Menu

Linkedin Nedir Nasıl Kullanılır

Para kazanma rehberi
Linkedin çalışanlar, iş arayanlar ve işverenlerin buluşması amacıyla tasarlanmış bir sosyal iş yeri buluşma platformudur ,zaten link in anlamı bağlantı oluşturmadır. Bir Sosyalağ olan Linkedin 2003 yılında kurulmuştur ve kısa zamanda 80 milyon kullanıcı üyesine ulaşmıştır. Linkedin iş hayatına yönelik fırsatlar sunan ve kariyer amaçlı kullanılan bir sosyal ağdır.

Bu siteyi diğer sosyal medya sitelerinden ayıran en önemli özelliği aynı meslekten olduğunuz kişilerle veya farklı meslekteki kişilerle bağlantı kurup iletişime geçebilirsiniz. Linkedin’de arkadaş bulmak için Facebook veya e-mail adreslerinizi bakıp,adreslerinizde bulunanlardan Linkedin hesabı olanlarla iletişime geçebilirsiniz.
Linkedin Nedir Nasıl Kullanılır

Linkedin’de bilgi ve görüş alışverişi amacıyla sorular sorup konunun uzmanlarından cevaplar alabilirsiniz. Aynı şekilde, başkalarının sorularına cevap vererek konuyla ilgili bilgi ve tecrübenizi paylaşmanız mümkündür. Eğer cevaplarınız beğenilirse tecrübe puanınız artmakta bu şekilde sektördeki insanların dikkatini çekebilirsiniz yani değişik sektörlerin buluştuğu alan olduğu için farklı iş kollarında da iş bulma imkanları sunulmaktadır.


Linkedin Nedir Nasıl Kullanılır

Linkedin'le neler yapılır
§  İş yaşamınızdaki olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi aynı kulvardaki kişilerle paylaşa bilirsiniz,yapmış olduğunuz sunumları ve okumuş olduğunuz kitapları paylaşabilir
§  Kişisel blogunuzun reklamını yapabilirsiniz.
Linkedinin bazı özelliklerini ücretsiz kullanıcılara sunarken bazı özellikleri için kullanıcılarından para talep ediyor. Ücretsiz olarak, profilinize kimin baktığını ve dünya üzerindeki tüm kullanıcıların profillerini görebilirken, ücretli olan üyelik hesabına geçerken yapılabilecekler arasında aşağıdaki örnek birkaç özellikler vardır;
Aşağıdaki imkanlardan faydalanmak için aylık 25 dolardan başlayan bir ücretle bu servise üye olmak gerekiyor.
§  Sizinle bağlantısı olmayan kişilerle mesajlaşmak,
§  Arama filtreleri oluşturmak yani bulma istediğiniz kelimeyle ilgili nitelikli aramalar yapabilmek
§  Arama sonuçlarını otomatik olarak göndermek,
§  Kayıtlı olan profilleri,kişileri klasörlere kaydetmek,

§  Her hangi bir kişiye not göndermek veya o kişinin ilgilisiyle iletişime geçmekPara kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Linkedin Nedir Nasıl Kullanılır "

Önerilen Yazı
×