Menu

Google Analytics Kodu Blogger-WordPress nasıl eklenir

Para kazanma rehberi

Google Analytics Nasıl üye olunur,Google Analytics Kodu Blogger ve WordPress nasıl eklenir konulu yazımızda ağırlıkta Google Analytics resimli olarak üye nasıl olunur ve Blogger,WordPress’e bu kodlarının nasıl ekleneceği üzerine olacaktır.

---Goomass İle Adwords Üzerinden İnternetten Para Kazanmak

Google Analytics her türden özelliği barındıran, güçlü bir analitik çözümleme merkezidir. 50′den fazla çeşit rapor sayesinde siteniz hangi sıklıkta ziyaret edilmiş, hangi anahtar kelimeye ile sitenize ulaşılmış, sitenizin hangi sayfası daha çok tıklanıyor,hangi sayfada daha çok kalınıyor, bu ve bunun gibi tüm sorulara Analytics sayesinde yanıt bulabilirsiniz ve bu veriler sayesinde sitenizi nasıl geliştirebileceğinize karar verirsiniz.

Google Analytics Kodu Blogger-WordPress nasıl eklenir

---Para Kazanmanın Yeni Adresi FaceBook Para Rehberi

Google Analytics’i kullanmaya başlamak için http://www.google.com/analytics/ adresinden siteye griş yapınız aşağıda kırmızı ok ile belirttiğim alana tıklayarak kayıt olma işlemini gerçekleştiriyoruz.Eğer daha önce almış olduğunuz bir Gmail hesabınız varsa onla giriş yapabilirsiniz Google nin en önemli özelliği bütün proğramları birbirleriyel ilişkili olmasıdır.

Google Analytics Kodu Blogger-WordPress nasıl eklenir

Giriş işlemi gerçekleştikten sonra kırmızı ok 1 ile gösterdiğim Yönetici sekmesine tıklıyoruz,Bu sayfada bulunan kırmızı ok 2 ile belittiğim Yeni Hesap sekmesine tıklıyoruz.Kırmızı olarak karaladığım yerler benim daha önce eklediğim sitelerimdir.

Google Analytics Kodu Blogger-WordPress nasıl eklenir

 Açılan aşağıdaki gibi sayfaya sitemizi ekliyoruz resim üzerinde yapılacakları sırayla belirmişim bu alanları doldurduktan sonra en sonda bulunan Hesap Oluştur sekmesine tıklayarak bir sonraki adım olan sitemize ekleyeceğimiz kodları alıyoruz.
  
Aşağıdaki gibi bir sayfa açılır yukarıdaki işlemleri bitirdikten sonra burada kırmızı büyük ok ile belirttiğim kodları kopyalayarak Blogger veya WordPress sayfalarına ekleriz.Bu sitelerimize kodları ekledikten sonra tekrar Google Analytics sayfasına gelerek sayfanın en altında bulunan Kaydet sekmesine tıklayarak işlemimizi bitiririz.

Google Analytics Kodu Blogger-WordPress nasıl eklenir

 Google Blogger Blog Sitelerine Google Analytics Kodunu Nasıl Ekleriz

Blogger ana sayfasına girdikten sonra kodları yükleyeceğimiz sitemizi seçiyoruz.Bursan sırasıyla Şablon/Html’yi Düzenle/Devam et  işlemleri gerçekleştirildikten sonra,Widget Şablonlarını Genişlet sekmesi seçilerek klavyeden ctrl+F tuşuna basılarak </head> yazıp enter tuşuna basıyoruz çıkan </head> kodunun hemen üstüne aşağıdaki gibi verilen kodu yapıştırıyoruz.

Google Analytics Kodu Blogger-WordPress nasıl eklenir
  
İşlemimizi kayıt edip çıkıyoruz tabi hemen Google devreya almıyor sitenizi Google’nin sitenizi devreye alması enfazla bir günü alır sonra işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  

WordPress Sitemize Google  Analytics Kodunu Ekleme

WordPress yönetici paneline girdikten sonra Görünüm/Editor tıklayarak  sağ taraf üste bulunan  menüden (header.php)’yi seçiyoruz.Google Analytics aldığımız aşağıdaki kodu </head> hemen üstüne gelecek şekilde ekliyerek dosyayı güncelliyoruz.

Google Analytics Kodu Blogger-WordPress nasıl eklenir

---Google den Para Nasıl Kazanılır

---Seo’nun Yeni Efendisi

Google Analytics Kodu Blogger ve WordPress nasıl eklenir konumuzu resimli olarak anlatmaya çalıştım.Bu konu hakkında düşünceleri olanlar lütfen yorum kutusuna yorumlarını yazsınlar.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Google Analytics Kodu Blogger-WordPress nasıl eklenir "

Önerilen Yazı
×