Menu

Kırık Link Kontrol Ve Düzeltme Proğramı

Para kazanma rehberi
Site içi SEO çalışmalarının bir diğer kolu olan Kırık Linkler sitenizin hemen çıkma oranlarına oldukça zarar vermektedir.Arama motorları için yeni ziyaretçiler sitede ne kadar uzun süre kalırsa o site değerlidir sayılmaktadır.

Sitenizdeki  linklerin tamamının çalışır olması  sitenizi arama motorları gözünde değerli ve kaliteli içerik üreten bir site konumuna yükseltecektir. Bundan dolayı sitenizden çıkan linklerin tamamı sürekli kontrol altında tutulmalı.

Kırık Link Kontrol Ve Düzeltme Proğramı


Kırık Link Nedir
Sitenizde url bağlantısı olarak kullandığınız herhangi bir url adresini bilmeyerek bir veya birkaç karekterinin yanlış yazılmasıyla oluşan yanlış yönlendirme işlemidir.404 hata kodu ile kendini belli eder sitenizde makale sayısı çok ise kırık linkleri ancak çeşitli kırık link programları sayesinde bulabilirsiniz.

Kırık Linkin Hemen Çıkma Oranına Etkisin

Arama motorları için sitenize gelen yeni ziyaretçi en az sitenizde 3 dakika kalmalıdır bu durumun Site İçi SEO ya katkısı çok büyüktür.Site ziyaretçisinin karşısına bir hara sayfası açıldığını düşünün bu ziyaretçi bir saniye bile o sitede durmak istemez ve siteniz arama motorları için kullanışsız bir site durumuna düşer.Hata sayfaları her zaman ziyaretçileri rahatsız eder.

Kırık Link Kontrolü - Kırık Link Proğramının Kullanım Yöntemi 

Kırık linklerin tespit edileceği bu ücretsiz siteye tıklayarak giriş yapınız. http://www.brokenlinkcheck.com

Site adresinizi aşağıda ki yere ekleyerek  Find broken links yazan yere tıklayınız.

Kırık Link Kontrol Ve Düzeltme Proğramı

Açılan sayfada kod doğrulamasını yazınız ve Report all occurrences ile başlayan yeri seçiniz ve Find broken links now! butonuna basınız.

Kırık Link Kontrol Ve Düzeltme Proğramı

Sitenizde bulunan makale sayısına bağlı olarak tarama işlemi başlar ve aşağıdaki gibi bir sayfa açılarak kırık linklerin bulunduğu sayfalar alt alta sıralanır. SEOMektebi’nde 389 tarama yapılmış ve 1 kırık link bulunmuştur.
Kırık Link Kontrol Ve Düzeltme Proğramı

Bu ücretsiz kırık link programında veriler nelerdir.
1-Adres satırında ise kırık linkin ne olduğu gösterilir.
2-url:Kırık linkin bulunduğu sayfaya tıklayınca gidilir.
3-Src:Kırık linkin bulunduğu sayfanın html sayfasındaki yerini seçili olarak gösterir.
4-404: Bu linkin oluşturduğu hata kodu 404 olarak belirlenmiş.

Bulunan kırık linkleri tek tek bağlı bulunduğu yerden düzelterek sitenizi arama motorlarının sevdiği site haline getirebilirsiniz.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Kırık Link Kontrol Ve Düzeltme Proğramı "

Önerilen Yazı
×