Menu

Blogger Bütün Site İçi Seo Yapma Yöntemleri

Para kazanma rehberi
Blogger Blok siteleri için Site içi SEO– On Page Seo Nasıl Olmalıdır.

SEO‘nun en önemli konularının başında gelen site içi optimizasyonun önemi sitemizi hem kullanıcılarımıza hemde arama motorlarına nasıl sunduğumuzdur.Web sayfamızın kolay kullanılabilir olması,Görsel çeşitliliği,Kodlama yapısı ve Sadeliği hem sitemizi ziyaret edecek olan kullanıcılar için etkileyici hem de arama motorları için değerli bir site olması demektir.

Blogger Site içi SEO çalışmalarının temelinde özgün ve faydalı içerik yatmaktadır.

Blogger Bütün Site İçi Seo Yapma Yöntemleri


internet sitelerinin çoğalmasıyla önem kazanan Seo;Google,Yahoo,Bing ve Yandex vb. arama motorlarında daha ön sırlarda ve sayfalarda çıkmayı,bunun sonucunda sitemize gelen ziyaretçi sayısını arttırmaya yönelik yapılan site içi ve site dışı güncellemeler,düzenlemeler ve iyileştirmelerdir.

Blogger Site içi SEO için neler yapılması gereklidir sırası ile konu başlıklarını aşağıda belirtelim.

Düzenli olarak içerik üretmek
Başlık optimizasyon
Site içi bağlantılar
Kelime Yoğunluğu
Kelime Araştırma ve Analiz
Üstbilgi Etiketler
Robots.txt dosyasının uygulanması 
Meta Title Etiket
Meta Description Tag
Meta Keywords Tag
Anchor Tag & Alt Tag
SEF  url yapısı 
Kelime/kod oranı
İçerik sayısı
Site tasarımı
Blogunuzun yükleme süresi
XML Site Haritası Sunulması
Görsel içeriklerin etiketlenmesi
Google Analytics'in uygulanması
Uygun bağlantı yapısı oluşturulması
Google Web Yöneticisi Araçları Kullanma 
Google, Yahoo ve MSN Arama Motoru Doğrulama
Sayfa içeriği Optimizasyonu(h1,h2,h3 başlıklar ve kalın,italik,altı çizgili kelimeler kullanma )

Google yada popüler diğer arama motorları ile bazı diğer indexleme sistemlerinde başarıya ulaşabilmesi için öncelikli olarak programlandığı kodun standartlarına uygun bir biçimde tasarlanması önem arzetmektedir. Arama motorları ve index sistemleri, web sitelerine ait bilgileri örümcekler (Crawler) yardımıyla arşivler ve tararlar.

Web sitesinin Google odaklı değil,kullanıcı odaklı yapılandırılması gerektiğidir.Google için kullanıcı odaklı web siteleri oluşturarak tümüyle organik ziyaretçiler elde etmek veya kaliteli paylaşımlar yaparak webmaster’ ların sitenizden övgüyle bahsediyor olması SEO‘ nun ta kendisidir.

Dış optimizasyon çalışmaları hedef web sitesinin geçmişi,hedeflenen arama motorunun yapısı ve anahtar kelimenin değerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bir  siteyi ziyaret eden insanlar sitelerde aradığının fazlasını bulmak ister.Gördüğü içerik ne kadar fazlaysa o siteye gösterdiği önem de o kadar fazladır.
Çok iyi bir site tasarlamış olabilirsiniz içeriği de son derece kaliteli,özgün, ve en çok aranan konulardan oluşuyor olabilir.Ama yinede siteniz arama motorunda alt sıralardadır.Sitemizin arama motorlarında alt sevi yelerde olmasının nedeni SEO seviyesinin düşük olmasından kaynaklanıyordur.

Organik ziyaretçi(yani google de bir kelime yazıldığında sizin siteniz o kelimede kaçıncı sayfada çıkar ve ziyaretçinin o kelimeyle sitenize tıklaması demektir) tek başına bir web sitesini bir kelimede çıkarma gücüne sahip değildir sadece tamamlayıcıdır

Sayfa optimizasyonu,arama motorlarında daha iyi yer alıyor ve ziyaretçi memnuniyetini artırır bir şekilde web sitenizin optimize ediyor.Kısacası optimize içerik web sitesinin yapısı anlamına gelmektedir. 


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Blogger Bütün Site İçi Seo Yapma Yöntemleri "

Önerilen Yazı
×