Menu

Yeni Alexa Site Seo İlişkisi

Para kazanma rehberi

Alexa;Amazon firmasına ait bilgi toplama ve sıralama sitesidir.SEO açısından da son derece önemli bir sitedir.Yüksek trafik alan site ilk sırada olur. Alexa‘da yükselmek için trafiğin yanısıra gelen trafiğin kaliteside önemlidir. Alexa.com un kullanıcılarına sağladığı en önemli kolaylık ise Alexa toolbar(Alexa araç çubuğu)dır.


Yeni Alexa Site Seo İlişkisi


Siteniz hakkında Alexa ile edinebileceğiniz bilgiler:

Tüm siteler sıralamasındaki yer
Türkiyeden girilen siteler sıralamasındaki yer 
Siteye verilen backlink sayısı
Trafik Değeriniz (Traffic Rank)
Siteyle hakkında ziyaretçilerin düşünceleri
Siteye en çok hangi kelimede hit geldiği görülür
Hangi siteden çok hit geldiği görülür
Sitede alexa kodunun bulunması
Facebook.com
Google.com

---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

---Goomass İle Twıtter Eğitimi


Günümüzde google başta olmak üzere  tüm arama motorları herhangi bir siteyi kendi dizinlerine  yerleştirirken sitenin alexa değerini göz önünde bulundurur.Alexa,sitelerin arama motorlarında ilk sayfada görünme kriterleri açısından oldukça önem arz ediyor.

SEO açısından Alexa ve Alexa Araç Çubuğunun Kullanımı

1-Alexa nın herkeze açık olarak kullanıma sunduğu Alexa Araç çubuğu bilgisayarınıza yüklendiğinde,bu araç ziyaret ettiğiniz sitelerin Alexa sıralamalarını,benzer siteleri ve güncel anahtar kelimeleri sıralar.

2-Alexa araç çubuğunun özelliği olan “Sites linkedin” kutucuğu kullanarak rakiplerinizin hangi sitelerden backlink aldığını görebilir ve o sitelerden backlink’ler  alınabilir.


---SEO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass


3- Alexa araç çubuğunun özelliği olan “Search Analytics” ile rakiplerinizin trafik alan anahtar kelimelerini tespit edilebilinir.

4- Alexa araç çubuğunun özelliği olan “Clickstream” ile rakiplerinizin hangi sitelerle alakası olduğunu tespit edebilir.

Alexa hakkında anlatacaklarım şimdilik bu kadar.Bir sonraki yazım Alexa.com un kullanımınıresimli olarak anlataçağım.Bu konuyla ilgili bigileri ve görüşleri olanlar lütfen yorum kutusuna yorumlarını yazsınlar.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Yeni Alexa Site Seo İlişkisi "

Önerilen Yazı
×