Menu

Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Para kazanma rehberi

Google Bing Yahoo Arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak için sitenizi arama motorlarına bildirmek önemlidir.Yayınladığınız makalelerin çabuk index almasını istiyorsanız mutlaka arama motorlarına sitenizi tanıtmanız göndermeniz lazımdır,sitenizi göndermediğiniz zaman indexlenme hızınız oldukça yavaş olacaktır,bu durum makaleye ayırdığınız zamanın boşa gitmesi anlamına gelir.


Google Bing Yahoo Site URL Gönderme


Yazımı yazdım arama motorlarında neden yazım görülmüyor diyorsanız bundan kaynaklanır,çünkü Google,Bing ve Yahoo arama motorlarının sitenden haberi yoktur.İşte SEO denilen her şey arama motorları için sitemizi hazırlamaktır.

Google için web sitesi gönderme

Aşağıdaki linke tıklayarak google web sitesi gönderme sayfasına ulaşırsınız,URL yazan yere site adresinizi yazınız ve verilen kodu kod doğrulama penceresine yazıp İstek Gönder tuşuna basınız.Bukadar gerisi Google nin işidir.
Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Google kayıt işlemleri esnasında başvuru yapan kişilere vermiş oldukları URL’nin arama indekslerine otomatik olarak kabul edilmeyeceğini bildirir.

 Googlea sunulan adresler birkaç gün içerisinde arama botları tarafından incelenir ve doğru olup olmadıkları kontrol edilir. Web sitenizin Googleın webmasterlar kurallarına uygun olduğu anlaşılırsa başvurunuz kabul edilir. 

Googlede basit bir arama yaparak URL’nizin Googlea kaydolup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Yapmanız gereken Googleın arama çubuğuna aşağıdaki satırı yazmaktır.

site: www.seomektebi.com

Google bu arama yöntemi ile arama motoru sonuçlar sayfalarında web sitenin adının geçtiği tüm indekslenen URL’leri göstermesini söyler. İndeksleme aramasına rağmen sitenin istenen sonucu vermemesi halinde bir sonraki aşama teknik nedenlerle başarısız olmuştur ifadesi kullanılır.

Google için en sağlam yöntem Google Webmasters Araçları ile site adresimizi xlm olarak göndermektir.

Aşağıdaki yazılara tıklayarak bu sitenin ve bu sayfanın Google otomatikman eklendiğini görebilirsiniz.

SEO Mektebi


Google Bing Yahoo Site URL Gönderme


Google Bing Yahoo Site URL Gönderme


Bing için web sitesi gönderme

Aşağıdaki linke tıklayarak sitenizi Bing’e gönderebilirsiniz.Açılan sayfada sitenizin URL adresini giriniz ve alta verilen doğrulama kodunu pencereye yazınız ,gönder tuşuna basınız.İşlem bitti siteniz Bing arama motoru tarafından incelendikten sonra listelere eklenecektir.

https://www.bing.com/  üye olunuz.

Adresine gidin ve oturum açın butonuna tıklayın.Eğer daha önceden açılmış bir hesabınız varsa, giriş yapın.Kayıtlı değilseniz,ücretsiz olarak kayıt olun ve hesabınızı doğrulayın.

Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Üye olup hesabınızı açtıktan sonra aşağıdaki adrese tıklayarak bing webmaster sayfasına gidiniz.

http://www.bing.com/toolbox/webmaster/ 

Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Yukarıdaki resimde site ekle kısmına site adresinizi ekleyiniz. www.seomektebi.com/ okacak şekilde site url adresimizi yazıyoruz.

Bundan sonra site haritanızı ekleyerek http://www.seomektebi.com/sitemap.xml  ekleyerek size verilecek olan kodu sitenizin meta kodlarına ekleyip doğrulama işlemini yapmaktır.


Bing Arama Motoru Botları web site haritanızı okuyacak ve arama sonuçlarında web sitenizin sayfalarını göstermeye başlayacaktır. Bu işlem genellikle birkaç saat içinde tamamlanır.


Aşağıda ki linklere tıklayarak SEO Mektebi nin ve bu sayfanın Bing dizinine eklendiğini kontrol edebilirsiniz.


SEO Mektebi


Google Bing Yahoo Site URL Gönderme


Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Yahoo! için web sitesi gönderme

Aşağıdaki linke tıklayarak sitenizi Yahoo! Arama motoruna gönderebilirsiniz, yapmanız gereken Submit Your Site for Free(ücretsiz sitenizi gönderin ) seçeneğine tıklamak ve Microsoft hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekir,hesabınızı açtıktan sonra site ekle sayfasına ulaşarak site URL adresinizi Yahoo! Arama motoruna gönderirsiniz.

Yahoo arama motoruna artık site ekliyemiyorsunuz , nedeni Yahoo'nun webmaster araçlar kısmını  Bing arama motoruna yönlendirmesi  Bing  arama motoruna , sitenizi ekledikten sonra otomatikmen  Yahoo arama motoruna'da eklemiş oluyorsunuz.


Aşağıdaki yazılara tıklayarak bu sitenin ve bu sayfanın Yahoo ya otomatikman eklendiğini görebilirsiniz.


SEO Mektebi


Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Bu işlemleri site altyapınızda herhangi bir değişiklik yapılmadığı sürece tekrarlamaya  gerek yoktur. Web site haritalarınız Bing botları tarafından güncellendikçe,site yazılarınız arama sonuçlarına otomatik olarak dahil edilecektir.

SEO için oldukça önemli olan bu işlemler sitenizin değerini ve aramalarda sitenizin bu üç Google,Bing ve Yahoo arama motorunda görülmesini sağlamak açısından site trafiğinin artmasına oldukça fazla değer katacaktır.Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Google Bing Yahoo Site URL Gönderme "

Önerilen Yazı
×