Menu

Ubersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma

Para kazanma rehberi
Ubersuggest ile uzun anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz ücretsiz bir anahtar kelime aracıdır.

Ubersuggest Google tarafından sağlanan bilgileri kullanır ve daha sonra diğer popüler arama terimleri ile birleştirerek anahtar kelimeler ve anahtar kelime öbekleri,yani kullanıcı arama eğilimlerine göre daha uzun kelime öbeği fikirleri oluşturur.

Uzun anahtar kelimeler nedir ne işe yarar?Google algoritmalarından sonra gelişen bir seo anahtar kelime stratejisidir.Hedeflediğiniz kelimenin bir kelime ile değil birkaç kelime ile hedeflenmesinin yapılmasıdır,bu hedefleme kullanılan kelimenin eşe anlamları ile oluşturulan en az iki kelimelik anahtar kelimelerdir.

Ubersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma


Bu anahtar kelime aracının sunduğu kelimeler sitenizde makaleler yazmada sıkıntı yaşıyorsanız avantajlıdır.Ama bir reklam hedeflemesi yapacaksanız daha detaylı bir araç olan Google Anahtar Kelime Bulma Aracı Kullanımı kullanmalısınız.

Übersuggest anahtar kelime arama aracı ile uzun arama kelimeleri bulabilirsiniz.Bunun için www.ubersuggest.org adresine giriş yapınız aramak istediğiniz anahtar kelimeyi 1 ile belirttiğim yere yazınız,2 ile belirttiğim yere kullanılacak dil bazlı arama için seçim yapınız,3 ile belirttiğim yerde altı adet seçim sınırlaması yapmanız için kısa yol eklenmiştir.Burada web,görüntüler,haberler,alışveriş,video ve tarifler ile ilgili seçim yapmanız için altı seçenek sunulmuştur.

Übersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma

Ubersuggest anahtar kelime aracı tarafından verilen doğrulama kodunu alttaki boşluğuna yazınız ve Suggest butonuna basınız anahtar kelimeleriniz aşağıya doğru alfabetik sıralı olacak şekilde sıralanacaktır.

Übersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma

Select all keywords butonuna tıklayarak sunulan tüm anahtar kelimeleri indirebilirsiniz.

Übersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma

Sunulan tüm anahtar kelimeleri indirmek istemiyorsanız eğer ben işime yarayan kelimeleri seçerim diyorsanız Clear butonuna basarak seçilen tüm kelimeleri seçim dışı bırakarak anahtar kelimelerinin yanında bulunan artı butonuna basarak istediğiniz anahtar kelimeleri seçiniz.

Übersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma

Seçtiğiniz veya sunulan bütün anahtar kelimeleri indirmek için ekranın sağında bulunan Get butonuna basınız,açılan ekrandan anahtar kelimelerinizi seçerek kopyalayınız.

Übersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma

Übersuggest sunduğu anahtar kelimeler sağlıklımı diye bir şüpheniz varsa Google ye eşdeğer olduğuna ait işte kanıtı.Google’de seo nedir diye bir arama yaptığımızda Google’nin Önerileri aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir. Übersuggest da aynı anahtar kelime ile tarama yaptığımızda aşağıdaki sonuçları görmekteyiz görüldüğü gibi gayet güvenilir eşdeğer sonuçlar sunulmaktadır.

Übersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma


SEO stratejinizi belirlerken hedefleyeceğiniz anahtar kelimelerin neler olduğu önemlidir.Bir arama motorunda arama yapanlar en az kelime yazarak istediği yazıya ulaşmak ister.Bundan dolayı yazınızın özeti olacak anahtar kelimenizi seçmelisiniz ve yazı içeriğinizi bu anahtar kelime etrafında oluşturmalısınız.

İçerik yazdığınız zaman bu içeriğinizi üst sıralara taşımak için anahtar kelimenin önemi büyüktür.İnternet kullanıcılarının yazdığınız yazınızla ilgili ne gibi bir arama yaptıklarını öğrenmek ve bu arama kelimelerine sitenizde yer vermek blog trafiğinizi artıracak ve yazılarınızın üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

Übersuggest kapsamlı bir anahtar kelime aracı değildir ve uzun kelime içerik fikirleri oluşturmak için rekabet oranlarını bildirmez.Bu aracı yeni içerik fikirleri almak için kullanabilirsiniz.

 Bu aracı kullanmaya başladıktan sonra,hedef kitleniz için ilginç,eşsiz,yararlı makaleler yazmamak mümkün olmadığı için kaliteli makaleler yazamama gibi bahaneniz olmayacaktır.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Ubersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma "

Önerilen Yazı
×