Menu

Blogger Arşiv Sitemap Kodu Ekleme

Para kazanma rehberi
Blogger en önemli özelliklerinden biri olan Arşiv sayfası veya genel ismi ile Sitemap sayfası oluşturma SEO çalışmaları yapan site sahipleri için oldukça önemlidir.Aynı zamanda site sahipleri açısındanda oldukça kullanışlıdır çünkü yayınladığınız yazıların tümünün başlıklarını bir sayfada görme imkanı sağlar,buda tabiki yeni konu yazmada çeşitli fikirler verir.

Bu yazımda blogunuza nasıl sitemap ekleyeceğinizi anlatacağım. Sitemap sayesinde blogunuza giren insanlar blogunuzda hangi yazının ne zaman yazıldığını ve bütün yazıları rahatlıkla ve kolayca görebilir.

Blogger Arşiv Sitemap Kodu Ekleme

Blogger'ın sayfalar özelliğini kullanarak ekleme yapacaksınız eğer kodu yüklemek için Kumanda Paneli/Sayfalar/Yeni Sayfa/Boş Sayfa yolunu izleyip buraya direk kodu ekleyerek bu işlemi yapabilirsiniz.Yanlız kodu yükledikten sonra nasıl yayınlayacağınız önemli bir konudur bunun için yükleme işlemi bittikten sonra Arşiv sayfasını yayınlayacağınız yere url linkini eklemek için sayfayı kaydettikten sonra aşağıdaki resimde 3 ile gösterdiğim yere tıklayarak açılan sayfadan sayfanın url adresini kopyalayarak yayınlayacağınız yere eklemelisiniz.


Blogger Arşiv Sitemap Kodu Ekleme


Gadget olarak kullanacaksanız Yerleşim/Gedget Ekle/ HTML/JavaScript yolunu izleyerek HTML/JavaScript gedgetı açıldıktan sonra aşağıdaki kodu kopyalayarak resimdeki gibi boşluğa yapıştırıp kaydediniz.

Blogger Arşiv Sitemap Kodu EklemeBlogger Arşiv Sitemap Kodu Ekleme


<div style="background-color: white; border: 0px solid #ccc; height: 700px; overflow: auto; padding: 5px; width: 500px;">
<script src=" https://googledrive.com/host/0By7Idpq5zcIoOVJoa05abXpGTUE" type="text/javascript"></script><script src="http://seomektebi.blogspot.com/feeds/posts/default?max-results=500&amp;alt=json-in-script&amp;callback=loadtoc"></script></div>
Düzenleme:
Blogger sitemap arşiv sayfasının yüksekliğini ve genişliğini kodun height: 700px ve width: 500px kısımlarındaki sayıları değiştirerek kendinize göre ayarlayabilirsiniz.Yeşil olarak belirtiğim yere kendi site adresinizi eklemeyi unutmayınız.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Blogger Arşiv Sitemap Kodu Ekleme "

Önerilen Yazı
×