Menu

Twitter Takipçilerinizi Arttırmak İçin 8 Önemli Adım

Para kazanma rehberi
Twitter da popüler olma yöntemleri,Twitter sosyal medya ağları arasında en kolay takipçi kazanacağınız platformdur.Sosyal medya markanızı ya da yaptığınız işi duyurmak için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. Söylemek istediklerinizi duyurabilmek içinse twitter da takipçilere ihtiyacınız vardır.

Twitter’da takipçi sayınızı arttırmak için yapmanız gereken küçük adımların listesini sıraladık sizin için, işte atmanız gereken 8 adımlık liste:

Twitter Takipçilerinizi Arttırmak İçin 8 Önemli Adım

1) Twitter’da tanıdığınız kişileri bulun ve takip edin.
Bu aşamada takip ettiğiniz kişileri seçerken dikkat etmeniz gereken bir nokta var, o da sizi geri takip edecek kişileri seçmeniz olacaktır. Bu adımda en azından 10 kişilik bir takipçiniz olacaktır.

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

2) Hangi konularda tweetler yazacağınıza karar verin.
Şirketlerin twitter üzerinde yaptığı en büyük hata sürekli markalarından bahsetmektir,bunu yapmayın.Onun yerine sektörünüzle ilgili yazıları paylaşın,eğer blog yazıyorsanız (ilgili konularda) bunları paylaşın ancak twitter’ı sırf reklam aracı olarak kullanmayın,twitter’ı potansiyel müşterilerinize ulaşmak amacıyla kullanın ki daha fazla fayda sağlayabilesiniz.

3) Twitter’da sektörünüzdeki lider kişileri bulun ve takip edin.
Eğer o kişilerin kim olduklarını bilmiyorsanız Google’da yapacağınız basit bir araştırma sonucu bulabilirsiniz.Ve o kişilerin sizi takip etmesini beklemeyin, buradaki amaç retweetleyeceğiniz kaliteli içeriğe ulaşmak.Böylece takipçileriniz için kaliteli paylaşımlarda bulunabileceksiniz.Sektörünüzdeki lider kişileri bulmanın en etkili yollarından biri de Linkedin dir.

---Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

---Twitter Kullanma Yöntemleri

4) Beğendiğiniz hatta hayranı olduğunuz kişileri takip edin.
Sektörünüzdeki üstatların yanı sıra yazılarını beğendiğiniz gazetecileri, devlet büyükleri, kişisel gelişim uzmanları vb. kişileri takip ederek birçok kişinin beğeneceği tweetleri retweet ederek takipçi kazanmanız çok kolay olacaktır.

5) Sektörünüzdeki diğer kişileri takip edin.
Mümkünse aynı şehirde yaşadığınız ve sizinle aynı işi yapan kişilere ulaşırsanız alanınızla ilgili kendinizi sürekli güncel tutma fırsatı yakalamış olursunuz ayrıca bu kişilerle tanışıp çevrenizi genişletme fırsatı yakalayabilirsiniz.Ve hatta o kişilerin takipçileri belki sizi takip etmeye başlayabilir, sonuçta aynı ilgi alanlarına hitap eden insanlar oldukları için bu konumdan hızlıca faydalanabilirsiniz.

6) Twitter’da kişisel olarak takip etmek istediğiniz kişileri takip edin.
Bu bir hobinizle ilgili olabilir, en sevdiğiniz televizyon showu olabilir, sevdiğiniz sanatçılar olabilir. Buradaki amaç twitter’a girdiğinizde sıkılıp kaçmanızı önlemek, sonuçta bu kişileri hiçbir takipçiniz görmeyecektir.Hem ortak zevke sahip olduğunuz birçok insan sizi bu şekilde bulup takip etmeye başlayabilir.

---FaceBook Para Rehberi ile Facebooktan Para Kazanma Yöntemleri

---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı

7) Twitter Fan Sayısını Arttırma Çalışması
Eğer bu aşamaya kadar geldiyseniz takipçi listenizde yüzlerce insan var demektir. Şimdi daha derin bir çalışma yaparak sadece hedef kesiminizin sizi takip etmesini sağlayacak bir yoldan gidicez.İlk olarak sektörünüzle ilgili takip ettiğiniz liderlerin, başarılı insanların twitter sayfasına girin, ikinci olarak bu kişilerin takipçilerine tıklayın ve üçüncü olarak önünüze çıkan binlerce kişilik o listeleri inceleyin.

İnceleme Aşaması:
Bu kişilerden bazılarını (haklarında yazdıkları yazıyı okuyarak karar verebilirsiniz ya da rastgele bir şekilde) takip etmeye başlayın. Büyük ihtimalle bu kişiler sizi takip etmeye başlayacaklardır çünkü aynı ilgi alanlarına sahipsiniz ve doğal olarak sizi takip etmek isteyeceklerdir. Bu adımda twitter fanlarınız eğer doğru bir şekilde yaparsanız binlerce kişiye kadar ulaşabilir.

8) Bu süreci takip ettiğiniz her kişi için tekrarlayın.
Zaman alacaktır ancak bu zaman içinde sadık,kaliteli bir takipçi listesine ulaşacaksınız, takipçilerinizle iletişime geçmeniz gerekecek,eğer takip edildikten sonra o kişileri umursamayacaksanız twitter’ı kullanmanın ne anlamı kalır ki?
*Twitter’la ilgili bildiğiniz başka takipçi sayısı arttırıcı yollar biliyorsanız lütfen paylaşın…Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Twitter Takipçilerinizi Arttırmak İçin 8 Önemli Adım "

Önerilen Yazı
×