Menu

RSS Webmasterlara 5 Önemli Faydası

Para kazanma rehberi
RSS internet üzerinden içerik paylaşmak için kullanılan standart bir formattır.Bu aslında bir siteyi ziyaret etmeden seçtiğiniz siteye masaüstünden doğrudan ulaşmak için ve web sitenin konuları hakkında en son güncellemeleri almak için kullanılır.

RSS Webmasterlara 5 Önemli Faydası

Ücretsiz indirilebilir RSS okuyucu ile en popüler olanlardan bazıları şunlardır:

-SharpReader

http://www.sharpreader.net/


-Bloglines

http://www.bloglines.com/


-RssReader

http://www.rssreader.com/

Her dakika binlerce bilgiler internet siteleri üzerinden akıyor.RSS internet haberlerine göz atmak için harika bir yoldur.


---Rss nedir Nasıl kullanılır Ne işe yarar

RSS Kaydolmak için 5 İkna Edici Nedenler

1. Zamandan tasarruf
Sitelerde yayınlanan makalelere anında erişim imkanı ile zamandan tasarruf sağlanır. RSS Feeds tek bir yerde gereken her şeyi alır, haber için her web sitesini ziyaret etmek gerekmez,kısa bir süre içinde çok sayıda makalede sörf  yapabilirsiniz. 
  
2. Hızla sitelerin son güncellemelerini alma
Bilgi çağında yaşıyoruz,yeni trendleri ve teknolojileri takip etmek bir webmastırın öncelikli görevidir.RSS sayesinde sitelerin güncelleştirmelerinden en kısa sürede yayınlandığı gibi yeni bilgileri takip edebiliriz.Bunun yanı sıra,bazı sitelerin promosyon programları sadece bir gün ya da sadece birkaç saat gibi sınırlı bir süre içinde gerçekleşecektedir RSS ile o sitelerin promosyonlarından anında haberdar oluruz.

---Çok Önemli RSSÖzelliklerinin Sitelere Faydaları

3. Daha fazla blok yazma fikirleri elde etmek
Blokcular için güncellik oldukça önemlidir,bir sonraki makalemi ne olarak yazacağım diye düşünmeye gerek kalmadan bir sürü bilgi RSS sayesinde önümden akıp geçmektedir bunlardan edineceğimiz bilgiler ile yeni ufuklara yelkenler açabiliriz.Diğer blokları okuyarak daha fazla blok fikirler bulabilirsiniz.Unutmamak gerekir ki kopyala yayınla makale hırsızlığına girer,yapılması gereken edinilen yeni fikirleri kendi sesimizle söylemek bize her zaman güzellikler sağlar.Bu fikirlerle farklı bir bakış noktası düşünmek veya başka faydalı bir makale oluşturmak için yazıdan küçük bir yer almak.Tek sınırlama hayal gücünüzdür.Yazacağınız makaleleri kendi yaratıcılığınız ile bulmaya çalışın.

seo, seo rss, seo rss webmasret, rss nedir, rss siteleri,


4. En sevdiğiniz blokları takip etmek için harika bir yol
Rakiplerinizi araştırmak takip etmek tek tek sitelerini yeni bir şeyler varmıdır diye kontrol etmek oldukça zaman alıcı işlerdir.Şuan SEO Mektebi olarak takip ettiğimiz ve benim keşfetmemi bekleyen bir saat içinde yüzlerce harika web siteleri RSS araç çubuğumda bir sel olup akmaktadır.İşte RSS ler tek bir yerde en sevdiğiniz blokları yönetmenize yardımcı beslemelerdir.

5. İlk yorumcu siz olun
Düşünün PR değeri yüksek bir web sitesi yeni bir makale yayınladı sizde ilk yorum yapan site sahibisiniz hele birde dofollow sa değmeyin keyfinize,işte size doğal backlink,illa sitenizin linkini eklemek gerekmez sitenizin ismini de yazsanız yeter.Bu yöntem büyük bir pazarlama stratejisidir.Tabi buraya yazacağınız yazı çok zekice düşünceler içerirse mutlaka dikkat çeker,yapılan ilk yorumlar her zaman yorumlar içinde en üste ilk sırada olur.Unutmamak gerekir ki iyi yazılmış bir yorumu hiçbir site sahibi silmez,daha detaylı bilgi için Yorumlarda SEO Nasıl Yapılır yazısını inceleyiniz.

Yukarıdaki tüm görevler haber okumak için harcadığımız zamanı kısaltarak diğer şeyler üzerinde çalışmak için daha fazla zaman ayırmayı sağlar.

Şimdi hemen en sevdiğiniz web sitelerinin RSS beslemesine kaydolarak sitelerin bilgileri sizler için sel olup aksın sağlayın.


SEO Mektebi son güncellemelerini almak için abone olma unutmayın.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

2 yorum ''RSS Webmasterlara 5 Önemli Faydası"

YORUM EKLE
  1. Rss webmasterlar için gerçekten çok önemlidir,sitelerinin konularını dizayn ederken çok işlerine yarar.bu teknolojiyi bütün webmasterlar için zaman kazandıran bir teknolojidir

    YanıtlaSil
  2. Çok önemli bir konuya güzel açıklamada bulunmuşsunuz verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler,bende SEO Mektebini takip ediyorum yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×