Menu

Sadece SEO İpuçları-2

Para kazanma rehberi
Siteniz örneğin benim sitem gibi SEO ile ilgili ise en az SEO kelimesinde 10 adet makale yazmalısınız,bu işlem sitenin kelime bazlı yükselmelerinde oldukça faydalı olur.Yani sitenizin istediğiniz anahtar kelimede yükselmesini istiyorsanız seçilen anahtar kelimeye uygun içerikte çok sayıda makale yazmalısınız.

Anahtar kelimeleri sayfa başlarına,paragraflara ve sayfa bitimine yakın bir yerlere yerleştirmek en uygunudur.Kullanılacak anahtar kelimeler mutlaka kalın italik ve altı çizgili olursa arama motorlarının dikkati daha çok çekilmiş olur.Tabi bu özellik dikkatli kullanılmalıdır yoksa makale spam durumuna düşebilir.

Sadece SEO İpuçları

---SEO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass

---Seo’nun Yeni Efendisi


Yazı başlıklarınız h2 etiketi alt başlıklar isteğe bağlı olarak h3,h4 etiketleri kullanılmalıdır.
Şunu unutmamak gerekir ki makale başlığı ve ondan sonra yazılan ilk 50 kelimelik yazı arama motorları için oldukça önemlidir,bu 50 kelime yazılan yazının bir özeti şeklinde olursa arama motorlarının makale içeriğinizi anlamasını oldukça kolaylaştırdığı için makale arama motorları gözünde oldukça değerli olacaktır.

Yeni yazılan makaleye ana sayfadan link vermek,makalenin hızlı bir şekilde indekslenmesini sağlar.Unutmamak gerekir ki arama motorları düzenli olarak sitelerin ana sayfalarını tararlar.Çoğu zaman görülmüştür ki ana sayfanın PR değeri alt sayfalardan fazladır.

Makale konusu bulmada sorun yaşıyorsanız eğer,Google arama motoruna sitenizde kullanmak istediğiniz anahtar kelimeye uygun bir kelime yazarak Googlenin size sunacağı fikirlere bir göz atarak makale yazma konusunda oldukça fazla bilgiye sahip olursunuz.


---Yandex'de SEO YAPALIM

---25 Seo Stratejisi

Yazmış olduğunuz makale eğer 1500 kelimeden fazla ise makalenizi sayfalara bölünüz.Bu makalede kullandığınız her alt başlığı ayrı sayfalara bölmek çeşitli avantajlar sağlar,örneğin;şuan yazmış olduğum makale SEO ile ilgilidir bu makaleyi tek sayfada yayınlarsam bana SEO ile ilgili sadece bir sayfalık değer getirir siteme oysa makaleyi sayfalara bölersem pek çok SEO ile ilgili hedefe ulaşabilirim.Yani her sayfa bir başlığa odaklanmalıdır.Utmamak gerekir ki site ziyaretçileri roman gibi uzun yazılar yerine ayrı başlıklara bölünmüş sayfalara daha çok değer vermektedir.

Makale sayfalarınızda sitenizdeki diğer makaleleri gösteren benzer yazılar başlıklı kısım mutlaka olmalıdır.


---Sadece SEO İpuçları-1

---Bedava 13 SEO Anahtar Kelime Araçları

Sosyal eklentiler FaceBook Twittr Google+ her makalede mutlaka olmalıdır ki  sitenize gele ziyaretçiler yazınızı beğensin başkalarına tasfiye etsin buda sitenize hit olarak geri gelir.

Ayrıca her makalenin altında mutlaka bir yorum kutusu olmalıdır.Yorumlar arama motorları için oldukça önemlidir.Backlink açısından da makaleye oldukça değer atmaktadır.Makaleye yazılan yorum sayısı makale başlığına eklenirse ziyaretçiler açısından oldukça dikkat çeken sonuçlar alabilirsiniz.

Site İçi ve Site dışı SEO konularını en iyi anlatan Türkiye’de XTicaret üzerinden satılan SEO üzerine yazılmış en iyi kaynaklar GooMass Eğitim Seti ve Seo Rehberi Kitabıdır.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Sadece SEO İpuçları-2 "

Önerilen Yazı
×