Menu

Ping İle Blogger Site Trafiğini Artırma

Para kazanma rehberi
Yeni yazdığımız makaleden arama motorları olan Google,Yahoo,Bing ve diğer arama motorlarının haberdar olması için,makalemizi birkaç popüler Ping Hizmetlerinden pingletilirse,makale daha kolay bir şekilde arama motorlarının dizinlerine eklenmiş olur.

Bu ping sitelerini her makale yayınlanmasından sonra mutlaka kullanılmalıdır.Örneğin Google ping ile piglenen site,google tarafından robots.txt üzerinden sitemize gelir ve google arama motoru için yeni verileri tarar.İçeriğimizi içerik hırsızlarına çaldırmamak için yazımızı googleda olabildiğince hızlı indexletmemiz gerekiyor. 

Ping İle Blogger Site Trafiğini ArtırmaPing servisleri büyük veri depolarıdır.Blogumuza veya sitemize bir yazı yazdıktan sonra yazı bu servislere ping atılarak kaydedilir.Genel olarak en az PR5-7 değerine sahiptirler.Tabi bu da bu servislerin google botları tarafından sıklıkla ziyaret edilmesi anlamına gelmektedir.Arama motoru botlarının bu siteleri ziyaret etmesi sonucu bizim yazılarımızda arama motoru botları tarafından fark edilir ve bot sitemizdeki yazıya gelir.Bu da sitemizde yazdığımız yazının çok çabuk indexlenmesini sağlar.

WordPresse ping servislerini ekleme

WordPress kullanan blokcular;yönetici panelinizde “Ayarlar” menüsünden “Yazma” menüsüne girerek “Servisleri Güncelle” kısmına aşağıdaki ping servislerini direk ekleyebilirsiniz.Yazdığınız her yazı buraya eklediğiniz servislere otomatik olarak ping edilecektir.Örneğin Pingomatic WodrPress, (http://pingomatic.com) yükledikten sonra otomatik olarak ping edilecektir.

Yalnız bu ping olayını fazla abartmamak gerekir 1-2 günde bir defa yapabilirsiniz.Bu ping sitelerini kullanmak sitelerinize oldukça fayda sağlayacaktır.Kullanımı da oldukça basittir yalnızca rss,blog adresi,yeni makale adresi,blog açıklaması vs. yazın.

Aslında mevcut birçok ping servisleri vardır SEO Mektebi takipçilerine yardımcı olmak için dünyada kullanılan en popüler ping servislerini sunuyoruz,çok önemli uyarı bu yayınladığımız ping sitelerinden her seferde 2-3 en fazla 4 tanesinde sitenizi pingletiniz.

16 Adet Önemli Ping Hizmetleri


          Ping İle Blogger Site Trafiğini Artırma

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Ping İle Blogger Site Trafiğini Artırma "

Önerilen Yazı
×