Menu

Blog Makale Konusu Seçme Yöntemleri

Para kazanma rehberi

Blog Makale Konusu Seçme Yöntemleri,Rakiplerimizin kimler olduğu ve rakiplerimizin gücü hakkında bilgi veren bir analiz yapılmalıdır.Bir makale yazma aşamasında dikkate alınması gereken en önemli araştırmalardan bir tanesidir.Çeşitli ücretli veya ücretsiz Alexa gibi sitelerle rakiplerinizi analiz edebilirsiniz.

Mevcut sitelerin aldıkları backlinkler,kullandıkları anahatar kelimeler,site trafikleri,domain yaşları ve kullanılan anahtar kelimelerin sıralamalardaki yerlerine dikkat edilmelidir.
Makale Analizi sayesinde rakiplerimizin;Rakiplerinizin kimler olduğunu,Hangi konularda güçlü,hangi konularda zayıf olduklarını,İzledikleri stratejileri,Rekabet güçleri hakkında değerli bilgiler ediniriz.

Blog Makale Konusu Seçme Yöntemleri

---İnternetten Para Kazanmak

Makale analizi yapma,makale yazma için tek kıstas olmamakla beraber,bizim için çok önemli bilgiler barındırır.Örneğin makalenin yazılacağı amaç eğer para kazanmak üzerine ise;mevcut rakiplerin rakip olduğu sektörde yüksek kar marjı olması,makale yazarının en az rakipleri kadar sermaye ayırabilmesi gibi bazı istisnai durumları düşünmezsek,hiç bir girişimci çok güçlü rakiplerle mücadele etmek istemez.

---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

Blog konusu seçerken de tıpkı fiziki bir yatırım kararı gibi doğru kararı vermemize yardımcı olan ikinci analiz,aslında rekabet analizinden başka bir şey değil.Zira talep ne kadar fazla olursa olsun, güçlü rakiplerin olduğu geniş konulardan kaçınmak gerekir yoksa sanal ortamda sadece internet çöplü oluruz.

----MAKALELERDE HEDEF KELİME YOĞUNLUĞU

Eğer kuvvetli rakiplerin bulunduğu geniş bir alanda mücadele etmeye karar verilirse, başarı şansımız ne olur diyecekseniz.Günün yarısını yani 12 saatinizi bu işe ayırabileceksiniz, reklam bütçesi için çok para harcamalısınız ve en önemlisi bir ekibinizin olması gerekir bunların içinde de en az bir ikitane uzman olması gerekir.

----SEO İçin En Değerli Eğitim Seti GooMass

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Blog Makale Konusu Seçme Yöntemleri "

Önerilen Yazı
×