Menu

Blogger Yazılarına Bağlantı Linki Ekleme

Para kazanma rehberi
Site içi SEO çalışmalarında çok kullanılması gereken Bloggerin blok kullanıcılarına sunduğu bu özellik ile site içindeki makalelere bağlantı oluşturabilirsiniz.

Ayrıca yazılan makalenin anahtar kelimelerine uygun sitelere link çıkışları yapılabilinir.Aşağıdaki resimde kırmızı ok ile belirtilen yere bağlantı yapılacak kelime veya cümleler seçildikten sonra basılır.

Blogger Yazılarına Bağlantı Linki Ekleme

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

---Google Kazançları Affiliate Satış Ortaklığı
Blogger Yazılarına Bağlantı Linki Ekleme

Aşağıda görülen gibi bir pencere açılır,burada Görüntülenen metin kısmı otomatikmen sizin seçimini yaptığınız kelime veya cümleleri gösterir.Web adresi kısmı sizin bu seçimini yaptığınız metne tıklandığı zaman gidilmesini istediğiniz url adresidir.

Sitelerde link çıkışı belirli sınırlar içinde olmalıdır,fazla link çıkışı PR değerinizin düşmesi anlamına gelir,bu gibi durumların yaşanmaması için PR değeri sizin sitenizden düşük olan sitelere fazlaca link çıkışı olmamalıdır.Bunun için link çıkışı yapılacaksa mutlaka rel=nofollow kodu kullanılmalıdır, rel=nofollow link verilen siteye kefil olmadığınız anlamına gelir yani arama motorlarına sitemi indekslerken bu siteyi benim sitem için kayle alma demektir.Tabi bağlantı linkinin temel mantığı anahtar kelime olduğu için bağlantılar anahtar kelimelere verilmelidir.PR değeri sizden yüksek olan sitelere link çıkışı olması her zaman için bir artıdır.Site içinde ise seçimi yapılan anahtar kelimeye uygun daha önce sitenizde bir makale yazılmışsa o sayfanın linkini kullanmak SEO açısında oldukça önemlidir.


Blogger Yazılarına Bağlantı Linki Ekleme


Birdiğer seçeneğimiz bağlantıya tıklanınca açılan sayfanın mevcut açık olan sayfada açılmasını istiyorsanız bu seçenek aktif olmasına gerek yoktur,yok eğer yeni bir pencerede açılsın diyorsunuz bu seçeneği seçmelisiniz.

Bu işlem HTML kodlarını kullanarak açıklayacak olursak

Örneğin: SEO Mektebi yazısına link verirsek html kodları aşağıdaki gibi olur.

<a href="http://seomektebi.blogspot.com/"> SEO Mektebi </a>  

Bu işlem SEO Mektebi yazısına tıklandığı zaman açılacak yeni pencereyi aynı sayfada açar.

Eğer SEO Mektebi yazısına tıklandığında yeni pencere de açılmasını istiyorsanız target="_blank" kodunu url den sonra eklemelisiniz.


<a href="http://seomektebi.com/" target="_blank"> SEO Mektebi </a>


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Blogger Yazılarına Bağlantı Linki Ekleme "

Önerilen Yazı
×