Menu

Sadece SEO İpuçları-1

Para kazanma rehberi
İçerik üretme ve özgün kopyasız makale üretme,diğer sitelerden kaliteli link almak veya vermek,google kriterlerine uymak.Teknik olarak bu üç kurala uyulduğu zaman arama motorlarında yükselmemek imkansızdır.Peki neden sadece üçüncü madde de sadece Google kriterleri yazdım,çünkü diğer bütün arama motorları Google yi taklit etmektedirler.

Özgün içerik kopyala yapıştır olmayan sadece sizin kelimelerinizle yazılmış yazılar demektir.Yazılan makalenin konusu internette yazılmış ilk konu olursa makalenin değeri büyük olur.Tabi bu bilgiler faydalı olmalıdır,ziyaretçiler buradan aldığı bilgiler yeterli olmalıdır ki sitenizde fazla vakit geçirsin.

Sadece SEO İpuçları

---SEO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass


----Bedava 13 SEO Anahtar Kelime Araçları


Makale içeriğinize uygun anahtar kelimeler kullanılmalıdır,makaleye uygun olan etiketler yazılmalıdır.Makalenizin başlığını makale yazma işleminiz bittikten sonra oluşturursanız konu içeriğinize tam uygun ve eşsiz bir başlık oluşturabilirsiniz.Fazla anahtar kelime kullanmak makaleyi spam durumuna düşürebilir,bunun için anahtar kelimenin eşanlamlıları kullanılmalıdır.

---Sadece SEO İpuçları-2


Yazdığınız makaleye uygun birkaç kendi tasarımınız olan resim eklemek ve bu resimlere alt etiketleri,genişlik ve yükseklik değerlerini eklemek görsel aramalarda sitenize hit sağlar,arama motorlarında yazdığınız makalenin değeri oldukça yüksek olur.

Makale içiriğinde kullandığınız bir anahtar kelimeye,aynı anahtar kelimeyi kullanmış başka bir sitenin makalesine link vermek makalenin değerini yükseltir.

Makale hitini artırmanın en basit yolu da sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak makalenin hitini artırmaktır.Yazınızın hızlı bir şekilde indekslenmesini istiyorsanız mutlaka sosyal medyayı kullanınız.


---25 Seo Stratejisi

---Seo’nun Yeni Efendisi


Google Analytics web yönetici araçları mutlaka her makale yazımı işleminden sonra kullanılmalıdır.Makale yazım işlerinden en önemli kuralların başında düzenli bir şekilde makale yazmaktır.

Yeni site kurmak isteyenler site yaşı eski olan domin kullanım süresi dolmuş iptal edilmiş herhangi bir siteyi alsalar bu Seo ve PR açısından oldukça faydalı olur.Tabi bu domin leri iyi araştırmak gerekir,spama düşmemiş İllegal işlere bulaşmamış olan siteler bulunursa böyle bir sitede yazılan makalenin değeri olur ve makalelerin indekslenmesi daha hızlı olur.

---Yandex'de SEO YAPALIM


Yazılan makale en az 500 kelime olmalı ve en fazla 6-7 adet anahtar kelime kullanılmalıdır.Ayrıca SEO için site içi linklemeler mutlaka yapılmalıdır yani yazılan makaleden uygun olan bir kelime veya cümle seçilerek sitenin içeriğindeki başka makalenin linkini eklemek,bu site için linkleme yöntemi site içindeki PR si yüksek olan makalelere yapılırsa çok faydalı olur.

Site İçi ve Site dışı SEO konularını en iyi anlatan Türkiye’de XTicaret üzerinden satılan SEO üzerine yazılmış en iyi kaynaklar GooMass Eğitim Seti ve Seo Rehberi Kitabıdır.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

2 yorum ''Sadece SEO İpuçları-1 "

YORUM EKLE
  1. SEO ile ilgilenen arkadaşlar bu iki sayfadan oluşan bilgiler bence yeterli ve çok kalitelidr bunları sitelerinize uygulamanız yeterlidir bu arada bu tarz bilgileri bizlere yeni site sahibi olanlara sunduğu için SEO Mektebine teşekkürler emeğine sağlık

    YanıtlaSil
  2. Hocam gerçekten çok işime yaradı verdiğiniz bu bilgiler teşekkürler

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×