Menu

Yandex'de SEO Yapalım

Para kazanma rehberi

Yandex’e indekslenmek için site ekleme,Bu konumuzda Yandex SEO ilişkisi ve sitemizi Yandex arama motoruna index lemeyi anlatacağım.Bir önceki konumuz olan Yandex Üye Olma Resimli Anlatım konusunda belirtildiği gibi üyelik işlemi bitmiş olduğunu farzederek konumuzu açıklamaya başlıyorum.

http://www.yandex.com.tr/ adresinden Yandex sitesinde kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak hesabımıza giriş yapıyoruz.Giriş yaptıktan sonra sitenin üst tarafında Tüm servisler sekmesine tıklayarak Yandex in tüm uygulamalarının olduğu sayfaya gidiyoruz.Aşağıdaki resimde kırmızı ok ile gösterilen yere tıklıyoruz.

Yandex'de SEO Yapalım

Yandex'de SEO Yapalım

Aşağıdaki sayfada Yandex in tüm uygulamalarını görebilirsiniz,buradan kırmızı ok ile belirttiğim yere Webmaster sekmesine tıklıyoruz.
Yandex'de SEO Yapalım
  
Açılan aşağıdaki gibi sayfadan kırmızı ok ile belirttiğim Site ekle sekmesine tıklıyoruz
Yandex'de SEO Yapalım
  
Son olarak kırmızı ok 1 de belirtilen yere site Url mizi ekleyerek kırmızı ok 2 tuşuna basıyoruz,bu işlemle teknik olarak Yandex İndexsine kaydetme işlemi bitiriyor.Arama motorları genel olarak aynı mantıkla çalışırlar Google nasıl site eklersek Yandex ede aynı mantıkla ekliyoruz.
Yandex'de SEO Yapalım

Yandex in sürekli olarak sitemizi indeks lemesini ve sitemizle ilgili çeşitli verileri takip etmesini istiyorsak,Yandex meta tag etiketini ana dizinimize eklememiz gerekir.Bu meta etiketi ekleme işleminide birkaç resimli anlatımla anlatalım.

Sitemize Yandex meta tag kodlarını ekleme

Site ekleme işlemi bittikten sonra Sitelerim kısmına gidiyoruz oradan sol tarafta en altta bulunan Yönetim hakkı kısmına tıklıyoruz satır aracılığıyla 2. hak denetimi kısmına geliyoruz burada bulunan meta tag sekmesine tıklıyoruz ve açılan sayfadan sitemizin metalarının bulunduğu yerin en altına şu şekilde <meta name='yandex-verification' content='35k2d21cfa33bb19' /> verilmiş olan meta tag kodunu ekliyoruz.
 
Verilen meta tag kodunu sitemize ekledikten sonra sayfanın en alt kısmında bulunan Denetle tuşuna basarak sitemizin denetlenmesini bekliyoruz.
Yandex'de SEO Yapalım
  
Eğer meta tag kodu sitenize düzgün bir şekilde yerleşmişse aşağıdaki gibi bir Site yönetim hakları başarıyla onaylandı uyarı penceresi görürsünüz.Tabi istediğiniz zaman yandex denetiminden çıkabilirsiniz.
Yandex'de SEO Yapalım
  
Yanex’de SEO Yapalım makalemizi anlattım,Yandex le ilgili olarak anlatacaklarım şimdilik bukadardır.Bir sonraki konum Yandex Siteleri Nasıl İndeksler üzerine olacaktır.Bu konu ile ilgili görüşleri olanlar lütfen yorum kutusuna yorumlarını yazsınlar.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Yandex'de SEO Yapalım "

Önerilen Yazı
×