Menu

Goomass İle En İyi Google Adwords Eğitimi

Para kazanma rehberi
Google Adsense,websitesi yayıncılarının site içeriğiyle ilgili Google reklamlarını websitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlayan bir sistemdir.

Googlenin sitenizin içeriğine göre yayınlayacağı bu reklamlar site ziyaretçilerinizin sitenizde aradıkları konulara ve ilgi alanlarına uygun olur.Yani kısaca özetleyecek olursak google adsense site içeriğine göre reklam sunar.

Adsense nın burdaki görevi aracılık oda kendine göre komisyon kazanıyor.Yani reklam verenleri bulur onlardan gerekli ücretleri alır ve eğer senin sitenden o reklama tıklanırsa hakkına düşen komisyonu senin hesabına yatırır.

Goomass İle Google Adwords Eğitimi

---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

---Para Kazanmanın Yeni Adresi FaceBook Para Rehberi

Adsense tık başına sana para verir.Burada yapılması gereken tek şey sitenize adsense kodunu eklemek ve sitenizi güncel tutarak ziyaretçi trafiğini artırmaktır.Ne kadar çok kişi sitenizi ziyaret ederse o kadar reklam tıklanma oranları artar.Tabi burada önemli olan konu reklamların uygun yerlere yerleştirilmesidir,reklamlarınızı ne kadar iyi yerleştiriseniz o kadar ziyaretçi sayısı başına tıklanma oranını yükseltmiş olursunuz.

Unutulmaması gereken bir konu Googlenin sitenizi takip ettiğidir,eğer sitenizin içeriği ile sitenizin ziyaretçi profili aynı değilse Google reklamlarını sitenizde yayınlamaktan vazgeçer.Örnegin bilgisayar mühendisliği üzerine kurulu sitenizin ziyaretçileride bilgisayar mühendisleri ise, sitenizde çıkacak olan adsense reklamlarına tıklanma oranı oldukça yüksek olacaktır.Yok eğer sitenize gelen,bakkal mehmet amca ise Adsense dan ümidi kesin derim.

Google AdSensedan kimler para kazandı ve kimler nasıl kazanıyor.

Yeterli düzeyde İngilizceniz yok ise bu işten para kazanmak için 2 kat daha fazla gayret sarf etmelisiniz. Sitenizin dili İngilizce olursa hitap ettiğiniz kesim daha geniş olur ve gelen ziyaretçi sayısı ona bağlı olarak artar.Çünkü İngilizce artık evrensel bir dildir,reklam veren firmalar bu dil üzerinden reklam veriyor çoğunlukta,Türkiye de AdSenseye reklam veren firmalar oldukça azdır.

Avrupa ülkelerinde yapılan e-ticaret alışveriş oranları Türkiye ye göre oldukça yüksektir.Bu nedenle buralar da yayınlanan reklamlar daha değerlidir.Örneğin Türkiye de 10 kişiye yapılan reklamdan sadece 1 kişi reklama tıklıyorsa veya hiçbiri reklamı yapılan ürünü almıyorsa.Gelişmiş ülkeler de ise 10 kişiden 3’ü veya 4'ü ürünü reklamı yapılan ürüne tıklayıp satın alıyordur.Dolayısı ile ingilizce oluşturacağınız sitelerden daha fazla Google AdSensedan para kazanmanız mümkündür.

İçeriği belirli bir ingilizce site oluşturmanız ve düzenli olarak içerik girmeniz site tırafiğini oldukça artıracaktır.İngilizceniz yoksa kazancınız en üst seviyede değil de orta seviye de olacaktır. Ancak adsense konusun da uzman olduğunuzda Türkçe siteler ile de iyi kazanç sağlayabilmek mümkündür.Yapmanız gereken seçilmiş iyi bir konu,iyi yazılmış içerikler ve tabiki iyi bir seo çalışması. Bunlardan en önemlisi tabi ki site için seçeceğiniz konu. Bu seçim Adsense ile elde edeceğiniz kazancı önemli derece de etki edecektir.

Google site sahiplerinden şunu istiyor ben elma arayan müşterimi sana gönderiyorum,eğer benim reklamımı armut satan bir sitede yayınlarsan sana hiç değer vermem beni kandırmaya çalışma özet olarak Google site sahiplerinden bunu istiyor,bundan dolayı içeriğiniz bir konu üzerine olmalıdır.

Google Adwords hakkında yeterince bilgiye sahip olmak için Affiliate marketing satış ortaklığı sistemini ve Google Adwords ile hazırlanması gereken kampanya örneklerini tekniklerle öğreten Goomass Eğitim Kiti veya Google Kazançları gibi siteleri inceleyerek bu konuda daha ayrıntılı ve faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Goomass İle En İyi Google Adwords Eğitimi "

Önerilen Yazı
×