Menu

Bedava 13 SEO Anahtar Kelime Araçları ve Kullanım Yöntemleri

Para kazanma rehberi
Bedava 13 SEO Anahtar Kelime Araçları ve Kullanım Yöntemleri Anahtar Kelime Araçları, Anahtar Kelime Siteleri
Online pazarlama yapmak için son derece rekabetçi ve karlı anahtar kelimeler hedefliyorsanız sizin için biçilmiş kaftan olacak; reklamlarınızı veya sitenizi en üst noktalara getirmek için ücretli olarak sağlanan servislere ayıracak tonla paranız yoksa,SEO Mektebi olarak sizler için oluşturduğumuz ücretsiz anahtar kelime bulma siteleri umarız sizlere faydalı olur.

Unutmamak gerekir ki internette kazananlar ile kaybedenler arasındaki enbüyük fark bu anahtar kelimelerdir.---SEO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass


İnsanlar içerik bulmak için arama motorlarını ve sosyal ağları çok kullanırlar Digg, Facebook, MySpace,Twitter gibi,tüm sosyal bookmark sitelerinde kullanacağımız anahtar kelimeler rekabet gücümüzü yükseltecek seviyede olmalıdır iyi analiz ve biraz sabırla bu kelimeler çok rahat bir şekilde bulunabilir.

Anahtar kelime pazarlama son derece rekabetçi hale gelmiştir.Üst sıraları elde etmek için küçük bir yardıma ihtiyacımız vardır.Yıllarca test edilerek kullanılan birçok anahtar kelime araçları vardır bunların içinden en iyilerini SEO Mektebi olarak sizler için seçerek listeledik.


Bedava Anahtar Kelime Araçları

1- Google Anahtar Kelime Aracı
Google kendi anahtar sistemi vardır.Google,yaptığı her şeyde olduğu gibi, bu anahtar kelime aracı,özellikle acemi çevrimiçi pazarlamacıları için çok yararlı olabilir.Adwords reklamları için anahtar kelimeler seçebileceğiniz gibi sitenizin arama sonuçlarından daha fazla ziyaretçi alması için bu anahtar kelimelere yönelik site içeriği oluşturabilirsiniz.Bölgesel ve lisana göre size anahtar kelime alternatifleri sunan bu araç ücretsizdir.Google Adwords hesabınıza buradan
https://adwords.google.com.tr girdikten sonra aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
http://goo.gl/vYiKZs

2- Google Arama Trendleri
Google Arama Trendleri sayesinde, belirli bölgeler, kategoriler, zaman dilimleri ve özellikler üzerinde arama hacmi biçimlerini karşılaştırabilirsiniz.Google Arama Trendleri'ni kullanmanın değişik şekillerini sergilemektedir. İster bir reklam ajansı olun, ister bir küçük işletme, çokuluslu bir şirket veya akademik bir araştırmacı, Arama Trendleri alakalı arama terimlerine olan ilginin düzeyini ölçmenize yardımcı olabilir.
3-Microsoft Advertising Intelligence Anahtar kelime aracı
Microsoft Advertising Google’nin altında kalmayarak geliştirdiği çevrimiçi ticari aracıdır.Microsoft Advertising anahtar kelime oluşturmak ve excel arayüzlü anahtar kelime listenizi genişletmek için olanak sağlayan güçlü bir anahtar kelime araştırma aracıdır.Yahoo ve Bing gibi ağlarda anahtar kelimelerin performansını ölçmek için kullanılır.Anahtar kelime seçimi ve reklam kampanyanızın performansını artırmak için bu aracı kullanabilirsiniz. Tarihsel olarak potansiyel müşterilerin ne yaptığına dayalı anahtar kelime kampanyaları oluşturmak için kullana bilirsiniz. Daha etkili arama ve içerik kampanyaları oluşturmak için bu aracı kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki adresten Bing Reklamlar aracını ücretsiz indirilebilirsiniz,bilgisayarınıza kurulumu yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.Bing Reklam aracı kullanıcılarının izleyici davranışa göre belirli bir anahtar kelimeyi detaylandırır örneğin;arayanların cinsiyeti,hangi iller arıyor,kaç yaşındakiler arıyor gibi bilgilere erişebilirsiniz.
http://adlab.msn.com/Online-Commercial-Intention/Default.aspx

4-SeoQuake Anahtar kelime aracı
Firefox'da çalıştırabilirsiniz SeoQuake Araç Çubuğunu.Bu araç internetinizi biraz yavaşlatacaktır ama kendi siteniz ve daha da önemlisi başka siteler hakkında değerli bilgiler sunarak bu açığını kapatacaktır.Bu araç sizlere rakip sitelerin hakkında değerli bilgiler verecektir.Benim bu araçta çok yararlı bulduğum bir özelliği SEM Rank ve Arama Motoru kelime trafiğidir.Sitenizle ilgili en değerli anahtar kelime bilgilerini size sağlar,anahtar kelime trafiği veya satış getiren hangi kelimelerdir diye inceleyebilirsiniz. Özellikle herhangi bir "uzun kuyruk" anahtar kelime gruplarını kullanarak ziyaretçilerinizin sitenizi veya ürünlerinizi bulmalarını kolaylaştırabilirsiniz,online pazarlama ile bu uzun anahtar kelime öbekleri en karlı olduğunu kanıtlanmıştır.
http://www.seoquake.com
5- Keyword Spy Anahtar kelime aracı
Keyword Spy anahtar kelime ya da alan adı ile hedeflediğiniz anahtar kelimede diğer sitelerin hangı sıralamalarda olduğunu öğrenebilmeniz için oldukça kullanışlıdır. Bir alan adı yazarak o sitenin hangi anahtar kelimelerde Google’da kaçıncı sırada olduğunu, sayfalarında kaç anahtar kelime bulunduğunu, sitenin rakiplerini tek bir sayfadan görebilirsiniz. Online anahtar kelime aracı Keyword Spy’dan elde edeceğiniz bilgiler sayesinde hangi anahtar kelimelere ağırlık vermeniz gerektiğini ve bu anahtar kelimelerde rekabet içerisinde olan sitelerin içeriklerinin ne olduğunu öğrenebilir ve site tasarımınızı buna göre yönlendirebilirsiniz.Keyword Spy ayrıca anahtar kelime için yürüteceğiniz pazarlama kampanyası için tıklama başına ne kadar ödeyeceğinizi yaklaşık olarak vermektedir.
http://www.keywordspy.com/trial.aspx

6-UberSuggest Anahtar kelime aracı
Anahtar kelime varyasyonlarını yüzlerce çeşitli olarak sunuluyor,bu anahtar kelimeleri oluşturmak için Google ve diğer arama motorlarını kullanmaktadır. Eğer bugün yazacak konu bulmakta zorlanıyorsanız işte size yüzlerce fikir verecek bir araç. Bu ücretsiz anahtar kelime aracı ile anında gerçek kullanıcı sorguları anahtar kelime fikirleri alabilirsiniz.Ben genelde bu aracı kullanıyorum.
http://ubersuggest.org/
7-Yahoo Arama İpucları aracı
Yahoo arama ipuçları aracı ile,en popüler arama sorguları,trend analizi,arama terimleri arasında eğilimleri karşılaştırmak,trend analizi kullanarak arama terimleri arasında demografik veya bölgesel farklılıkları keşfedebilirsiniz.
 http://clues.yahoo.com/
8-SEO Gadget API Uzantısı Aracı
Bu ücretsiz araç otomatik olarak girilen kelimeye bağlı olarak Excel'e Google Adwords API anahtar ile verileri sıralamak için kullanılır.Aynı zamanda google docs ilede kullanılmaktadır.
https://seogadget.co.uk/google-adwords-plugin-excel/


9- Wordtracker'ın Anahtar Kelime Önerme Aracı
Bir terim girerek günlük popülerliğe göre sıralanmış 100 terimlik bir listesini alabilirsiniz.Bu veriler Wordtracker'ın arama terimi verilerine dayanmaktadır
https://freekeywords.wordtracker.com/

---Anahtar Kelime Nasıl Neden Araştırılmalı

10-Anahtar Kelime Yoğunluğu Analyzer - Motoricerca
Bu araçta girilen site url’sinin site içi anahtar kelime yoğunlukları test edilerek sunuluyor.Ayrıca girilen anahtar kelimenin sitede nekadar geçtiğinede bakabilirsiniz
http://tool.motoricerca.info/keyword-density.phtml

11-Trellian Arama Kelime Öneri Aracı
Arama motorları tarafından gelen veriler listelenmek istenen kelimenin günlük yıllık tıklanma oranlarına göre bir listesini oluşturur.Dünya çapında yapılan aramalarla elde edilen bu anahtar kelimeler derlenerek ddoğru bir şekilde önümüze getiriliyor.Sadece yapılması gereken istenen anahtar kelimeyi yazmaktır, KeywordDiscovery sizin için en iyi 100 anahtar kelimeyi listeler.
http://www.keyworddiscovery.com/search.html

12-Goodkeywords Arama Kelime Öneri Aracı
Anahtar kelime listeleri ile yardımcı olmak için tasarlanmış Windows için ücretsiz yazılım. Her gün yeni anahtar kelimeler ve fikirler almak için kullanabilirsiniz!
http://www.goodkeywords.com/

13-wordstream Arama Kelime Öneri Aracı
 Anahtar kelime önerileri almak için bir anahtar kelime girmeniz yeterlidir Wordstream size en doğru ve en karlı anahtar kelimeleri listeler.Aynızamanda değişik anahtar kelime bulma araçlarıda vardır bu sitede Kelime Niş Bulucu,Anahtar Kelime Gruplayıcı, Negatif Anahtar Kelime Aracı gibi,
http://www.wordstream.com/keywords

---25 Seo Stratejisi

---Tüm Blogger Blog Sitesi Ayarlarının Tamamı


Bu onüç örnek dışında anahtar kelime alternatifleri bulabileceğiniz,rakip sitelerin içerikleri hakkında bazı bilgilere ulaşabileceğiniz pek çok site,servis ve yazılım bulunmaktadır.Anahtar kelimeler site tasarımında makale yazılarında iyi belirlenirse istenilen yerlere çok kısa sürelerde gelinir.

Çok emek harcayarak oluşturduğum bu makale umarım SEO Mektebi okuyucularına faydalı olur.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

5 yorum ''Bedava 13 SEO Anahtar Kelime Araçları ve Kullanım Yöntemleri"

YORUM EKLE
 1. bu siteler tam aradığım gibi teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. anahtar kelime bir sitenin SEO su için mutlaka üstünde durulması gereken en önemli birinci seçenektir,web sitesi olanlar mutlaka anahtar kelimelerini iyi belirleyip site tasarımlarını yapmalıdırlar verdiğiniz bu bilgiler site sahiplerine çok kolaylık sağlayacaktır teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. hocam gerçekten çok işime yaradı bu siteler teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Makalelerin sitede boş yer kapmaması için,yani yazılan yazıların arama motorları için değerli olması için mutlaka anahtar kelimeler kullanılmalıdır

  YanıtlaSil
 5. kardes geròekten cok kaliteli anahtar kelime bulma siteleri listesini yayinlamissiniz,emeginize saglik

  YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×