Menu

10 Çok Önemli SEO Özelliği

Para kazanma rehberi
SEO bir sitenin en temel kurallarıdır.Bu kurallar site tasarımını bilmeyenler için biraz sıkıcı vede çok kapsamlı bir konudur.SEO üzerine bilinmesi gereken pekçok başlık vardır tabiki bu başlıklar kendi içlerinde alt başlıklara ayrılır,bukadar konuyu bilmek insanın yıllarını alır.Temel niteliğe sahip olan aşağıdaki SEO konularını SEO Mektebi takipçilerine sunuyoruz.

10 Çok Önemli SEO Özelliği

1-Resimlere alt etiketleri eklemek
Arama motorları,yani Google desek daha anlaşılır olur,Google bir proğram olduğu için resimlerde bir bütün olduğu için resimleri okuyamazlar.Bundan dolayı arama motarlarına resimler hakkında bilgiler verilmesi gerekir. Bu bilgiler resmin genişliği, yüksekliği ve resmin tanımı ile ilgili olmalıdar. Bu şekilde arama motorları resimleri, okuyarak algoritmalarına ekleyebilirler. Arama Motorları Resimleri Okuyamaz

10 Çok Önemli SEO Özelliği

2- Flash kullanmak

Arama motorları flash dosyaları için uygun değildir.Flash içindeki herhangi bir metin arama motorları tarafından okunamaz ve kelime bazlı yükselmelerde sitenize hiçbir fayda sağlamaz, mümkünse flash kullanmayınız, kullanılan flash dosyaları ana sayfa da ise sayfa açılış hızınız yavaşlar.Bu da arama motorlarının istemediği sonuçlardandır.HTML formatı bir site için en iyisidir. Eğer SEO konusunda sitenizin ciddi olarak değer almasını ve arama motorlarından gelen ziyaretçi sayısı sizin için önemli ise flash kullanmayınız.

10 Çok Önemli SEO Özelliği

3- Çerçeve kutusu kullanmak

Sitesinde gerçek anlamda SEO çalışması yapmak isteyen Webmasterlar çerçeve mutlaka kullanmamalıdırlar. Nedeni ise arama motorları çerçeve kullanan Web sitelerini tarayamaz. Arama motorları yalnızca ana sayfanızı indeksler. Alt sayfalarınıza ulaşamaz bu da sitenin değer alması açısından çok önemlidir.

4- Sitemap( RSS) Site Haritası Hazırlamak

Site haritası birçok sayfadan oluşan bir sitenin bütün yazılarını ziyaretçilere tek seferde göstermesi açısından oldukça önemlidir.

10 Çok Önemli SEO Özelliği

5- Site Menüsü sağda olmalı

Şunu unutmamak gerekir ki google siteleri tararken (U) harfi şeklinde tarar. (U) Harfinin en son bitim yeri dikkat edilirse sağ taraftır. Bu da arama motorlarının istediği bir durumdur.Çünkü arama motorları siteleri tararken soldan sağa yukarıdan aşağıya doğru tararlar.Arama motorlarının heat ana içerikten sonra ilk uğramasını istediğimiz yer olması açısından site menüsünü sağa yerleştirmeliyiz.

10 Çok Önemli SEO Özelliği

6- Robot Etiketleri

Robot etiketleri sitelerde indeks, follow olarak eklenmelidir. Bu etiket arama motoru örümceklerine  sayfaları indekslemesini  ve sayfalardaki linkleri de izlemesini sağlar . Bu yöntem arama motorlarına bütün siteyi indekletir. Bu robotlar site içindeki linkleri izleyerek sayfadan sayfaya geçerek bütün sayfaları okurlar ve sayfaların kalitesine, belirli kriterlere göre değer vererek birer kopyasını aramalarda gösterilmesi kaydı ile alırlar.

10 Çok Önemli SEO Özelliği
7- Meta Kodaları
Site sahiplerinin en önemli ve dikkat etmesi gereken site tasarımı özelliği meta tag’lerdir.Bu meta kodaları içinde en önemli kodlar robots , description ve pek önemi kalmasada keyword kodlarıdır.Bu konu hakkında daha detaylı açıklamaya BloggerKodlarla Düzenleme Yapma ulaşabilirsiniz.

10 Çok Önemli SEO Özelliği

8- Hosting ve Site Analizi

Sürekli ve kesintisiz hizmet veren bir hosting şirketi kullanılmalıdır.Ayrıca sitenizin istatistiğini tutacağınız bir program veya site istatistiği hizmeti sunan örneğin Google Analitik gibi bir site kullanılmalıdır.Bunun faydası ne olur ziyaretçilerinizin hangi makalelerinize sürekli giriş yaptığını ve nerelerden bağlanıldığını öğrenerek o makaleleri daha da geliştirebilirsiniz.

10 Çok Önemli SEO Özelliği

9-Başka Siteleren Link Alma ve Verme PR

 Başka siteleren link alma ve verme google’nin son dönemde oldukça önem verdiği, Backling açısından da oldukça önemli olan konudur. Link değişimi google’nin PR için kullandığı link değeri alınan ve verilen linklerin aynı içerikte olması oldukça önemlidir.Yani link elma ile ilgili bir sayfadan veriliyor ise karşı site linki de elma ile ilgili olmalıdır.Eğer bu alınan link armut ile ilgili ise bir değer arzetmez  yani elma ile armutu birbirine karıştırmamak lazımdır.Bir makale için bir veya iki tane PR6  veya PR7 link almak oldukça önemlidir.Fazla link almak siteye ve makaleye oldukça zarar verir. Sitenin anahtar kelimelerine uygun içerik yeterince siteye eklendikten sonra  link değişimi yapmak isteyen siteler ister istemez sizin ile iletişime geçecektir.Her zaman için makale içeriğine uygun dış linkler makaleye oldukça değer katar.

10 Çok Önemli SEO Özelliği

10-Sitenin Tanıtı 

Bir sitenin tanıtımı için oldukça faydalı olan site tanıtımları form sitelerinden alınan linklerdir. Yani bedave backlinglerdir.Bu yöntemi nasıl kullanırız tabiki yazı yazarak, yazılan yazıya uygun bir kelime veya cümle seçilerek sitemizin linki eklenir. Önemli olan nokta yine elma ile armutu karıştırmamaktır.Yani siteye gelen linklerin bağlantı metinleri ile site içerisindeki makalenin içeriği aynı olmalıdır.

10 Çok Önemli SEO Özelliği


Formlarda yazı yazmanın belirli kuralları vardır.Burada yazılan yazılar özgün, kopyasız ve kaliteli olmalıdır. Yazdığınız makale formda belirli bir yere gelmişse ve orada bir sizin bir bağlantı metniniz mevcut ise değmeyin keyfinize , çok faydasını görürsünüz. Gerçi form backling son zamanlarda çok spam yaydığı için değerini yitirmeye başlamıştır. Ama kalitenin her zaman değerli olduğunu unutmamak gerekir.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " 10 Çok Önemli SEO Özelliği "

Önerilen Yazı
×