Menu

AdSense Reklamlarını Blogger Yazı İçine Ekleme

Para kazanma rehberi
Adsense kazançlarınızı artırmak için sitenizdeki reklam yerleşiminiz çok önemlidir.Aşağıda vereceğim kodlar Adsense kodlarınızı sayfa içine nasıl eklemeniz gerektiğini tüm detaylarıyla anlattım.

Adsense reklamlarının gösterildiği yere bağlı olarak site ziyaretçilerin tıklama oranlarından maksimum gösterim alabilmek için yer seçimi önemlidir.Yani yazı başlığı altında Adsense reklamlarını koyarsanız maksimum tıklama alma şansınız daha fazladır.Adsense maksimum kazanç sağlamak için bloğunuza uygun olan reklam yerleşimi çok önemlidir.

AdSense Reklamlarını Blogger Yazı İçine Ekleme


Blogunuza eklediğiniz AdSense reklamlarına tıklanma sayısını arttırmanın en iyi yollarından biri reklamı yazı içinde göstermektir.Blog renklerine uygun olacak şekilde tasarlanmış metin reklamları ve banner reklamları blog yazısının içerisine yerleştirildiğinde tıklanma oranları çok daha fazla olacaktır.

Adsense kodlarınızı sayfanızın başlığının hemen altına 300x250 boyutlarında yazınızın hemen yanında veya 468x60 boyutlarında sayfa başlığınızın hemen altına nasıl yerleştirebilirsiniz.Veya aynı ölçülerde sayfa yazılarının hemen sonuna nasıl eklemeniz gerektiği aşağıda detaylarıyla anlatılmıştır.

AdSense Reklamlarını Blogger Yazı İçine Ekleme


AdSense verdiği reklam kodları blogger HTML sayfasına yüklendiğinde kodlar çalışmamaktadır,bunun için kodların düzenlenmesi gerekmektedir AdSense Reklam Kodlarını Convert Etme Sitesi bu sitede AdSense verdiği kodları blogger kod yapısına uygun hale getirerek kodlarımızı kopyalıyoruz.Aslında burada yapılan işlem sadece büyüktür küçüktür işaretleri ve tırnak işaretleri yerine bloggerın kod yapısına uygun olan karekterler ekleniyor herhangi başka bir değişiklik yapılmamaktadır,bu karekterler düzenlenmediği zaman reklamalar sayfamızda görünmüyor.Eğer bu siteye güvenmediyseniz google ye adsense converter diye yazıp arama yaparsanız bir sürü site bulabilirsiniz.

Bu sitede Adsense reklam birimini vermiş olduğu kodu"Paste Ad Code to Convert Here:" yazısının altında bulunan pencereye yapıştırıyoruz.Daha sonra "convert ad code" yazısını tıklayarak Adsense kodunu bloggere uyumlu hale getiriyoruz.

Blogger Adsense Reklam Kodlarını Yazı sayfasına Ekleme

Dönüştürdüğümüz kodu yukarıda belirtmiş olduğum "AdSense kodunuzu buraya ekleyin" yerine koyuyoruz.

Dönüştürdüğümüz adsense kodunu kopyalayıp,Blogger HTML sayfasında ctrl+f yardımı ile yandaki kopyalayarak yapıştırınız   <data:post.body/>  bulunan bu kodtan sitenizde birden fazla olabilir deneme yanılma yolu ile size uygun olanı bulabilirsiniz.

Bu kodun üstüne eklediğiniz AdSense reklam kodu sayfa başlığınızın hemen altında çıkar,AdSense reklam kodunu bu kodun altına eklerseniz sayfa yazınızın en altında görünür AdSense reklamlarınız.

1.Blogger AdSense Reklamını Yazının Sağında Gösterme
<b:if cond='data:blog.pageType == "item"'>
<div style='float:right;padding:0px 5px 0px 0px;'>
AdSense kodunuzu buraya ekleyin</div> </b:if>
2.Blogger AdSense Reklamını Yazının Solunda Gösterme
<b:if cond='data:blog.pageType == "item"'>
<div style='float:left;padding:0px 5px 0px 0px;'>
AdSense kodunuzu buraya ekleyin</div> </b:if>
3.Blogger AdSense Reklamını Yazı Sayfasının Ortasında Gösterme
<b:if cond='data:blog.pageType == "item"'>
<div style='float:center;padding:0px 5px 0px 0px;'>
AdSense kodunuzu buraya ekleyin</div> </b:if>
Bu kodlar SEO Mektebi'nin kullandığı kodlardır,örneğine canlı olarak sayfa içindeki Google AdSense reklamlarına bakınız sayfa başında ve sayfa sonunda bulunan reklamlar.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " AdSense Reklamlarını Blogger Yazı İçine Ekleme "

Önerilen Yazı
×