Menu

7 Önemli Maddede Backlink Nasıl Olmalı

Para kazanma rehberi
Sitelere bir siteden gelen linklere backlink denir ,yani PR değeri sitesinden yüksek olan site sahipleri PR si yüksek olan sitelere kendi sitelerinin linklerini eklemesidir.Siteniz için aşağıda açıkladığım yöntemlerle backlink çalışmaları yaparsanız PR değeriniz ve yazılarınızın indekslenme hızı her gün biraz daha artar.

Yeni kurulmuş siteler acemice davranıp bol miktarda backlink almamalıdırlar,backlinkte birinci kural bol özgün içerikle site belli bir yere geldikten sonra backlink çalışmaları yapılmalıdır,piyasada bol miktarda bulunan backlink programları aşırı kasmadan dolayı sitelere çok zarar vermektedir.Backlink bir program ile yapıldığında siteniz zarar görür.Bu saydığım yöntemler bir sitenin backlink çalışması için yeterlidir.

7 Önemli Maddede Backlink Nasıl Olmalı

1-PR si 0,1,2,3 olan backlinkler sadece zaman kaybıdır almaya gerek yoktur,etkisi tamamen yoktur denilemez ama 100 PR 1veya 2 yerine 1 tane PR7 almak daha zahmetsiz ve daha etkili olur.

2-Sitelerde olması gereken PR çeşitliliği PR4=20,PR5=10,PR6=2, PR7=1 VE PR8=1 şeklinde olması yeterlidir,unutmamak gerekir aşırı yüksek backlink almak sitenizi spam durumuna düşürür,aşırı düşük backlink almakta yine spam surumuna düşürür siteleri herşey karınca kararınca olmalıdır.

3-Yazdığınız bir makaleye uygun eş konuda PR4 backlink alabilirsiniz,bazı sitelerin ana sayfalarının PR değeri yüksek olabilir veya bazı sitelerin alt makalelerinden birinin PR değeri ana sayfadan büyük olabilir burda bizim için önemli olan aynı konu içeriğine sahip PR4 backlink almaktır.Sitelerin alt sayfalarından da backlink alına biliinir.

4-Mümkün olduğu kadar sürekli güncellenen en az PR4 lük link alınması faydalı olur,çünkü arama motorları sürekli güncellenen siteleri sık sık ziyaret ederler.

5-PR olarak Türkiye’de ki siteler en fazla PR7 değerine sahiptirler.Bundan dolayı yabancı siteler daha çok PR aldığı için örneğin;yabancı form sitelerinden lik almak faydalı olur,önemli olan etkileyici bir yazı yazmak ve oraya linkinizi vermektir.

6-Alınan backlinkler sürekli kontrol edilmelidir,çünkü bazı siteler linklerinizi silebilirler bu durum kelime bazlı yükselmelerinizde gerilere düşmenize neden olur.

7-En iyi backlink nedir mi tabiki sizin kontrolünüzde olan bedava backlinklerdir.Bunun için ne yapabilirsiniz sitenizin belirlediğiniz anahtar kelimelerine uygun olan Paravan Bloklar oluşturmak ve oradan ana sitenize link vermek en iyi yöntemdir.Bu konuda SEO Mektebi nin daha önce oluşturduğu aşağıdaki yazıları incelemenizi öneririm.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " 7 Önemli Maddede Backlink Nasıl Olmalı "

Önerilen Yazı
×