Menu

25 Çok Önemli Seo Stratejisi

Para kazanma rehberi
Seo Sıralama Faktörleri, Seo Stratejileri

1- Başlık Uzunluğu:Sayfa başlık uzunluğu 70 karakterden az olmalıdır.

2-Anahtar Kelime Uzunluğu:Meta anahtar kelime uzunluğu 260 karakterden az olmalıdır. Yoksa fazlası spam sebebiyle tehlikeli olur.

3-Açıklama Metni Uuznluğu:Meta Description uzunluğu 160 karakterden az olmalıdır. Fazlası yine spam açısından tehlikelidir.

25 Çok Önemli Seo Stratejisi4-Heading Etiketleri:Bir web sitesinde mutlaka heading etiketleri bulunmalıdır.

5-Toplam Resim Sayısı:Sitelerde yer alan resim sayısı arttıkça sitenin toplam boyutu da artmakta, sitenin kaynak kodu oranı da artmakta, sitedeki sorgulama sayısı da artmakta ve seo açısından zarar vermektedir. Resim sayısı ve kullanılan resimlerin boyutları azaltılmalıdır.
---SEO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass

 6-Dahili Link Sayısı: Site içi linkleme seonun vazgeçilmezlerindendir. Ancak burda da 100 link geçilmemelidir.

7-Harici Link Sayısı: Harici linkler 20 taneyi geçmemeli, gereksiz sitelere link verilecekse "nofollow" etiketiyle verilmeli.

8-Nofollow Link Sayısı: Google mutlaka bir sitenin nofollow tagı kullanmasını önerir. Çünkü pek güvenmediğimiz bir siteye "nofollow" etiketiyle link verince o siteye kefil olmadığımızı gösterir.

9-Favicon Simgesi Kullanılıyormu: Favicon bir kalite göstergesidir. Sitelerin akılda kalması açısından gerekli olan bu uygulama seo için gereklidir.

10-"ALT" Etiketi Olmayan Resimler: Google resimleri okuyabilmesi, resim aramalarında iyi sonuçlar elde etmek için resimlere alt etiketi eklenmelidir.

11-Javascript Dosyası Sayısı: Javascript dosyaları sitemizin yavaşlamasına en büyük etkenlerden biridir. Bunu için gereksiz javascript dosyası kullanmaktan kaçınılmalıdır.
----Sadece SEO İpuçları-1

---Sadece SEO İpuçları-2

Seo Nasıl Yapılır, Site Seo Ayarları

12-Sitedeki Tüm Sorgu Sayısı: Sitede ne kadar dosya çalıştırılıyorsa her biri için ayrı sorgu gerçekleştirilir. Bu da yavaşlamaya ve fazla açılımlarda kilitlenmeye neden olur. Bu sebeple sorgu sayısı 20'yi geçmemelidir.13-Sitedeki Dns Sorgu Sayısı: Yine bu sorgularda siteyi yavaşlatmaktadır. Ne kadar az sayıda bulunursa siteniz için o kadar iyidir.

14-HTML Boyutu: Sitenin html boyutu 32 KB'ı geçmemelidir.

15-Gzip Kullanımı: Sitelerde kullanacağınız gzip sıkıştırma ile %80'e varan bir sıkıştırma sağlanır ve bu da sitelerinizin daha hızlı açılmasını sağlar.

16-Robots.txt Dosyası: Robots.txt dosyası Google'a indekslenmesi ve indekslenmemesi istenilen dizinlerin belirtildiği dosyadır. Google botlarının sitemizde hangi sınırlar dahilinde arama yaptığını belirttiğimiz dosyadır. Bu sebeple sitelerin olmazsa olmazıdır.

17-Sitemap.xml Dosyası: Sitemap.xml dosyası sitelerin içeriğini yansıtan bir yol göstericidir. Sitelerin hızlı ve tam indekslenmesi için gereklidir.

18-Domain Yaşı: Seo açısından sitenin yaşı çok önemlidir.

19-Heıght=Yükseklik ve Wıdth=Genişlik Etiketi Olmayan Resimler:Eğer eklediğiniz resimlerin heıght ve wıdth ölçülerini vermezseniz, Google resimi tam ekran açar, sonra normal boyutuna getirir. Bu da zaman kaybıdır. Bunun için boyutları biz verirsek zaman kazanmaış oluruz.

20-Site Yüklenme Hızı: Siteler ne kadar hızlı yüklenirse arama botları o kadar hızlı ulaşır.

21-Strong ve Bold Etiketleri Kullanımı: Anahtar kelimlerde italik, koyu, kalın gibi etiket kullanımı arama botlarının dikaktini çekecektir.

22-Google PR Değeri: Pagerank değeri Google için çok önemlidir.

23-Google Backlink Sayısı.
---Seo’nun Yeni Efendisi

 24-Alexa Değeri: Sitenin dünya sırlamasındaki yerini belirtir.

25-İndeks Sayısı: Sitenin indeks sayısı ne kadar fazla ise, sitenin güvenilir ve kaliteli olduğu anlaşılır. 


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " 25 Çok Önemli Seo Stratejisi "

Önerilen Yazı
×