre dışı bırak bu sekmeye tıklandığında twitter hesabınız devre dışı kalır du işlemi dikkatli yapınız.

Twitter Güvenlik ve Gizlilik Ayarları

Twitter Güvenlik ve Gizlilik ayarları sayfasında twitter hesabınızın Giriş doğrulaması,Şifre sıfırlama,Fotoğraf etiketleme,Tweet gizliliği,Tweet konumu,Keşfedilebilirlik,Kişiselleştirme,Sponsorlu içerik gibi ayarlarını yapabilirsiniz seçim işlemleriniz bittikten sonra en altta bulunan değişiklikleri kaydet tuşuna basınız.

Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Twitter Şifre Ayarları

Twitter Şifre ayarları sayfasında ise şifre değişikliklerini Mevcut şifre,Yeni şifre,Şifreyi doğrula,Değişiklikleri kaydet adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.


Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Twitter Mobil Ayarları

Twitter Mobil Ayarları sayfasında ise iPhone, iPad, Android, BlackBerry ve Windows Phone gibi çeşitli cihazlardan da twitterınızada bağlanmanız için seçenekler var tercihe bağlı olarak eklene bilinir zorunlu değildir ama site sahipleri için önemlidir.


Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları


Twitter E-posta Bildirimleri Ayarları

Twitter E-posta bildirimleri sayfasında verdiğiniz eposta adresine twitter sayfanızla ilgili Sen ve Tweetlerinle ilgili etkinlikler,Retweetlerinle ilgili etkinlikler,Senin ağından etkinlikler,Twitter'dan Güncellemeler gibi bilgilerin gelmesini istiyorsanız seçim yapıyorsunuz.


Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Twitter İnternet Bildirimleri Ayarları

Aktif olarak kullandığınız twitter mesajlarınıza ilgili olarak Tweetlerim retweetlendiğinde, Tweetlerim favori olarak işaretlendiğinde,Tweetlerime yanıt verildiğinde veya bir Tweette benden bahsedildiğinde,Yeni biri tarafından takip edildiğimde,Bana bir direkt mesaj gönderildiğinde gibi mesajların email adresinize gelmesini istiyorsanız bu seçenekleri işaretleyip kayıt ediyoruz.


---Yeni Twitter SözlüğüTwitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Twitter Profil Sayfası Ayarları

Profil sayfasına girdiğimizde aşağıdaki gibi bir sayfa açılır,Dosya seç sekmesine bastığımızda bir profil resmi seçmemiz istenir,buraya daha önce hazırladığınız bir resim veya logo girebilirsiniz. 

Not:Aşağıdaki resimde daha önce logo resmi yüklemesi yaptığım için Fotoğrafı değiştir görünmektedir.
Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları
Başlık:Burası ana sayfanın kapak resmidir istediğiniz boyutlar 1500×500,En fazla 5MB
ölçülerinde olan bir twitter kapak resmini ekleyebilirsiniz.

İsim;bu sekme site adınız veya kullanmak istediğiniz bir ad olabilir.Burada önemli olan site sahipleri için kayıt olurken kullanılan isimle kayıt olmak. 

---Yeni Kullanacaklar İçin Twitter İpuçları

İnternet sitesi;Bu alana site sahipleri site adreslerini yazıyorlar,sitesi olmayanlar boş bırakabilirler. 


Kişisel bilgiler;Buraya siteniz le ilgili veya kendinizle twitter ı kullanım amacınızla ilgil bilgiler yazıyorsunuz.160 karakter olarak bu alan profil sayfanızın ilk görünümü olduğu için sayfanız la ilgili açıklayıcı doğru düzgün bilgiler içermelidir.Burdan ayrılmadan ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayınız.  

Facebook;Twitter hesabınızı Facebook hesabınıza bağlayabilirsiniz.

Twitter Tasarım Sayfası Ayarları

Twitter Tasarım sayfası kısmında;Twitter ekranının arka kısmı resmini değiştirme işlemi yapılır.Aşağıdaki gibi bir sayfa açılır oradan twitter ın hazır olarak verdiği resimlerden birini istersek seçebiliriz,bu resimler üzerinde renk kodları ile oynayarak istediğimiz renklerde bir arka plan resmi oluşturabiliriz,ama yok kendim bir resim ekleyecem dersen ok ile işaretlediğim yerde tasarladığınız istediğiniz ebatlardaki resimlerden birini yükleyebilirsiniz. 
Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları


Twitter Uygulamalar Sayfası Ayarları

Twitter Uygulamalar kısmı da ise twitter ın çeşitli sitelerle bağlantı oluşturarak hizmet sağladığı uygulamalardır,twitter araçlarıdır bunlar.Daha önce eklemiş olduğunuz uygulamaları Erişimi Kaldır tuşuna basarak kaldırabilirsiniz.

Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

---Twitter Kullanma Yöntemleri

Twitter Bileşenler Sayfası Ayarları

Twitter bileşenler sayfası ile sitenize twitter zaman akışı gedget ekleyebilirsiniz.Bu sayfada yeni oluştur tuşuna basarak bir twitter zaman akışı sayfası oluşturabilirsiniz,oluşturulan bu akış sayfasının kodunu alarak site tasarımına uygun olan bir yere blogger kullanıcıları için Yerleşim/Gedget Ekle/ HTML/JavaScript ekleyebilirler.Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Düzenle tuşuna bastıktan sonra aşağıdak gibi bir sayfa açılır buradan kodu alınız.


Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Twitter Zaman Akışı Kodu genelde aşağıdaki gibidir.


<a class="twitter-timeline" href="https://twitter.com/seomektebi" data-widget-id="37494328677722785">@seomektebi kullanıcısından Tweetler</a>
<script>!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+"://platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","twitter-wjs");</script>


Sarı olarak belirtiğim yerler kendi sayfanızın bilgileridir.

Twitter’da bize sormak istediğiniz konular varsa aşağıdaki Yorum bölümümüze lütfen yazınız. Biz veya Twitter’ı iyi kullanan diğer site ziyaretçilerimiz size Yorum kısmından yanıt vereceklerdir.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

3 yorum ''Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları"

YORUM EKLE
  1. çok teşekkür ederim twitter ayarlarının tamamını yayınladığınız için

    YanıtlaSil
  2. twitterı resimli olarak anlattığınız için teşekkürler çok güzel olmuş

    YanıtlaSil
  3. òok kalitel ve emek harcanarak hazirladiginiz bu yazi cok isime yaradi sagolun twitter ile ilgili yeni yazilarinizi bekliyorum

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×