Menu

Domain Şeçiminde 6 Önemli Madde

Para kazanma rehberi
1-Site ismini seçerken en önemli kriter kullanacağınız anahtar kelimelere uygun bir domain seçilmelidir.


Örneğin;Elma ile ilgili bir anahtar kelime hedeflemesi yaptınız,oysa site isminiz armut bu durum arama motorları tarafından olumsuz karşılanıp sitenizin seçilen hedef kelime de yükselmesinde herzaman sorun oluşturur.Elma ile Armudu birbirine karıştırmamak gerekir.

Domain Şeçiminde 6 Önemli Madde

2-Domain de arama motorları tarafından gereksiz görülen tirelerin(-) olması site isminizin ziyaretçiler tarafından hatırlanması yönünden oldukça düşük hite neden olur.Domain de tire kullanılmamalıdır.

3-Domain site isminiz çok uzun olmamalıdır.Uzun site isimleri ziyaretçiler için oldukça sıkıcıdır.Kısa anlamlı akılda kalıcı site içeriğinize uygun hedeflenmiş bir site ismi seçilmesi herzaman için hitinizi artırır.

4-Site isminiz başka site isimlerinin benzeri yani takliti olmamalıdır.
Örneğin;Zoogle.com gibi bu durum başlarda hit sağlasada daha sonraları arama motorları tarafından istenmeyen sonuçlar oluşturur.

Domain Şeçiminde 6 Önemli Madde

5-Ne tür site uzantısı alınmalıdır,bu durum tamamen tercihe bağlıdır.Ama Domain uzantıları içinde en değerlisi .com dur.Çok kullanılan domain uzantıları şunlardır;.com,net,org,info,biz…..gibi dir.


6-Domain alan adınız sürekli olarak değiştirilmemelidir,müzik siteleri,video siteleri gibi siteler domainlerini sürekli olarak değiştirmektedirler,bu durum bu sitelerin arama motorlarında üst sıralara gelmesini engelemektedir.

Domain Şeçiminde 6 Önemli Madde

Tutarlı ve uzun soluklu siteler herzaman başarılı olur,anlık işlemler yapanlar sadece kısa yoldan para kazanmayı düşünen insanladır.Buda Türkiye’miz de malesef çok fazladır.Hala Türkiye de Adsensa zenginlerinin olmamasının temel nedeni kurulan sitelerin ömürlerinin kısa olması ve sitelerin içerik olarak yeterli bir yerlere gelmemesidir.  


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

1 yorum ''Domain Şeçiminde 6 Önemli Madde"

YORUM EKLE
  1. Domain bir sitenin kelime bazlı yükselmesinin ilk kuralıdır,hocam iyi açıklama yapmışsınız teşekkürler.

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×