Menu

Yorumlarda SEO Nasıl Yapılır

Para kazanma rehberi
Yorum Backlinke Nasıl Alınır,Yorum Backlinke Nedir SEO teknikleri açısından yorum backlink nedir?
Arama motorları,site içeriğinizle alakalı ve kaliteli sitelerden aldığınız linkler karşılığında, sitenizi daha yukarılarda listelediğine göre,webmasterın siteleri için off-pafe SEO açısından kaliteli backlink edinmek oldukça önem arzetmektedir.

Backlink nedir: Sitelere bir siteden gelen linklere backlink denir , yani PR değeri sitesinden yüksek olan site sahipleri PR si yüksek olan sitelere kendi sitelerinin linklerini eklemesidir.Tabi backlink in en büyük amacı yine Google a iyi görünmektir.Google arama motorları, siteleri tarama yaparken PR si yüksek olan sitelerde sitenizi görürse bu site kalitelidir der ona göre çabuk indeksler ve PR si yüksek siteye girenler sizin sitenizi görüp yönelmesi hitinizi artırır.

Bu gibi çalışmalar SEO yani site dışı optimizasyonun temelini oluşturur.


Yorumlarda SEO Nasıl Yapılır


---BacklinkAramada SEO Yöntemleri

Yorumlar arama motorları için oldukça önemlidir.Backlink açısından da makaleye oldukça değer atmaktadır.Makaleye yazılan yorum sayısı makale başlığına eklenirse ziyaretçiler açısından oldukça dikkat çeken sonuçlar alabilirsiniz.

Yorum yaparken link verecekseniz aşağıdaki kodu kullanmanız yeterli olacak.

<a href="Url Adresiniz" rel="nofollow">Yorum yazınız</a>
Yorum Backlinkede Nofollow ve Dofollow Etkisi
Nofollow backlinkler, backlinkin geçtiği sitenin referans olmadığı linklerdir. Yani, bir backlink nofollowsa, o site backlinkin kendisiyle alakalı olmadığını belirtmektedir. Başka bir tabirle, sitenin “bu linkin güvenilir olup olmadığını bilmiyorum bu linke referans değilim” demesidir. 

Dofollow backlink ise bunun tam tersi, yani sitenin backlinke referans olduğu anlamına gelmektedir. SEO yapılırken, backlinklerin çoğunluğunun dofollow olmasına dikkat edilir. Nofollow linkler geçersizdir denilemez ama dofollow backlinkler kadar değerlide değilllerdir.

Yorum Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz 

Backlink alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz,backlink alacağımız sitenin arama motorlarındaki yeri sandbox,bom,filtre vb. cezalı durumdaki sitelerden almayın,aşırı link çıkışı olan veya link vermiş sitelerden backlink almayın,pagerank değeri 5,6,7.8 kadar olan sitelerden yorum backlinke alın,yukarıda saydığım kriterlere uyan web sitelerinden backlink alabilirsiniz.


---Sadece SEO İpuçları-1

Yorum Backlink İçin Yorum Nasıl Yazılmalıdır

Bir siteye yazdığınız yorumda,sitenizin anahtar kelimelerine uygun olarak seçilen bir kelime veya cümleye yukarıdaki link bırakma yöntemi ile sitenizin ana sayfasının veya yazdığınız bir makalenin linkini ekleyebilirsiniz.

Yorum bırakmanın ve bıraktığınız yorumların silinmesini istemiyorsanız,yorum bırakacağınız site sayfasına adan akıllı konu ile ilgili düşüncelerinizi yazarak katkıda bulunabilirsiniz,şöyle yazılar 
(Bu güzel makale için teşekkürler) gibi saçma sapan yorumlar yazıp linkinizi eklerseniz sitenize hiçbir katkısı olmaz,zamanla yorum bıraktığınız site yorumlarınızı sileceğinden emin olabilirsiniz.

---Sadece SEO İpuçları-2
Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

1 yorum ''Yorumlarda SEO Nasıl Yapılır"

YORUM EKLE
  1. Yorum backlink bence her site sahibinin mutlaka başvurması gereken bir yöntemdir,siteler zaten tek bir kişi ile yönetilemez,herkesin belli başlı görevleri olmalıdır,yani kurumsal bi yapı olmalıdır ki PR si yüksek siteler oluşsun,verdiğiniz bilgiler için teşekkürler emeğinize sağlık

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×