Menu

Bütün Yönleri İle Blogger Meta Ekleyerek SEO Ayarları Yapma

Para kazanma rehberi
Blogger’da meta eklemenin iki yöntemi vardır,birinci yöntem HTML sayfasına meta kodlarını eklemek,ikincisi ise Description tagı ve site başlığının yazıldığı Blogger’ın özelliğini kullanarak önemli olan iki meta eklentisini eklemektir.Blogger SEO ayarlarından ilk yapılması gereken Blogger Makale Başlıklarına SEO Ayarı başlıklı yazımıza Buradan ulaşabilirsiniz.

1-Blogger HTML kodlarına meta ekleme
Aşağıda yazdığım kodlar en önemli olan gerekli kodlardır bunların haricinde eklenmesi gereken kodlar vardır,ama Blogger siteleri için gerekmemektedir.Bu metaları iyice araştırdıktan sonra yazmaktayım ,bu kodları blok sitemize nasıl ekleriz, Blogger’de kumanda paneline girildikten sonra sitenin bağlı bulunduğu Şablon/HTML’yi düzenle/Devam et  yolunu izledikten sonra açılan sayfadan <head> kodundan hemen sonra aşağıdaki kodlarda kırmızı olarak yazdığım yerleri düzenleyerek ekleyiniz.

Bütün Yönleri İle Blogger Meta Ekleyerek SEO Ayarları Yapma

---SEO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass 

<b:include data='blog' name='all-head-content'/>
<b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'>
<meta content='Site Açıklaması' name='description'/>
<meta content='Site içeriğine uygun anahtar kelimeler' name='keywords'/>
<meta content='Yazar ismi' name='author'/>
<meta content='all' name='robots'/>
</b:if>

Description tagı Goggle aramalarında site başlığının altında görülen tagdir en önemli meta etiketidir.Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi görülür.Sitenizin ilk tanıtımının yapıldığı yer olduğu için,site içeriğinizle ilgili açıklayıcı 150 karekter civarı kısa bir bilgilendirme yazısı olmalıdır.Google nin en önemsediği meta etiketidir.Bu açıklayıcı metni yazarken spam yapmamaya dikkat edilmelidir,yani sitenizin içeriğinde olmayan bir metin eklenmemelidir.

---SadeceSEO İpuçları-1

---SadeceSEO İpuçları-2

Keywords arama motorlarına siteyi indexlerken hangi anahtar kelimelerin kullanıldığını belirtir. Site ile ilgili kelimeler yazılmalıdır, abartıya kaçınılmamalıdır.Sitenizi en çok belirten kelimeler seçilmelidir, spam ve gereksiz kelimelerden kaçınılmalıdır.En fazla 250 karekter olmalıdır,fazlası spam olur.

Robots siteye gelen robotların index ve diğer sayfaları indexleme komutu,all tüm sayfaları indexle demektir.
Bütün Yönleri İle Blogger Meta Ekleyerek SEO Ayarları Yapma

2- Blogger’ın özelliğini kullanarak meta ekleme

Bu kısımda site title ve Description(Site açıklaması) blogger kumanda panelinden yüklemeyi resimli olarak anlatacağım,Bloger’da sitenizin kumanda paneline girdikten sonra,Ayarlar/Temel yolunu izleyip açılan sayfadan aşağıda görüldüğü gibi Başlık yazılan yazıya tıklayarak açılan yere sitenizin başlığını yazıyoruz,bu yazılan başlık meta kodları içindeki < title >Site Başlığı< /title > kısmını oluşturur.

Bütün Yönleri İle Blogger Meta Ekleyerek SEO Ayarları Yapma

Başlık kısmının hemen altında bulunan Açıklama yazısına tıklanırsa aşağıda ki gibi açılan yere sitemizin Description,Site açıklaması yazılır.HTML meta kodları içinde <meta content='Site Açıklaması' name='description'/> şeklide görülür.Buraya yazılan açıklama en fazla 500 karekter olmalıdır.

Bütün Yönleri İle Blogger Meta Ekleyerek SEO Ayarları Yapma


---25 Seo Stratejisi

---Bedava 13 SEO Anahtar Kelime Araçları

Anlattığım bu iki yöntemden birini kullanarak Sitenizi SEO uygun hale getirebilirsiniz,tabi ikinci yöntem eksik olduğu için Keywords,Robots kodlarını HTML sayfasına eklemeniz gerekir.

Tüm bu anlattıklarım sayesinde sitenizin değeri arama motorları için artacaktır. Elbette başka yöntemler de vardır fakat bence en temel ve gerekli çalışmalar bunlardır. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla…


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

8 yorum ''Bütün Yönleri İle Blogger Meta Ekleyerek SEO Ayarları Yapma"

YORUM EKLE
 1. Anlatım için teşekkurler

  YanıtlaSil
 2. yazıda kırmızı yazan yerler demişsiniz ama kırmızı görünmüyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senem hanım kırmızı olmayan veya görülmeyen yeri yazarsanız yardımcı olmaktan mutluluk duyarım

   Sil
 3. bu meta ayarını yaptım fakat google da arama yaptığımda istediğim describtion yazısı görülmüyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Describtion(site açıklaması) aramalarda görülmeme ihtimali yoktur,sitenizi yeni açtıysanız olabilir veya yanlış yükleme yükleme yapmış olabilirsiniz kod karekterlerinde bi değişiklik yapmadan birdaha deneyiniz.

   Sil
 4. etiketlere tıkladıgımda titlede ilk önce konu başlığı çıkmıyor onu nasıl düzenleyebilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (head) kodunun altına yukarıda verdiğim kodu eklerseniz sorununuz düzelir,saygılarımla

   Sil

Önerilen Yazı
×