Menu

Amazon.com dan Para Kazanmak

Para kazanma rehberi
Amazon.com çok büyük bir online alışveriş sistemi olmasının yanında uzun bir süredir internetten para kazanma amaçlı da kullanılıyor.Amazon.com e-ticaret sitesinin ürünlerinin tanıtımını yaparak göndereceğiniz ziyaretçi üzerinden para kazanma esasına dayanan affiliate sistemidir.

Amazon.com dünyanın en büyük online alışveriş merkezidir.Bu işte öncü ve ilklerden olduğu için son derece güvenilir ve tercih bakımından ilk sıradadır diyebiliriz.Dünyadaki birçok tüketici bir şey satın almadan önce genelde bu siteyi ziyaret eder.Eğer ziyaretleri sonucunda üründen hoşlanırlarsa online olarak ürünü sipariş ederek ödemeyi yapar ve posta ile teslim alır.


 Amazon.com dan para kazanabilmek için öncelikle affiliate sistemini kullanabileceğiniz bir webmaster sitesine sahip olmanız gerekecektir.Amazon.com affiliate programı aracılığıyla sahip olduğunuz banner kodunu sitenize koyarak satılacak ürünü ziyaretçiye gösterebilirsiniz.Bu ziyaretçi ürünün bulunduğu siteye yönelip ürünü satın alırsa sizde Amazon.com un önerdiği oranda para kazanırsınız.

Resme Tıklayarak bu kaliteli sete ulaşabilirsiniz.Bu setin ekleri ile komple internetten parakazanma konusunu en iyi şekilde öğrenmiş olacaksınız.


                                             
Amazon.com un ürün yelpazesi de oldukça geniştir başta kitap ve film satarak bu işe başlayan amazon.com şimdi akıl almaz derecede büyüme göstererek dünyanın en çok tercih edilen online alışveriş sitesi sınıfına girmiştir.


Amazon.com dan Para Kazanmak

Amazon.com dan Ne Satabilirim?

Elektronik eşyalar, giyim, kitap çeşitleri, oyuncak, mutfak eşyaları, model oyuncaklar, gibi ürünlerin bulunduğu dünyanın en popüler online alışveriş sitesidir.

Amazon.com u bilenler zaten biliyor fakat, amazon.com un büyüklüğü ve içeriğindeki ürünler hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayan kişiler ürünlerini satın almak için ne yapar? Satın almaya karar verdikleri ürünü nereden alırlar? Nasıl ulaşırlar? 

Alıcının bir kahve makinası satın alacağını var sayarsak ilk önce herkesin yaptığı gibi Google da arama yapar. Modellerine bakar, özelliklerini ve yorumlarını okur beğenirse satın alır. İşte kilit nokta buradadır aslında alıcı Google u hedeflemekte demek ki aracı da Google u hedefleyerek alıcıya ulaşacak. 

Konuyu biraz daha detaylandıralım; Amazon.com da giyimden, ev ürünlerine, kozmetikten, spor araçlarına,filmden,kitaba çok geniş bir yelpazede ürünler bulunuyor.İnternet kullanan herhangi biri amazon.com da ki bu sayısız ürüne satış ortağı olabilir hem de hiçbir ücret ödemeden.Satış ortağı satmayı planladığı bir ürünü seçer ve farklı yollarla ürünü pazarlamaya çalışır.

Bir akne kremini satmak için bir satış ortağı hemen Google da bir araştırma yapar ayda kaç kişi akne tedavisi kelimesini arıyor?Örneğin bu kelime ayda 20.000 kez aranıyor rakam para kazandıracak kadar iyi görünüyor.Satış ortağı hemen bu kelime gurubuna uygun bir alan adı satın alır ve içeriğini akne tedavisi ile ilgili makalelerle doldurur.Tanıtım yazıları yazarak ürüne övgü yağdırır ve sitesine gelen ziyaretçilere aslında ürünü satmak için tavsiyede bulunmuş olur.Ürünün tanıtımını gören ve yorumlarını okuyan bir alıcı kararını vererek ürünü satın alma sürecine girer.Bundan sonraki süreç satıcının web sitesinden işlemez alıcı amazon.com a yönlenir ödemeyi yapar teslimat adresini belirtir ve ürününü posta ile teslim alır.

Amazon.com dan Ne kadar para kazanırım

Sattığınız ürünlere ait ödemeler banka havalesi ve ya çek olarak yapılır.Türkiye Amazon.com dan nasıl ödeme alırım diyorsanız,Amazon.com dan kazandığınız paraları çekle alabilirsiniz.Çeki hak etmek için en az 100$ kazanmış olmalısınız.Elinize geçen çeki yaklaşık 10-20 $ çek bozma bedeli ödeyerek herhangi bir bankada bozabilirsiniz.

Öncelikle siteye buradan üye olmalısınız.Üye olduktan sonra yapmanız gereken ürün kategorilerinden birini seçmek ve banner,metin vs.kodlarını almak-sitenize yerleştirmek.Ürün seçerken sitenize en uygun ve satılması en kolay olanları seçmelisiniz.


Satıcı sadece ürünü tanıtarak müşteriyi amazon.com sitesine ürünü almak üzere gerekli yönlendirmeyi yapar.Asıl iş bu kelimeyle Google da üst sıralarda çıkmaktır.Yani akne kremi ya da akne tedavisi nasıl yapılır?Sorularına cevap olarak satış otağının web sitesi en az ilk 3 te listelenmelidir.

Bu ilk sıralarda çıkma işi biraz teknik ister SEO denilen arama motoru optimizasyonu sayesinde çok kısa zamanda Google da üst sıralara çıkabilmek mümkün.Bunun da bir dizi yöntemi var ama bu işi çok iyi bilen kişiler internetten en çok parayı kazanan kişilerdir.


Bunda bir sınır yok aslında satış tekniğini öğrendikten sonra sayısız ürün gamından herhangi birini ya da bir kaçını seçip anında pazarlamaya başlayabilirsiniz.Bu işi de daha önce belirttiğimiz internetten para kazanma yöntemleri gibi ek iş olarak düşünebilirsiniz.E-marketing online alış-veriş sistemi dediğimiz bu olayla insanlar oturdukları yerden diledikleri ürünü internetten alabiliyorlar.İnternet site sahipleri de bu ürünlerin satışına aracılık ederek ciddi oranlarda paralar kazanıyorlar.

Ülkemizde de amazon.com dan para kazanan bir çok girişimci var örnek olarak Cüneyt bey i verebiliriz. Kendisi Amazon.com dan satış yapmak için ilginç stratejiler geliştirmiş üstelik bu stratejilerini bir eğitim setine dönüştürmüş.

Amazon satış ortaklığı hakkında oldukça iddialı görünen bu eğitim seti Goomass kiti içerisinde bulunuyor.Amazon satış ortaklığı eğitimiyle ilgili detaylara Goomass ana sayfasında ki ilgili modülden ulaşabilirsiniz.

Site içeriğinize bağlı olarak yayınlamak isteyeceğiniz reklamları Türk ve yabancı Affiliate sistemlerinden alabilirsiniz bu ağlara birkaç örnek vermek gerekirse;ziyaretçilerinizi Amazon.com,Ebay.com,Comission Junction(cj.com),Chitika.com dan alışveriş yapmalarını sağlayarak para kazanabilirsiniz.Ülkemizde ki Affiliate sistemleri ise Hepsiburada.com,Gittigidiyor.com,Kitapyurdu.com veya XTicaret gibi siteler bu tür affiliate kazanç ortaklığı sistemleri vermektedirler.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Amazon.com dan Para Kazanmak "

Önerilen Yazı
×