Menu

Bütün Detaylarıyla Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma

Para kazanma rehberi
Bütün Detayları ile Dropbox nasıl kullanılır.Dropbox ücretsiz bir dosya depolama ve paylaşım bulut depolama (cloud computing) servisi dir.Dosyalarınıza herhangi bir bilgisayardan erişmek,dosyalarınızı cep telefonunuz veya bilgisayarınız arasında senkronize etmek,önemli dosyalarınızı yedeklemek için kullanabileceğiniz kullanımı kolay dosya depolama ve paylaşım servisidir Dropbox.


Bütün Detaylarıyla Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma


Dropbox dosya veri paylaşım ağı ile resim dosyası,müzik dosyası,video dosyası,word,powerpoint,pdf gibi dosyaları sitenizde paylaşabilir veya arkadaşlarınıza sunabilirsiniz veya işyeriniz için çeşitli uygulamalarınızı çalışanlar arasında hızlı bir şekilde dağıtabilirsiniz.

Dropbox üye olan herkese 2GB bedava kullanım sunmaktadır.Bu 2GB bedava kısmı 16GB bedavaya yükseltebilirsiniz,yazının devamında nasıl 16GB bedava olarak çıkartacağını anlatılmıştır.


Dropbox Android tabanlı telefondan görünümleri

Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma

Dropbox buradan giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip ediniz.

Üyelik formu alanına alttaki resimde istenildiği gibi adınız,soyadımız,e-posta adrsimizi ve dropbox’a girerken kullanacağınız şifrenizi yazıyoruz. “I agree to Dropbox Terms” bölümünü işaretleyip “Create account” butonuna basıyoruz. 

Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma

Dropbox ücretsiz 16gb kapasite artırma işlememi

Dropbox ücretsiz kapasite artırma işlememi,aşağıdaki resimde Get Started yazan yazıya tıklayınız açılan sayfadan Invite some friends to join Dropbox yazan sondan ikinci seçeneği seçiyoruz.


Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma


Açılan aşağıdaki gibi yeni sayfadan ücretsiz olarak sunulan 2gb kapasiteyi 16gb yükseltmeniz için çeşitli imkanlar sunulmaktadır,bir bağlantı url adresi (https://db.tt/HDAQDAci) verilmektedir bu url adresini bağlantı dağıtmak için kullanabilirsiniz,Facebook ve Twitter ile Dropbox duyurmaya yeni üyelerin oluşmasına katkıda bulunursanız ücretsiz olarak verilen 2gb kapasitenizi 16gb çıkarabilirsiniz.Yani kullanıma davet ettiğimiz her arkadaşımız için ekstra 250 MB kazanıyoruz.

Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma

Dropbox ayarlarınızı nasıl değiştireceksiniz 

Dropbox üye isminizin bulunduğu yere tıklayınız açılan yerden Settings yazan yazıya tıklayınız.açılan sayfada istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.Ayrıca kapasite miktarınızı da öğrene bilirsiniz.
Upload butonunun yanında bulunan New folder butonuna tıklayarak dosya şeklinde oluşturduğunuz klasörlerinizi,klasör oluşturarak yükleye bilirsiniz.
Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma

Dropbox dosya yükleme işlemi 

Upload butona tıklayınız açılan sayfadan Choose a file butonuna tıklayınız.Açılan bilgisayarınızın ekranından yüklemek istediğiniz dosyaları seçiyoruz diyerek seçilen dosyaları Dropbox ekranına aşağıdaki gif te görüldüğü gibi yüklüyoruz.Yada dosyanızı direk bulunduğu yerden direk sürükleyip Dropbox ekranına bırakarak ta yükleme işlemini yapabilirsiniz.Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma


Dropbox dosya paylaşma işlemi

Dropbox dosya paylaşma için yani yüklediğiniz bir dosyayı başkalarına da iletmek indirmelerini sağlamak için,yüklediğiniz dosyanın yanında bulunan Share butonuna basınız.Açılan sayfadan yüklediğiniz dosyayı paylaşmanız için bir url adresi verilmektedir.Bu verilen url adresini istediğiniz her yerde yayımlaya bilirsiniz.

Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma

Dropbox ücretli kısmın fiyatları nedir?

Aşağıda görüldüğü gibi aylık Dropbox ücreti 1TB için 9,99 dolardır,sınırsız olarak aylık ücret 15 dolardır

Dropbox Dosya Yükleme ve PaylaşmaDropxbox tablet cep telefonu ve bilgisayarınız için aşağıdaki bağlantıları kullanarak dindiriniz.

Android için Dropbox

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dropbox.android

Bilgisayar için Dropbox

https://www.dropbox.com/downloading?src=index

İOS için Dropbox

https://itunes.apple.com/tr/app/dropbox/id327630330?mt=8

Windows için Dropbox

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/dropbox/c6ac78a7-6bab-492a-827f-f21b8f3195ae

Dropbox ve Güvenlik önerileri


İnternet ortamında kişisel bilgilerinizi hiçbir şekilde bulundurmamaya dikkat etmek gerekir.Örneğin çeşitli hesaplarınıza ait şifreler,özel resimler veya videolar gibi özel dosyalarınızı hiçbir şekilde en güvenilir olsa internette bulundurmayınız.Ayrıca paylaşımlarınız telif hakkı ile korunan belgeler videolar veya ses dosyaları arasından olmamasına dikkat ediniz.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Bütün Detaylarıyla Dropbox Dosya Yükleme ve Paylaşma "

Önerilen Yazı
×