Menu

109 GB Bedava Depolama Alanları

Para kazanma rehberi
Box Nedir,Google Drive Nedir, İcloud Drive Nedir,Yandex Disk Nedir, Ücretsiz Depolama,Toplam 109 GB ücretsiz hizmet veren 9 firmanın kapasitelerini ve kullanım adreslerini ve özelliklerine kısaca değineceğim.

Google,Microsoft,Yandex gibi büyük firmaların devreye girmesiyle internet üzerinde veri depolama hizmetleri oldukça ucuzlamaya başladı,bu firmalar ücretsiz sağladığı hizmetlerde çeşitli özellikler kullanıcılarına sunmaktadır,ücretli olan özelliklerinde ise pek çok avantajlar üyelerine sunmaktadırlar.

109 GB Bedava Depolama Alanları


Depolama ile ne yapılır;resimleri arşivleme,belgeler oluşturma,dosyaları kaydetme,paylaşma ve dokümanlarla ortak çalışmalar yapabilme gibi pek çok özellikler ile depolama alanlarından faydalanabilinir.

Ayrıca klasörlerinizi düzenleyebilir ve yönetebilirsiniz,internet tarayıcısına ihtiyaç duymadan kolayca kullanabilirsiniz,yüklenen ve indirilen dosyaların sayısı ve indirilme işlemini görüntüleyebilirsiniz,depolama alanınızın kullanım oranını görüntüleyebilirsiniz,arkadaşlarınızı listenize ekleyebilir, grup oluşturabilir veya mevcut gruplara katılabilirsiniz,dosyalar, arkadaşlar ve gruplar içinde arama yapabilirsiniz,yer imleri oluşturabilirsiniz,bilgisayarıma girerek sabit sürücünüze ulaşır gibi ulaşabilir,yükleme ve indirme yapabilirsiniz,görsel ve e-posta uyarılarını kişiselleştirebilirsiniz,profilinizi görüntüleyebilir ve detaylı ayarlamalar yapabilirsiniz.

---Google deposu Drive nasıl kullanılır

Yandex,SkyDrive, Google Drive,iCloud,Sugarsync,CloudDrive,Box,Wuala,Dropbox,ADrive bu firmaların ücretsiz olarak sundukları kapasite miktarları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Yandex,SkyDrive, Google Drive,iCloud,Sugarsync,CloudDrive,Box,Wuala,Dropbox,ADrive bu firmaların adresleri aşağıda verilmiştir sayfalara ulaşmak için üzerlerine tıklamanız yeterlidir.Tabi hizmetlerden faydalanmak için bu firmalara üye olmak gerekir.

Yandex:http://www.yandex.com.tr/
OneDrive: https://onedrive.live.com
SugarSync: https://www.sugarsync.com/
Google Drive:https://drive.google.com/
CloudDrive: https://www.amazon.com/clouddrive/learnmore
Box:http://www.box.net/
Wuala:http://www.wuala.com/
İCloud:https://www.icloud.com/
Dropbox:https://www.dropbox.com/
ADrive:http://www.adrive.com/
Amazon Cloud Drive: https://www.amazon.com/gp/feature.html?ie=UTF8&docId=1000796931&ref_=cd_lm_rd_fp
ZumoDrive:http://www.zumodrive.com/
Symform:http://www.symform.com/
OpenDrive:http://www.opendrive.com/
TeamDrive:http://www.teamdrive.com/
Asus WebStorage:https://www.asuswebstorage.com/navigate/
Cx.com:https://www.cx.com/
IDrive:http://www.idrive.com/

Oxygen Cloud:http://www.oxygencloud.com/
Netdisk:http://www.ttnetbulutu.com/
Ubuntu One:https://one.ubuntu.com/
pCloud:https://www.pcloud.com/ 

Yandex depolama servisi
Windows Live SkyDrive depolama servisi
Google Drive depolama servisi
iCloud depolama servisiWuala depolama servisi
Amazon Cloud Drive depolama servisi
Zumodrive depolama servisi
Symform depolama servisi
Opendrive depolama servisi
Teamdrive depolama servisi
Asus Webstorage depolama servisi
Cx.Com depolama servisi
Oxygen Cloud depolama servisi
Netdisk depolama servisi
Ubuntu One depolama servisi
Idrive depolama servisi
pCloud Bulut Depolama Srvisi

SEO Mektebi olarak umarız daha geniş depolama alanları, daha düşük fiyatlar, daha hızlı erişim imkanları bu firmalar tarafından sağlanır bizlerde buralardan yazarız.

---Google den Para Nasıl Kazanılır


Yandex Disk nedir;

Rusya pazarında büyük bir yere sahip olan Yandex Rusya’da kullanılan popüler servislerini sunmaya devam ediyor.Bunlara en son eklenen Yandex depolama servisi diğer büyük firmaların sundukları dosya depolama hizmetlerinden daha fazla alana sahip olarak öne çıkıyor.Ayrıca da küçük bir proğramı sayesinde Yandex Diski bilgisayarımızın masa üstüne kurabilirsiniz,10 gb’lık Yandex Diski kullanmaya başlayabilirsiniz.

---Yandex Diske Dosya Nasıl Yüklenir ve Paylaşılır

---Tüm Detaylarıyla Yandex Depolama Alanı


SkyDrive nedir(OneDrive);


Windows Live sunucularında dosyalarınızı,fotoğraflarınızı ve sık kullanılanlarınızı depolayın,düzenleyin,karşıdan yükleyin ve Internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan bunlara erişin.Oluşturduğunuz fotoğrafları ve dosyaları arkadaşlarınızla paylaşın,belgeler üzerinde birlikte çalışın ve Windows Live ağındaki herkese oluşturduğunuz fotoğrafları ve dosyaları gösterin.Microsoft bulut depolama hizmeti OneDrive'ın ücretsiz depolama alanı 15GB tır.Microsoft 'un bulut hizmeti olan OneDrive ye Outlook.com yani eski ismiyle hotmail hesabınız üzerinden giriş yapabilirsiniz. Microsoft OneDrive sunduğu imkanlar ile gerçekten ofis belgeleri ve veri depolama imkanları ile oldukça tatmin edicidir.

---Bütün Detaylarıyla Microsoft OneDrive Depolama Servisi

---OneDrive Üye Olma Dosya Yükleme Silme ve Paylaşma

Google Drive nedir;

Dosyaları klasörlere ayırmak gibi ayrıca da küçük bir proğramı sayesinde Google Driveı bilgisayarımızın masa üstüne kurabiliyoruz dosyalarımıza hızlı erişim açısından iyi oluyor.15 gb üçretsiz kullanım alanı sunuyor istediğimiz dosyaları yükleyebiliriz.Tabi ücretini ödeyerek bu kapasiteyi artırabiliriz.Detaylı bilgi için sitemizde bulunan Google deposu drive nasıl kullanılır başlıklı makalemize baka bilirsiniz.

---Google Deposu Drive Nasıl Kullanılır

---Google Drive Blogger'da JavaScript Dosyaları Yayınlama

---Google Drive Kullanarak Blogger'da CSS Dosyaları Yayınlama

---Yeni Google Drive Dosya Nasıl Yüklenir

---Google Drive - Özellikler ve Avantajları

Sugarsync depolama servisi
CloudDrive depolama servisi

Sugarsync nedir;

SugarSync dosyalarınızın ücretsiz olarak  bilgisayar ve diğer cihazlar aracılığıyla belgelerin,fotoğrafların,müzik ve videoların PC,MAC,Blackberry,iPhone,iPad,Android cihazlar üzerinden erişimine ve paylaşılmasını sağlar.Ücretsiz olarak  5 GB kapasite vermektedir.

Amazon Cloud Drive nedir;


Kullanımı kolay ve 5 GB kapasiteye kadar olan dosyaların depolanmasını ve geri getirilmesini sağlayan bu serviz,Amazon’dan alışveriş yapmış herhangi biri için bu hizmetten yararlanmak oldukça kolaydır,Cloud Drive uygulamasını aktive ettikten sonra dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.Amazon Cloud Drive ile diğer hizmetlerini de entegre etmiş durumdadır.

Apple Cloud nedir;

Apple'ın bilişim hizmeti iCloud temel olarak cihazlarda yer alan verilerin hızlı bir şekilde iCloud üzerine yüklenebilmesine olanak tanıyor.Apple ID'nizle iCloud servisine giriş yaparak iCloud'un size sağladığı hizmetlerden faydalanabilirsiniz.iCloud ile bağlantılarınızı görüntüleyebilir,değiştirebilir ya da ekleyebilirsiniz,takvimde not tutabilir ve iwork uygulaması ile belgelerinizi bulut platformunda depolayabilirsiniz.iCloud, 5 GB ücretsiz depolama alanı sunan bir veri yedekleme hizmeti olarak da kullanılabilmekte.


Box depolama servisi

Box depolama nedir;

Android telefonlar ve tablet bilgisayarların iOS platformu için ücretsiz sunulan Box depolama servisi,içerik yedekleme,takvim ve rehber gibi uygulamalarına ait içerikleri bulut üzerine kopyalamalarına ve ihtiyaç duyduklarında cihazlarıyla senkronlamalarına olanak sağlayan uygulamadır.10 GB ücretsiz veri depolama alanı sunan iCloud, işletim sistemindeki birçok şeyin merkezi haline geldi.

Wuala nedir;

linux işletim sistemleri için geliştirilen,dosya depolama ve paylaşma programıdır. Güvenlik konusuna önem veriyorsanız Wuala tüm verileri şifreler ve farklı konumlarda depolar.Ayrıca klasörlerinizi düzenleyebilir ve yönetebilirsiniz,internet tarayıcısına ihtiyaç duymadan kolayca kullanabilirsiniz, yüklenen ve indirilen dosyaların sayısı ve indirilme işlemini görüntüleyebilirsiniz,depolama alanınızın kullanım oranını görüntüleyebilirsiniz.

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

Dropbox depolama servisi
Yeni Bedava İnternet Depolama Alanları
Bu ücretsiz servisler içinde kullanım ve sağladığı imkanlar açısından google drive daha öne çıkmaktadır.Peki nasıl bir sıtrateji izleyebiliriz,dosyalarımızı google’de düzenler diğer servislerde depolayarak bir strateji belirleyebiliriz.


---Bütün Detaylarıyla Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma

Dropbox nedir;

Dropbox 2gb ve üzeri ücretsiz depolama alanı sunan, bulut tabanlı bir yazılım.9.99 $ karşılığında Pro option üyeliği alarak kapasitenizi 50 GB yapabilirken, bu Pro 100 Plan size 100 GB kapasite hizmeti sunmakta. Dropbox iPhone, iPad, Mac, BlackBerry ve Android gibi pek çok aygıta uyarlanabilmektedir.

pCloud Bulut Depolama Srvisi

pCloud kullanımı kolay,veri yükleme hızı iyi durumda ve bedava 20GB veri depolama  alanı sunmasıyla kullanışlı bir bulut depolama servisidir.Ayrıca 10GB bedava olarak yeni kullanıcılarına sunduğu depolama alanının yanında kapasitenizi 20GB bedava depolama alanına yükseltmeniz için size çeşitli paylaşımlarda ve yüklemelerde bulunmanızı istiyor bu basit adımları yerine getirirseniz kapasiteniz bedava olarak 20GB oluyor.


Amazon Cloud Drive depolama servisi: 5 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor .

Zumodrive depolama servisi: 2 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor

Symform depolama servisi: 10 GB ile başlıyor ve referansınız ile üyeliğer göre 200 GB'a kadar alan sunuyor

Opendrive depolama servisi :Ücretsiz 5 GB depolama alanı sunuyor. Bu dosya transferi, günlük 1 GB bant genişliği ile sınırlı

Teamdrive depolama servisi:2 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Referansınız ile üye olanlar ile kişi başına 250 MB alan, en fazla toplamda 8 GB alan sunuyor.

Asus Webstorage depolama servisi:2 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor

Cx.Com depolama servisi: 10 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor

Oxygen Cloud depolama servisi: 5 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor

Netdisk depolama servisi: TTNET'in bir hizmeti olan servis 20 GB ücretsiz alan veriyor

Ubuntu One depolama servisi: 5 GB ücretsiz alan veriyor. Referans sistemi ile üye yaptığınız her kişi için 500 MB alan veriyor.

Idrive depolama servisi: 5 GB ücretsiz alan veriyor. Referans sistemi ile üye yaptığınız her kişi için 1 GB alan veriyor.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

3 yorum ''109 GB Bedava Depolama Alanları"

YORUM EKLE
  1. SEO Mektebi gerçekten kaliteli bilgiler sunuyorsunuz,yazdığınız bu makale çok işime yaradı bi teşekkürü borç bildim kendimde emeklerine sağlık

    YanıtlaSil
  2. artık herşey bulut teknolojisi oluyor dünyada büyük şirketler bile bulut teknoloji kullanmaya başladı eminimki Türkiye de pek yakında bu teknolojiyi kullanmaya başlayacaktır,verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler

    YanıtlaSil
  3. bulut depolama cağın en önemli icadı çoook işime yaradı bilgileriniz tşk

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×