Menu

Blogger Bütün Dış URL Nofollow Yapmak

Para kazanma rehberi
Web sitesi tasarımları ile uğraşanlar için ve de site sahipleri için en önemli birinci kural SEO dur.Site ilk tasarım anında çalışmalar yapılırken SEO mutlaka düşünülmelidir.Site tasarımınız tamamlandıktan sonra yazılar yayınlanacaktır mutlaka,sitenin belli bir değer alması için,çeşitli sitelerin linkleri bu yazdığımız makalelerin içinde olacaktır işte bu linkler zamanla sitede yayınlanan makalelerin tamamında oldukça çoğalacaktır.

Arama motorları birinci sırada Google bir siteden ne kadar çok dışarıya link verilip verilmediğini mutlaka inceler buna göre o siteye değer verir aşırı link çıkışları sitelerin spam durumuna düşmesine neden olmaktadır.

Blogger Bütün Dış URL Nofollow Yapmak

---Adwords Üzerinden İnternetten Para Kazanmak

---SEO-Arama Motoru Optimizasyonu Nedir

Unutulmaması gereken konu Site İçi SEO çalışmalarında biriside,sitenizdeki dış bağlantılı linklerinin sayısıdır.Bir site linki verildiğinde o siteye mutlaka rel=”nofollow” etiketi eklenmelidir.Bu işlemi tek tek yapmak oldukça zordur.Bunun içim işinize yarayacağını düşündüğüm Site İçindeki Tüm Dış Bağlantı Linkleri Kod Kullanarak Nofollow Yapmak kodunu yayınlayarak SEO Mektebi takipçilerine SEO konusunda birazcık daha yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle nofollow ve dofollow ne demek merak ediyorsanız aşağıdaki makalemizi okumanızı öneririm.

---Bütün Yönleri İle Dofollow ve Nofollow link nedir nasıl verilir

Blogger Bütün Dış URL Nofollow Yapmak Kodunu Ekleme Basamakları

Aşağıda verdiğimiz kodu </body> etiketinden önce ekliyoruz.

<script src='http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3.2/jquery.min.js' type='text/javascript'/>
<script type='text/javascript'> //<![CDATA[ jQuery('a').each(function() { // Let's make external links open in a new window. var href = jQuery(this).attr('href'); if (typeof href != 'undefined' && href != "" && (href.indexOf('http://') != -1 || href.indexOf('https://') != -1) && href.indexOf(window.location.hostname) == -1) { jQuery(this).attr("rel", "nofollow"); } }); //]]> </script>

Düzenleme:
Yapılması gereken bir değişiklik yada düzenleme yoktur sadece </body> etiketinden önce eklemeniz yeterlidir.

---14-Resimlere Bloggerı Kullanarak SEO Yapma

---Blogger Son Yazılar 3D Metro Stilli WidgetPara kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Blogger Bütün Dış URL Nofollow Yapmak "

Önerilen Yazı
×