Menu

Bütün Yönleriyle Google SEO Trustrank

Para kazanma rehberi
Google sürekli olarak güncellemeler yeni algoritmalar neden çıkarmaktadır,nedeni site sahipleridir,site sahipleri yazdıkları makaleleri her zaman arama motorlarında üst sıralarda görmek isterler bunun için makalelerine google nin istemediği yöntemler geliştirerek makalelerine haksız sıralamalar elde etmektedirler,Google her yönü ile küçük sitelerinde ön sayfalarda görünmelerine kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak içi güncellemelerini sürekli olarak yenilemektedir.

Yani google sürekli olarak aynı sitelerin yazdığı makalelerin birinci sayfa sıralamasında çıkmaması için güncellemelerini yaparak küçük site sahiplerine yardımcı olmaktadır. Google Trustrank algoritması kapsamlı olarak yapılan bir güncelleme olmayıp tamamen organik olmayan site içi ve site dışı bacaklink çalışmalarının düzenlenmesi içindir.

Bütün Yönleriyle Google SEO Trustrank

Google Trustrank Güncellemesini Kapsamlı Olarak İncelersek

SEO Mektebi şuan küçük ölçekli bir site tamamen geliri reklamlardır,SEO Mektebi gibi küçük ölçekli sitelerin para vererek ücretli kaliteli makale dizinlerinden bacaklink alma durumu yoktur,sitelerden makale satın alarak bacaklink alma durumu yoktur veya site tanıtımını reklamlar ile duyuracak durumu yoktur bu yazıyı devam edebiliriz buradaki amacım google nin  Trustrank güncellemesiyle küçük ölçekli siteleri nasıl korumaya aldığını anlatmaya çalışıyorum.Google küçük sitelerinde herhangi bir anahtar kelimede yükselmelerini kolaylaştırmak için Google Trustrank güncellemesini yapmaktadır.

Tabi param yok nasıl yükseleceğim derseniz işte burada önemli olan bakın basit ama çoğu site sahibinin yaptığı,acizlik yani güncel olarak özgün yazılar yazmak,SEO Mektebi olarak şunu belirtelim ki her gün yazınız ve yazılarınız sizin olsun anahtar kelime araştırması mutlak yapın makaleniz ilk sayfada olacaktır.Google de bunu istiyor zaten sadece yazın başka bir şeyle uğraşmayın ben sizi bulur üst sıralara taşırım diyor.Eğer benim kurallarımın dışında sürekli işler yaparsanız makalelerinize değer vermem ve siteniz makale çöplüğüne döner diyor.

Organik olan her şeyi google benimsemektedir örneğin sosyal medyada sürekli olarak aktif olunuz bu size hem bacaklink hem hit sağlayacaktır.

Site yaşı artık süreklilikten dolayı kaliteli olarak anılmaktadır.Bundan dolayı domain alırken en az beş yıl olarak alınız.Buna bağlı olarak sitenizde yayınlayacağınız linkler sizin sitenizden daha değerli ve yaşlı olmalıdır yani eski sitelerin linklerini sitenizde yayınlamanız faydalı olur,ayrıca bacaklink alırken domain ömrü uzun ve yaşlı sitelerden bacaklink alınız.Bence kaliteli site araştırması yapıp bacaklink almaya uğraşacağınıza sosyal medyayı aktif kullanmanız yeterlidir.

Sadece SEO çalışmaları yaparak sitelerini üst sıralara çıkarmaya çalışan site sahipleri artık Google Trustrank güncellemesi ile zorlanmaya başladılar. Google Trustrank güven sıralamasıdır,webmasterlar pagerank yüksek sitelerden link alarak yollarına devam etmekteyken bu güven unsuru ile işleri zorlaşmaya başladı yüzlerce siteden çeşitli programlar ile link alan webmasterlar şimdi kendi emeğiyle birkaç kaliteli siteden lik alan site sahipleriyle boy ölçüşmek zorunda kaldılar.Burada artık yazılan makalenin kalitesi önemlidir artık bunu bilerek makaleler yazılmalıdır.   

Google Trustrank Belirleyen Faktörin Madde Olarak İncelenmesi  

Özgün içerik,

Zengin içerik,

Site domain yaşı,

Sitenin kodlama yapısı,

Siteye gelen linkler,

Siteden çıkan linkler.

Google Trustrank algoritmasının yukarıdaki kriterler üzerinde etkisi olduğu düşünülmektedir.Ayrıca fuub.net sitesinden,sitenizin Trustrank değerini öğrenebilirsiniz.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Bütün Yönleriyle Google SEO Trustrank "

Önerilen Yazı
×