Menu

Resimlere Bloggerı Kullanarak SEO Yapma

Para kazanma rehberi
Blogger resimlere SEO yapmayı oldukça basitleştirmiştir.Bir resme SEO yapmak için Resim boyutlarının aşırı büyük olması ve ana sayfada aşırı resim yüklenmiş siteler arama botları tarafından sevilmezler,çünkü sayfanın açılma hızı yavaşlar.

Arama motorları resimlere başlık=Title,alt etiketi ve resmin width=genişliği height=yükeskliğinin eklenmesini isterler.Aynı zamanda bu işlemler resim aramalarında size hit olarak geri dönecektir.Daha detaylı bilgiye SEO Mektebi makalelerinden  Arama Motorları Resimleri Okuyamaz başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Resimlere Bloggerı Kullanarak SEO Yapma

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

---Google Kazançları Affiliate Satış OrtaklığıResimlere Bloggerı Kullanarak SEO Yapma

Bu resimde bulunan Küçük,Orta,Geniş,Çok Büyük,Orijinal boyut özellikleri ile resmin boyut ayarları yapılır.Bu özellik aynı zamanda width=genişliği height=yükeskliğini kodlarını oluşturur.

Sol,Orta,Sağ özellikleri ise resmi yazı editörüne göre Sol,Orta,Sağ yerleştirir.

Başlık ekle,kısım ile resmin altına resimle ilgili bir açıklayıcı yazı eklenmesini sağlar.

Bu özellikler içinde en önemlisi SEO için değerli özellikleri içinde bulunduran Özellikler kısmıdır.Özellikler sekmesine tıklandığında aşağıdaki gibi bir pencere açılır.Burada 1 yazılan yere başlık=Title kısmı eklenir,2 yazılan yere ise alt etiketi aralarına virgül atılarak dört veya beş etiket eklenir.

Resimlere Bloggerı Kullanarak SEO Yapma

Yapılan bu işlemler SEO açısından oldukça önemlidir unutmamak gerekirki Arama Motorları Resimleri okuyamaz,bu işlemler onlara resimleri tanıtır.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Resimlere Bloggerı Kullanarak SEO Yapma "

Önerilen Yazı
×