Menu

Goomass İle Twıtter Eğitimi

Para kazanma rehberi

Twıtter’da Nasıl İş Yapılır,Twitter’dan Para Kazanma,Twitter kullanıcıları,kısa ve özlü mesajlar yazarak insanların kendilerini takip etmelerini sağladılar ve bu şekilde bir ağ oluşturdular.Yenilikçi şirketler de bu yeni ve farklı sosyal medya aracını müşterilerle iletişime geçmek için kullanmaya başladı.

Twitter oldukça etkili bir reklam aracı olarak kullanılabilir.Twitter’da reklam amaçlı mesaj göndermek ücretsiz.Ayrıca çok geniş kitlelere anlık olarak verilmek istenen mesajlar ulaştırılabiliyor Bunun yanı sıra kurumun,şirketin ve hatta ürünlerin hayranları takipçileri,Twitter hesaplarını takip ederek ilgili oldukları şeyler hakkında bütün gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenebiliyorlar.

Goomass İle Twıtter Eğitimi

Bu takipçi modeli sayesinde,reklam mesajları zaten şirket ile ilgilenen insanlara ulaşmak için garantili bir yol olarak görülebilir.Tweet adı verilen Twitter mesajları,sosyal medyayı kullanan kullanıcılar arasında da hızlı bir şekilde yayılabilir,diğer sosyal mecralarda paylaşılabilir ve ağızdan ağıza pazarlama denen yöntemle kurum,marka veya ürün hakkında hızlı ve geniş bir kitleyi kapsayan tanıtım yapılabilir.

Şirketler yeni ürün planladıklarında ya da yeni bir ürünü duyurmak istediklerinde müşterilerden alacakları geribildirimleri Twitter aracılığıyla çok hızlı bir şekilde yapabilirler.Bununla da kalmayıp yine Twitter üzerinden yeni çıkacak olan ürünleriyle ilgili kampanyalar,yarışmalar düzenleyebilir, takipçilerine ürün piyasaya çıkmadan kendilerine özel tasarımlarla hediyeler,paketler verilebilir.

Twitter’ı iş için nasıl kullanacaksınız?

Twitter,internet tabanlı şirketler için çok uygun bir pazarlama aracıdır.
- Marka,kurum adınızı Twitter kullanıcı adı olarak alın.
- Tanınırlık önemli.Bu nedenle internet sitenizde kurum için kullandığınız logoyu,sembolü veya görseli profil fotoğrafı olarak kullanın. - Buluduğunuz sektörle ilgili olan kişileri bulun ve onları takip edin.Twitter’da birini takip etmek aynı zamanda takip edilmek için bir davettir.
- Yeni insanları takibe almaya devam edin.Yeni arkadaşlar,takipçiler edinin ve yazdıkları, paylaştıkları şeyleri inceleyin.
- İnternet sitenizin ve iletişim bilgilerinizin Twitter sayfanızda yer aldığından emin olun.
- Ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili fotoğraf veya görsel paylaşın.
- Yazdığınız Tweet’leri çeşitlendirin.Fakat takipçilerinizi rahatsız edecek düzeyde yapmayın.İlgi çekici bilgiler paylaşın.
- Twitter sayfanızın fonuna ilgi çekici bir görsel koyun.Kendi fon görselinizi yapabilir veya hazır olanları kullanabilirsiniz.
-Gösteriş yapmayın
-Yazım ve imla kurallarını gözden kaçırmayın
-Çok fazla kişisel konulara girmeyin
-Otomatik twit’lemeyin
-Konuşmayı havada bırakmayın
-Üst üste twit’lemeyin
-Sizden bahseden kullanıcılara seslenin
-Anahtar kelimeleri ve rakiplerinizi izleyin
-Bilgilendirici bir profil hazırlayın

Twitter dan para kazanma yöntemlerini en iyi anlatan bir kitap arıyorsanız eğer, XTicaret üzerinden satılan Auto Twitter üzerine yazılmış ve GooMass Eğitim Seti  kitabı tarafından hediye olarak verilen bu kitap ile Twitter takipçilerinizden nasıl kazançlar sağlayacağınızı öğreneceksiniz.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Goomass İle Twıtter Eğitimi "

Önerilen Yazı
×