Menu

Bütün Yönleri İle Dofollow Ve Nofollow Link Nedir Nasıl Verilir

Para kazanma rehberi
Bu makalemizde backlink Seo çalışmalarımızda çok kullanılan iki tabir olan dofollow ve nofollow link nedir konusuna değineceğim.

--Bütün Blogger Anahtar Kelime Kullanma Yöntemleri Resimli 10 Madde

Bir önceki konumuz olan Backlink Aramada SEO Yöntemleri konumuzda açıkladığımız backlink tanımı;PR değeri sitesinden yüksek olan site sahipleri PR si yüksek olan sitelere kendi sitelerinin linklerini eklemesidir diye yazmıştık


Backlink Aramada SEOYöntemleri yazımızda da belirtiğimiz gibi backlink çalışmasının ücretli ve ücretsiz olarak bir çok çeşitleri vardır.


Dofollow nedir?
Google’nin Panda algoritmasıyla dahada önem arzetmeye başlayan Dofollow kavramı,bir siteden gelen lik olarak tabir edilir.Yani PR si yüksek bir siteye sitemiz eklenirse bu link dofollow olduğu için link aldığımız site bizim sitemize kefil olarak bize backlink vermiştir.Bu linki eklenin sitenin linki aldığı site dofollow link vermiş olduğu için google pagerank algirotması üzerinden yüksek bir değer verir.Amacımız Google’ye şirin görünmek.

Bütün Yönleri İle Dofollow ve Nofollow link nedir nasıl verilir

Bizim sitemize dofollow link vererek bize referans olan site pagerank değerini paylaşmış olur.Burada önemli olan nokta PR si bizim sitemizden yüksek olan sitelerden link almak önemlidir 100 adet PR si düşük siteden link almaktansa 5 veya 6 tane PR si yüksek link almak daha önemlidir.

Google robotları link veren siteyi ziyaret ettiğinde bizim sitemizin linkini görürse PR si yüksek site bizim linkimizi yayımlamış ise bende bir bakayım bu siteye değerli bir sitedirki PR si yüksek site onu yayımlamıştır der.Sitemiz açısından hızlı indekslenmek ve hedeflenen kelimelerde üst sıralara gelebilmek için dofollow olarak alabileceğimiz backlinkler çok önemlidir.

Forum siteleri üzerinden dofollow link alınabilir,ama daha çok blog sitelerinden veya link takası yaparak alınır.

Dofollow link aşağıdaki şekilde verilir

<a href=”site adresi” rel=”dofollow”>site adı</a>

Nofollow nedir?

Nofollow link;linkimizi eklediğimiz sitenin bizim sitemize kefil olmaması demektir.Sitesinde yayınladığı bizim sitemizin linkine kefil olmayıp bizimle pagerank,backlink paylaşmaması anlamına gelmektedir.Çok azda olsa sitelere faydası vardır.

---Google deposu Drive nasıl kullanılır

---Bütün Detaylarıyla Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma

---Tüm Detaylarıyla Yandex Depolama Alanı

Pr’si düşük olan benim gibi site sahipleri kendi sitelerine dofollow link alıp nofollow link çıkışı yapmalıdır Pr’miz yükselene kadar sonra link çıkışı yaparız okadarda katı değiliz,aç tavuk buğday ambarında misali.J

Nofollow link aşağıdaki şekilde verilir

<a href=”site adresi” rel=”nofollow”>site adı</a>

Dofollow ve nofollow linkmi almışım diye merak edenler.Alexa.com sitesinden gösterilen linkler genelde dofollow olmaktadır.Sitemizde Alex.com hakkında detaylı makaleler bulunmaktadır.

---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

Backlinkwatch.com sitesinde sitenizle ilgili backlink çeşitlerine ve nereden dofollow,nofollow link gelmiş öğrenebilirsiniz.

Pagerank değeri 4 veya 5 olan bir çok web sitesi dofollow link vererek  pagerank değerleri kısa sürelerde düşmüştürler.Domain yaşı 2 veya 3 yıl olmadan dofollow link çıkışı sitede çok gerileme yaşatır.Bu yüzden yeni siteler dofollow link çıkışından kaçması gerekir.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

3 yorum ''Bütün Yönleri İle Dofollow Ve Nofollow Link Nedir Nasıl Verilir"

YORUM EKLE
 1. kardeşim bu kodu bloggerda nereye ekleyeceğim ve benim 10 tane gereksiz link çıkışı var hepsinede yazsam bu kodu zarar eder mi? teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazılarındaki her link çıkışına eklemelisin

   Sil
 2. nofollow link cokmu onemlidir kullanmasak olurmu

  YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×