Menu

Büyük Ve Etkili Başlıklar Yazmak İçin 6 İpucu

Para kazanma rehberi
İyi tasarlanmış çekici bir başlık insanların dikkatini çekmede makalenin tıklanmasının artırılmasında en önemli anahtardır.Bu yöntem site trafiğini artırması yanında,yayınladığınız makalenin daha geniş bir kitleye ulaşmasında da altın bir anahtardır.


Mümkün olduğunca bloğunuza yazı başlığı belirlerken potansiyel okuyucularınızın ilgi,duygu ve merakını ortaya çıkaracak başlıklar kullanılmalıdır.Ayrıca makalelerin günlük tıklanma oranlarının arması sitenizin PR değerinin artmasında önemli rol oynar.

Büyük Ve Etkili Başlıklar Yazmak İçin 6 İpucu

Makalemizin aramalarda ilk sayfada çıkması kadar güzel bir şey yoktur,bütün blok yazarları büyük ve etkili bir başlığın önemini biliyordur,ama nasıl önemli olan bu büyük etkili başlığı gerçekten elde edebilirmisiniz?

Büyük Ve Etkili Başlıklar Yazmak İçin 6 İpucu

Aslında dikkat çekici büyük ve etkili bir başlık yazmak oldukça basittir,başlığı hazırlamadan önce birkaç önemli noktayı her makale konusu yazdıktan sonra aklınızda bulundurmanız yeterli olacaktır.Aşağıda belirlediğim 6 madde ve araçlar büyük ve etkili başlıklar oluşturmanızda oldukça ararlı ve yeterli olacaktır. 

---Goomass ile internetten Para Kazanma Stratejileri

1.Makale Başlıklarını Kısa Ve Odaklı Tutun

Etkili bir başlık mümkün olduğunca kısa ve en iyi mesaj iletecek şekilde olmalıdır.Başlık kısa,fakat aynı zamanda açıklayıcı olması gerekir.SEO içi başlık anahtar kelime içermelidir.Google uzun başlıkları keser en az 70 karakter kullanmayı tercih ediniz.

---Bütün Yönleri İle Blogger Makale Başlıklarına SEO Ayarı

2. İçerik Başka Başlık Başka

Spam yapmayın arama motorları çok akıllı hemen farkına varırlar.Makalenizin ve hatta sürekli olarak aynı yöntemi kullanıyorsanız siteniz spam durumuna düşer.Yani siteniz artık Google aramalarında görünmez adam olur.Başlık yazının ana konusu ile denk değilse,bu durum sitenizin itibarını kaybettirecek ve itibarını lekeleyecektir.Sadece daha fazla dikkat çekmek için oluşturduğunuz başlıklar gelecekte bloğunuza zarar verecektir.Başlık içerik ile uyuşmuyorsa siteniz arama motorları tarafından yok sayılacaktır. 

---Blogger Sayfa Başlık Rengini Ve Karekterlerini Değiştirme

3. Başlıklarda Rakam Kullanabilirsiniz

Başlıklarda numara kullanımı insanların oldukça dikkatini çekiyor insanlar sayı saymayı seviyorlar.Örnek için bu sayfanın yazı başlığını Büyük Ve Etkili Başlıklar Yazmak İçin 6 İpucu şeklinde hazırladım buradaki 6 sayısını rakamla yazmak oldukça etki uyandırır harf olarak altı olarak yazsaydım sıradan bir başlık gibi görünürdü çünkü insanlar madde madde olan yazıları okumayı severler.  

--Yüzlerce Bedava Blogger Temaları

4.Popüler Arama Sorgularını Kullanmak

Genelde,insanlar kendileri için yararlı ve gerekli bir şeyleri internetten ararlar.Örneğin bir film veya dizide geçen bir konunun gerçek hayata nasıl olduğunu merak edip araştırmalar yapabilirler,araştırılan ve merak edilen konu sizinde dikkatinizi çekmişse hemen bir yazı kaleme alınız çünkü bu popüler konu hakkında mutlak birileri araştırma yapacaktır ve gelsin tıklamalar.Bu örnekleri çoğaltabiliriz ünlü bir müzisyen Türkiye’ye geliyorsa onla ilgili birkaç yazı yazabiliriz,Yeni bir film hakkında bir şeyler yazabiliriz. 

---Blogger Sayfa Alt Başlıklarının Renk Ve Karekterlerini Değiştirme

5. Merak Uyandırın

Çekici sıfat kelimeler kullanın.Güçlü ve düşündürücü sıfat kelimeler daha dikkat çekici olur,önemli olan insanları harekete geçirip makalemizi okutmaktır. 

--Bloğunuza Trafik Çekmenin En Önemli 20 Yolu

Büyük Ve Etkili Başlıklar İçin Faydalı Araçlar

Daha etkili başlıkları için sizlere yardımcı olacak,2 müthiş yararlı araçları makalemize dahil ettik.Bir göz atın makalenizin etkili olmasında oldukça faydalı olacaklardır. 

--Tüm Blogger Makale Yazma Ayarları

1- Google Anahtar Kelime Aracı

Google kendi anahtar sistemi vardır.Google,yaptığı her şeyde olduğu gibi, bu anahtar kelime aracı,özellikle acemi çevrimiçi pazarlamacıları için çok yararlı olabilir.Adwords reklamları için anahtar kelimeler seçebileceğiniz gibi sitenizin arama sonuçlarından daha fazla ziyaretçi alması için bu anahtar kelimelere yönelik site içeriği oluşturabilirsiniz.Bölgesel ve lisana göre size anahtar kelime alternatifleri sunan bu araç ücretsizdir.Google Adwords hesabınıza buradan
https://adwords.google.com.tr girdikten sonra aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
http://goo.gl/vYiKZs

2- Google Arama Trendleri

Google Arama Trendleri sayesinde, belirli bölgeler, kategoriler, zaman dilimleri ve özellikler üzerinde arama hacmi biçimlerini karşılaştırabilirsiniz.Google Arama Trendleri'ni kullanmanın değişik şekillerini sergilemektedir. İster bir reklam ajansı olun, ister bir küçük işletme, çokuluslu bir şirket veya akademik bir araştırmacı, Arama Trendleri alakalı arama terimlerine olan ilginin düzeyini ölçmenize yardımcı olabilir.
http://www.google.com/insights/search/


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Büyük Ve Etkili Başlıklar Yazmak İçin 6 İpucu "

Önerilen Yazı
×