Menu

Klout İle Sosyal Medya Puanını Ölçme

Para kazanma rehberi
Sosyal ağlarda ne kadar etkili olduğunuzu ve kimleri hangi kelimelerle nasıl etkilediğini ölçmeyi hedefleyen sisteme Klout denir.


 Klout’un temel olarak yaptığı şey sosyal medya kullanıcılarının başta takipçileri olmak üzere diğer kullanıcılar üzerinde bıraktığı etkiyi ölçmektir.

Klout ilk olarak bir Twitter uygulaması olarak ortaya çıkmıştır.Twitter takipçi sayısı,takipçilerin sizi retweet etme oranları ve sizinle diyalog kurmalarına bağlı olarak her kullanıcıya bir ”klout score adında klout puanı veriliyordu.Klout popülerleştikçe,ölçümlemede kullandığı sosyal medya sitelerinin sayısı da artmıştır.


Klout  İle Sosyal Medya Puanını Ölçme

---Klout Puanı İle İş Bulma ve Hediye Kazanma

2007’de kurulan klout.com,bilgisayar mühendisi Joe Fernandez tarafından kuruldu.

Klout hesabı oluşturmak icin http://klout.com/home adresini kullanabilirsiniz.Sosyal medya hesaplarınızı Klout hesabınıza ekleyerek Klout puanınızı öğrenebilirsiniz. Sisteme Twitter veya Facebook üzerinden giriş yapabiliyorsunuz.

Etkinlik skorunuzun iyi hesaplanması ve yüksek çıkmasını istiyorsanız eğer,sosyal medyada kullandığınız tüm araçları Facebook,Twitter,Insagram,LinkedIn,Foursquare,Youtube,Google Plus,Bloglarınızı Klout Score sistemine entegre etmenizi öneririm.

Klout’a kişisel Facebook profilinizden ya da Facebook sayfalarınızdan bir tanesini bağlayabiliyorsunuz. Aynı anda hem profilinizi hemde yöneticisi olduğunuz bir Facebook sayfasını Klout’a bağlayamazsınız.


---Klout Puanının Backlinke Faydası

Sosyal Medya veya Sosyal Pazarlama uzmanlarına göre Klout Puanı yüksek olan kişilerin etkili olduğunu görüşü benimsenmiştir.

Klout,klout puanıyla ilgili puanlamanın nasıl yapıldığını birkaç tüyo ile açıklamıştır.Çeşitli sosyal ağlarda takipçisi olan,Twitter’da retweet,Facebook’ta ise beğeni ve yorum alan yani insanlarla daha fazla etkileşim oluşturan kişilerin puanı yükselir,o kişiler etkili olarak etiketlenir ve onlara puan verilir.

Klout sizin online dünyada ne kadar etkileşime giriyor olduğunuzu ölçer.Onu da nasıl hesapladığını anlatmaz.Buda tabi ki ticari bir kurum olduğu için sırlarını açıklamak zorunda değildir insanların klout un güvenirliğine inanması veya inanmaması tamamen kendilerine kalmıştır.

---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

Klout’taki puanınızın düşük ya da yüksek oluşu sizin ne kadar etkili bir insan olduğunuzu değil,Klout’un sizi kendi algoritmasına göre düşük ya da yüksek bir puanla değerlendirmiş olduğunu gösterir.Bu verilerin ne kadar geçerli veya gerçekçi olduğu ise insanların Klout tun verdiği puanlara ne kadar önem verdiğine bağlı olarak değişir.

Klout score ya da Klout puanı nedir

Klout algoritmasına göre 1 en kötü,100 ise en iyi klout derecesidir.Bu puanınız günlük olarak yeniden hesaplanarak,düşecek ya da artacaktır.Klout puanınız 40'a ulaşınca, VIP olmaya başlıyorsunuz.

Peki Klout ne işime yarayacak,Nasıl kullanmalıyım

Google PR neyse Sosyal Medyada Klout odur,Klout’u sadece bir puandan ibaret görmemek lazım.Site sahiplerinin üzerinde en çok durması gereken konu takipçileri ile sürekli olarak iletişim içinde olmaktır,tabi bunu yaparken takipçilerinin neleri istediğini bu gibi ölçümleme araçları ile rahatlıkla öğrene bilirler,bu veriler eşliğinde sitelerini şekillendirebilirler.

---Yüzlerce Bedava Blogger Temaları
Klout’da sadece puanınıza bakıp çıkarsanız çok da bir işinize yaramaz.Sizinle sosyal medyada sıklıkla iletişim kuran kişi ve hesapları tespit edip,onlarla diyaloga girmek anlamında sizi yönlendirici bir araç olarak da kullanabilirsiniz.

Klout aynı zamanda sosyal medyada kimleri etkilediğinizi,kimlerden etkilendiğinizi,hangi kelimelerde ya da konularda etkili olduğunuzu da size gösterir.Ayrıca Klout ile rakip kişi ve markaların Klout Puanlarına bakıp kendi sosyal medya başarınızı onlarla kıyaslamanız ve başarılı olup olmadığınız tespitini yapma açısından da faydalı araçtır.

Klout Score alternatif platformlar; 

Kred :http://kred.com/

Peerindex  :   http://www.peerindex.com/futuristufuk



Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Klout İle Sosyal Medya Puanını Ölçme "

Önerilen Yazı
×