Menu

Bütün Yönleri İle Blog Tıklama Ziyaretçi Sayısını Artırma

Para kazanma rehberi
Blog Ziyaretcisi Sayısını Artırma, Blogger Ayarları,Bloğunuzun ziyaretçi trafiğini arttırmak için aşağıda belirtilen yöntemleri uygulayarak başarılı olabilirsiniz.

1. İyi araştırılmış, yazıya dökülmüş ve benzersiz içeriğe sahip yayınlar okuyucuyu etkileyecek ve bağlayacaktır. Nasıl yapılacağını içeren, harici eğitici bir linki bulunan içerikler her zaman ziyaretçileri etkilemişlerdir.


--Bütün Blogger Anahtar Kelime Kullanma Yöntemleri Resimli 10 Madde

Bütün Yönleri İle Blog Tıklama Ziyaretçi Sayısını Artırma
2. Bloğunuzu/Yayınlarınızı/Konuları popüler blog kataloglarında yayınlayınız. En popüler olanları; MyBlogLog, BlogCatalog, Top of Blogs, Blog Engage, GoArticles, Ezine articles, Article dashboard, etc. Bu sitelerdeki diğer blogları ziyaret edin veya forumlarına yazılar yazın.

3. Çok tutulan veya yükselen bloglarda/Websitelerinde anlamlı yazılar yazın ve sonuna bloğunuzun linkini bırakın. Fakat linkinizi yayınladıklarından emin olun.


4. Forum sitelerinde sorulan sorulara ilişkin bloğunuzda tam bir açıklama varsa, linkinizi bırakarak okuyucuları yönlendirin.


5. Kendi bloğunuzda da her yayının sonunda linkinizi verin. Bazen google da araştırıp bir yazınıza bakanlar bloğun tamamını görmek isteyebilirler.6. Ziyaretçilerin RSS haber kaynağından veya mail grubuna abone olarak sizden düzenli haber almasını sağlayın.

7. Bloğunuza yorum bırakanlara zaman kaybetmeksizin cevap veriniz.


8. Myspace, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım siteleri vasıtasıyla bloğunuzu duyurun. Fakat bunlara ayıracak zamanınız olduğundan emin olun. Belki Tiwtter sizi daha az yorabilir.


9. Fikirlerinizi paylaşmak için blogculuk üzerine tasarlanmış topluluklara üye olun ve fikirlerinizi beyan edin.

10. Yayınınızın konusuna göre google da en çok kullanılan kelimeri konu başlığı olarak yazınız. Mesala Bilgisayar/teknoloji ile ilgili bir yazıda “… nasıl yapılır” diye bir başlık atmanız size daha kolay ulaşılmasını sağlayacaktır.


11. Güzel bir dilbilgisi, orta boy font, paragraflar ve beyaz bir arka zemin kullanınız. Ziyaretçiler okuması kolay metinleri tercih etmektedir.


12. Bir resim ekleyiniz ve yayınınıza atıf yapacak kelimeleri tag olarak atayınız.


13. Google gadget kullanarak bloğunuza bir sözlük ekleyiniz.


14. Maillerinize blog linkinizide ekleyiniz.


15. Ziyaretçilerin kolayca hatırlayabileceği bir blog adresi seçiniz.


---XTicaret İnternetin Bütün Para Kazanma Yöntemleri


16. Forum sitelerinde kulladığınız  isimler blog adresiyle aynı veya benzer olsun. Böylece arama motorları üzerinden size kolayca ulaşabilirler.
17. Size link atan websayfaları veya basit bloglar oluşturun. Çok popüler olmalarına gerek yok. Arama motorlarında sizin bloğunuza link attıkları için puanınızı yükseltirler.


---Seo’nun Yeni Efendisi


18. Diğer blog veya sayfalarınıza link veren basit siteler oluşturun. Ücretsiz hosting yapan Weebly, Yola, Google Sites, Jimdo, Snap Pages, Edicy Pages gibi siteler sizin için önemli bir kaynaktır.

19. RSS sayesinde yeni fikirler edinin. Mesela ücretsiz yazılım veya teknik bilgi içeren  blogları gösteren bir RSS google gadget kullanabilirsiniz. 


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

1 yorum ''Bütün Yönleri İle Blog Tıklama Ziyaretçi Sayısını Artırma"

YORUM EKLE
  1. Gerçekten çok önemli bilgiler vermişsiniz teşekkürler

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×