Menu

Blogger Twitter Zaman Akışını Ekleme Yöntemi

Para kazanma rehberi
Blogger site sahiplerinin en büyük sorunlarının başında sitelerine gelen ziyaretçilerin azlığıdır.Bu sorunu aşmak için sosyal medya siteleri bloggerlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.Sosyal Medya siteleri çeşitli kodlar veya eklentilerle site sahiplerine yayınladıkları yeni yazıları soysal medyada daha çok kişiye iletilmesine aracılık etmektedir.

Günümüzün büyük bir çoğunluğunu Facebook,Twitter gibi pek çok sosyal medya sitesinde turlayarak geçiriyoruz,örneğin twitter eğer takipçi sayımız iyi durumda ise yayınladığımız yeni yazıları bu takipçilere ulaştırmak çok kolaydır bunun için yeni yazımızı 140 karakter resim dahil yayınlamamız hem bizlere organik ziyaretçi kazandırır hem de organik backlink kazandırır.Blogumuzda yeni ziyaretçilere ve daha fazla ziyaretçiye hitap etmek istiyorsak blogumuzda sosyal ağları etkin olarak kullanmamız gereklidir.

Blogger Twitter Zaman Akışını Ekleme Yöntemi

---Blogger Facebook Hayran Kutusu Ekleme Yöntemi

---Goomass İle Twıtter Eğitimi

Aşağıda sitenize gelen ziyaretçilere twitter adresinizi ve en son yayınlamış olduğunuz tiwitlerinizi gösteren eklentiyi blogger bloğunuza nasıl ekleyeceğinizi anlatacağım,yani bloğunuzda son tweetlerinizi göstermeyi nasıl yapabileceğinizi,bloğunuza nasıl uygulayacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Blogger Twitter Zaman Akışını Ekleme Yöntemi


---Twitter Tüm Profil Sayfası Ayarları

Blogger bloğunuza twitter eklentisini eklemek için,twitter ahesabınıza giriş yaptıktan sonra alttaki resimde de görüldüğü gibi ayarlar butonuna 2 tıklayınız.

Blogger Twitter Zaman Akışını Ekleme Yöntemi

Ayarlar butonuna tıkladıktan sonra sol tarafta bulunan menüden Bileşenler 3 butonuna tıklayınız.Bileşenler butonuna tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacak.Açılan aşağıdaki sayfadan 4 ile belirttiğim Yeni oluştur butonuna tıklayınız.

Blogger Twitter Zaman Akışını Ekleme Yöntemi


Açılan bu sayfa da eklentimizin ayarlarını yapacağız. Örneğin eklentinin boyutunun yani yüksekliğinin ne kadar olacağı arka plan renginin nasıl olacağı gibi.

Blogger Twitter Zaman Akışını Ekleme Yöntemi

Twitter Yapılandırma Ayarları

Bu sayfada kullanıcı adı yerine twitter kullanıcı adınız yazıyorsunuz veya yazmanıza gerek yok twitter kendisi ekliyor.Seçenekler kısmında ise iki adet seçenek var bunlardan birincisini seçerseniz Yanıtlar hariç olanı twitter da verdiğiniz yanıtların gözükmesini istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin.İkinci kısım ise twitterın belirlediği sıtandarta resimler otomatikman boyutlandırılır.

Yükseklik kısmında eklentinin boyutunu belirtiyoruz.En az 250 yükseklik ayarı verebilirsiniz.

 Tema kısmında ise açık ve koyu olarak iki seçenek bulunmakta.Bloğunuzun temasına uygun olarak açık yada koyu rengi seçebilirsiniz.

Bağlantı rengi seçeneği ile tiwitlerinize verdiğiniz veya verilen linklerin renklerinin ne olacağını renk seçim yerinden seçiyoruz.Eğer seçim yapılmasa otomatikman mavi seçilir.

Bileşenleri oluştur butona tıkladıktan sonra karşımıza gelecek ekran da kod kısmı yer alacaktır verilen o kodu kopyalayınız.

Blogger Twitter Zaman Akışı Sayfasını Ekleme

Kopyaladığınız kodu Blogger giriş yaptıktan sonra Yerleşim/Gadget Ekle/HTML/JavaScript yolunu izleyerek aşağıdaki gibi kodu HTML/JavaScript ekranına yükleyip kaydediyoruz.Sayfa tasarımınıza uygun olarak bu eklentiyi istediğiniz bir yere ekleyebilirsiniz.

<a class="twitter-timeline" href="https://twitter.com/seomektebi" data-widget-id="373943476608822985">@seomektebi kullanıcısından Tweetler</a>

<script>!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+"://platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","twitter-wjs");</script>


Blogger Twitter Zaman Akışını Ekleme Yöntemi


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Blogger Twitter Zaman Akışını Ekleme Yöntemi "

Önerilen Yazı
×