Menu

Google Analytics En Önemli Özellikleri özellikleri nedir

Para kazanma rehberi
Aşağıdaki makalemiz Google Analytics özellikleri,Google Analytics nedir ve avantajları üzerinedir.Google Analytics web sitesi sahipleri için Google’nin kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğu ve web sitesi analizlerini webmasterlara detaylı bir şekilde sunan Google hizmetidir.

Temel olarak bu araç Google AdWordsa reklam verenler için geliştirilmiştir.Reklam vermede ise temel hedef web sitesi ziyaretçilerinin davranışlarını raporlamaktır.

Google Analytics, ayda en fazla 5 milyon sayfa görünümü sunan ücretsiz bir hizmettir. Google Analytics her türden özelliği barındıran, güçlü bir analitik çözümleme merkezidir.Ayrıca Google Analytics 500 satıra kadar rapor export etmemizi ve ilgili veriyi görmemizi sağlar.
Google Analytics En Önemli Özellikleri özellikleri nedir?

----Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

----EO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass

Google Analytics ile 50′den fazla çeşit rapor sayesinde siteniz hangi sıklıkta ziyaret edilmiş, hangi anahtar kelimeye ile sitenize ulaşılmış, sitenizin hangi sayfası daha çok tıklanıyor,hangi sayfada daha çok kalınıyor, bu ve bunun gibi tüm sorulara Analytics sayesinde yanıt bulabilirsiniz ve bu veriler sayesinde sitenizi nasıl geliştirebileceğinize karar verirsiniz.

Google Analytics’i kullanmaya başlamak için http://www.google.com/analytics/   adresini ziyaret edin yada AdWords hesabınızda Analytics sekmesini tıklayın.

Google Analytics  üye olduktan sonra size verilen kodları web sayfanızda raporlarını almak istediğiniz <body> </body>  etiketleri arasına yerleştirmeniz yeterlidir.

Google Analytics'le daha iyi hedeflenmiş reklamlar yazmak, pazarlama girişimlerinizi güçlendirmek ve daha yüksek dönüşüm sağlayan web siteleri oluşturmak için daha hazırlıklı durumda olursunuz. Pazarlama reklam kampanyalarınızın performansını takip edebilirsiniz.

Siteniz ayda 5 milyondan fazla tıklama alıyorsa eğer Google Analytics hizmeti kesintiye uğramaması için sitenizi aktif bir AdWords hesabına bağlamanız gerekmektedir.

Google Analytics  en önemli sorunu sayfa yavaşlatma sorunudur.Bunun nedenide analizleri sağlamak için siteyi sürekli gözetim altında tutmasıdır.Bu bilgileri toplarken sitede belirli bir yavaşlamaya yol açmaktadır tabiki bu sorun bütün analiz sağlayıcılar tarafından oluşur.


Google Analytics SEO ile uğraşan webmasterlara Performans Ölçümü belgesi de vermektedir.Bu belgeyi alan webmasterlar Google Analytics aracını en iyi şekilde kullandıklarına dair verilen bir kalite belgesidir.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Google Analytics En Önemli Özellikleri özellikleri nedir "

Önerilen Yazı
×