Menu

Çok Önemli RSS Özelliklerinin Sitelere Faydaları

Para kazanma rehberi
RSS yazan turuncu renkli şirin şeyler.RSS (Really Simple Syndication=Gerçekten kolay sendikasyon) kullanıcıları en son yazılmış makalelerden haberdar eden xml formatında yazılmış veri şekilleridir.

Takip edilen sitelerin yayınladıkları makalelerden anlık olarak haberdar olmak için kullanılır,ayrıca sitelere aşağıdaki faydaları vardır.

-RSS metin tabanlı bilgiler sunar,resim ve metin tabanlı veriler sunan türleride vardır.
-Site ziyaretçileri site içeriğine hızlı bir şekilde ulaşır.

Çok Önemli RSS Özelliklerinin Sitelere Faydaları

---Rss nedir Nasıl kullanılır Ne işe yarar

-Sitesinin içeriğini çok kişiye duyurmak isteyen webmastırlara kolaylık sağlar,sitenin bütün içeriği tek sayfadır.

---RSS Webmasterlara 5 Önemli Faydası

-Webmastırlar için en önemli konu içerik üretmektir.RSS veri tabanlarını kullanarak takip edilen sitelerin yeni içeriklerinden fikirler alarak kaliteli içerikler oluşturulabilinir.

-İnternetten para kazanmayı düşünen site sahipleri için e-posta listesinde olmayan kişilere bile anlık içerik sunulduğu için fayda sağlar RSS oluşturmak için çeşitli programlar ve RSS hizmeti sunan siteler vardır.Örneğin;sitemap,firie end firi gibi bunlardan birini kullanarak RSS sayfanızı hazırlayabilirsiniz.

Çok Önemli RSS Özelliklerinin Sitelere Faydaları

Hazırlamış olduğunuz RSS nin nasıl geniş kitlelere sunacağım diyorsanız,SEO Mektebi olarak sizlere birkaç öneride bulunayım Türkçe olarak Türkçe RSS,Blok Destek merkezi yabancı kaynaklar ise Syndic8,newsisfree dir.Bu önerdiğim siteler,sitelerin RSS lerini toplayarak katagorilere göre listelerler.

Bir sitenin RSS ni nasıl takip edebilirim diyorsanız işte SEO Mektebi nin önerisi,google chrom kullananlar google uzantılardan RSS yazarak oldukça fazla RSS hizmeti sunan eklentilere ulaşabilirler ayrıca Feed demon oldukça işinizi görecektir. 


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Çok Önemli RSS Özelliklerinin Sitelere Faydaları "

Önerilen Yazı
×