Menu

4 Adımda Blok Yazı Oluşturma Kuralları Nelerdir

Para kazanma rehberi
Hergün milyonlarca site milyarlarca makale yayınlamaktadır,bu mesajlardan biriside sizinki mi?Eğer evet cevabını verdiyseniz vay halinize.

Makaleniz nerde internette görünüyormu kaçıncı sayfada görünüyor anahtar kelimenize bağlı olan makaleniz eğer ilk on sayfa arasında değilse makalenizin hiçbir değeri yoktur yani internet çöplüğündedir demek.
4 Adımda Blok Yazı Oluşturma Kuralları Nelerdir

Peki makalemi bu çöplükten nasıl çıkartabilirim derseniz SEO Mektebi’nin takipçilerine tecrübeyle sınanmış bu kaliteli 4 madde ile sitenizde yazdığınız makaleleri nasıl değerli hale getireceğinizi öğreneceksiniz.


1.Etkili Blok Başlığı Oluşturma

Dikkat çekici başlık yazma,makaleniz kimlere hitap edecek veya kimlerin okumasını istiyorsunuz başlık için oldukça önemlidir,bu etkili başlık seçme işi reklam yazarlığının temelini oluşturuyor.

Yazdığınız başlık merak uyandırıcı olmalıdır örneğin;şuan okuduğunuz makalenin başlığı gibi insanlar hep madde madde olan şeyleri sevmişlerdir enazından kendim öyleyimdir daha etkileyici gelir şu maddeler bana ve çok da kullanırım.

Evet makale başlığıyla ilgili en önemli soru şudur,başlıklarınızı belirledikten sonramı makaleyi yazıyorsunuz,yoksa makale yazdıktan sonramı başlık belirliyorsunuz bence doğru olanı ikincisidir.İçeriğiniz neyse başlığınız o olmalıdır örneğin;makale başlığınız ‘’Günlük SEO Dersleri’’ olsun ama içeriğiniz ‘’Pantolon Nasıl Ütülenir’’ ise vay halinize acemiler makale çöpe gitti boşyere sitenizde yer kaplayacaktır.

Etkili başlık için mutlaka makale içeriğine uygun ve belirlediğiniz anahtar kelimelerinize göre  en fazla 4 kelimeden oluşan bir başlık seçmelisiniz.Bu hedefli kelimeleri bulmak için çeşitli analiz proğramlarını kullanırsanız işiniz daha kolay olur.

Makale başlıklarınız uzun ise 4 etkili kelime kuralına uyarak makaleyi yayınlayınız,yayınlama işlemi bittikten sonra makale başlıklarınızı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.Şuan okuduğunuz makalenin url’sine bakınız 4 kelimedir,oysa yazı başlığı 7 kelimedir,başlıklar yazı karekteri olarak 60 karekter olmalıdır bunu ben değil arama motorları istiyor en etkili başlık uzunluğunuda 4 kelime olarak istiyorlar.

2. Derinlemesine Blok Yazıları Yazınız

Şundan emin olun ki Google uzun yazıları hep sevdi ve seviyor da,500-600 kelime bir blok yazısı oldukça yeterlidir.

Kuru kuruya 500 kelimelik bir yazı  fazla etkili olmaz,yazınızı etkili hale getirmek için mutlaka görseller kullanın,bu görseller resim olur bir analiz olur veya birşeyler olabilir.Hele birde bir video eklenmişse makaleye,değmeyin Google’nin keyfine al sana indeks der.Amacımız gariban Google ‘yi mutlu etmek.

Bazen sitelerde turlarken 2000-3000 kelime görüyorum yazık be kardeşim emeğine,bölüştür şunları üçe dörde diyesim geliyor.

Çok uzun yazı iyi değildir insanlar sıkılır makaleyi okumadan çıkar hedefimiz şöyle olmalıdır"kısa,dikkat çekici ve açıklayıcı"

3.Göster,Söyleme

Yazdığınız blok yazısını nasıl öne çıkarırsınız ana konumuz bu,konudan ayrılmadan yazmaya devam edelim.Önemli olan etkili yazıları nasıl yazacağınızdır,verdiğiniz bilgiler insanlara güven vermelidir.

Site olarak inşa ettiğiniz makale yapıları birbiriyle uyumlu ve sağlam olmalıdır.İnternette SEO için bir blog yazısı yazmak kadar değerli birşeyler yoktur.

3. maddede okuduğunuz bu yazıda ilk dört cümleyi lütfen birdaha okuyun,birşeyin farkına vardınızmı lütfen her cümleyi tektek okuyun,görmenizi istediğim ne biliyormusunuz bu dört cümlede anlatılmak istenen aslında aynı seylerdir ana konumuz olan Etkili Blok Yazısı Yazma,oysa yazı akışı olarak incelediğinizde bir sorun olmadığı görülür.Göster, söyleme başlığınıda bundan dolayı yazdım yazdığınız konu hakkında bilgilerinizi verirken kelime oyunları oynamanız faydalı olur.

Doğal metin linkleme yani çapa metinler makalenin % 10-30 kadar anahtar kelimelere uyumlu olmalıdır.Site içi linkleme diğer yazılarınızada değer katar,seçtiğiniz bir kelimeye uygun dış bağlantı vermekte oldukça etkilidir,tabi SEO için bu dış linklerin PR değeri sizinkinden düşük olmamalıdır.Çok önemli olan anahtar kelimenizne ilgili bir site dışı siteye link vermektir,eğer anahtar kelimenize uygun değilse bu linkleme bir değeri yoktur.Bu lik çalışmaları yazılarınıza oldukça değer katar.

4. Son Dokunuş

Blok trafiğiniz yüksek veya düşük bunun bir önemi yok önemli olan yazdığınız yazının değerli olmasıdır buda sitenize mutlak trafik sağlayacaktır.Okuyucuların yorum yapmasını istiyorsanız ona göre yazı yazmalısınız.Okuyucularınızın abone olmasını istiyorsanız ona göre yazmalısınız,sitenizin hitinin artmasını istiyorsanız eğer bu yazdıklarımıza dikkat etmelisiniz.

Niş bloğunuzda birşeyler satmak isteyebilirsiniz veya satış amaçlı yazılar yazabilirsiniz amacınız eğer daha çok kazanmak ise mutlaka derinlemesine yazarsanız insanların güvenini  kazanırsanız,daha fazla satış elde edersiniz ve mükemmel geri dönüşler kazanırsınız.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " 4 Adımda Blok Yazı Oluşturma Kuralları Nelerdir "

Önerilen Yazı
×